1

Temat: Zajady - jak leczyć?

Od tygodnia męczę się z tym, wcześniej jakoś same znikały, a tym razem ciągle się odnawiają... Biorę suplementy, smaruję czym się da i nic... Macie jakieś sprawdzone sposoby, jak się tego szybko pozbyć?

2

Odp: Zajady - jak leczyć?

Smaruj koniecznie maścią z witaminą A lub E, albo klotrimazolem, bo to na pewno zakażenie bakeryjne i samo nie przejdzie

3

Odp: Zajady - jak leczyć?

Miałam podobny problem, zajady utrzymywały się dwa tygodnie. W aptece farmaceutka poleciła mimasc wzbogaconą witaminami i po 3 dniach ustało.

4

Odp: Zajady - jak leczyć?

Zajady to niedobór witamin i stres. Trzeba uzupełnić niedobory.

5

Odp: Zajady - jak leczyć?

a heviran nie działa?

6

Odp: Zajady - jak leczyć?

Haskovir używałam jak miałam taki problem pomógł dość szybko.

7

Odp: Zajady - jak leczyć?

maść w tubce Blistek

8

Odp: Zajady - jak leczyć?

Ostatnio miałam z tym problem i najszybciej pomógł klotrimazol, tania maść w tubce, wystarczyło posmarować rano i wieczorem, a po dwóch dniach problem prawie zniknął...

9

Odp: Zajady - jak leczyć?

Anays ,czy to jest krem Clotrimazolum ,bo mam coś takiego w apteczce ,a mój syn ostatnio już 1 tydzień ma te zajady i nic mu nie pomaga

10

Odp: Zajady - jak leczyć?

Dieta bogata w wit. B, i podobno dobrze jest jeść skórki od chleba;)

11

Odp: Zajady - jak leczyć?

Na początku tego roku przez kilka tygodni miałam straszliwie wrażliwe, podrażnione, popękane usta i zrobiły mi się też zajady. Lekarka powiedziała, że jest możliwość, że to od alergii i zaleciła smarować maścią, którą miałam przepisaną na towarzyszącą mi w tym samym czasie wysypkę. Tak więc... jeśli nie pomagają różne inne środki, to warto wziąć pod uwagę także taką przyczynę.

12

Odp: Zajady - jak leczyć?

Smarowanie ust oliwą za oliwek daje dużo lepsze efekty niż te pomadki czy balsamy. Oczywiście nie w stanach mocno chorobowych, bo te już trzeba leczyć..

13

Odp: Zajady - jak leczyć?

Trzeba uzupełniać witaminę B, bez tego będą nawroty zajadów...

14

Odp: Zajady - jak leczyć?

No i trzeba dbać o te miejsca, natłuszczać pomadką bezbarwną albo wazeliną