1

Temat: Leczenie chrapania - możliwe na NFZ?

Długo by pisać, ale mój facet chrapie nie do zniesienia. Próbuję go przekonać do leczenia, ale czy samo chrapanie może być powodem operacji czy jakiegoś zabiegu? U nas system jest chory, więc nie zdziwię się, jeśli uznają to za coś normalnego...

2

Odp: Leczenie chrapania - możliwe na NFZ?

Najlepiej iść do specjalisty - otolaryngologa, żeby ustalić przyczynę chrapania, dopóki to nie będzie jasne, to nie ma co myśleć o zabiegach, bo nie wiadomo na razie czy to się kwalifikuje do operacji... jeśli np. jest otyły, to wystarczy schudnąć, jeśli pije alkohol, to powinien ograniczyć.

3

Odp: Leczenie chrapania - możliwe na NFZ?

Nie było zainteresowania tematem i znalazłam rekomendowaną klinikę w sieci – to Lifemedica. Mamy umówione za tydzień już docelowo badanie. Rzeczywiście nie ma opcji załatwienia badania na szybko na NFZ. Jeszcze nie wiemy ile czasu będzie trzeba czekać na zabieg, a ten jak dla mnie będzie konieczny.

4

Odp: Leczenie chrapania - możliwe na NFZ?

Witaj wszystko zależy skąd to chrapanie się bierze. Myślę, że jeśli znajdzie się przyczyna to na pewno uda się to zrobić na Kasę chorych. Powodzenia.

5

Odp: Leczenie chrapania - możliwe na NFZ?

Akurat podajesz nazwę znaną z całej Polski, w jakim mieście ma być leczenie?
Bezdech to cały czas temat tabu. Może jedna na 100 osób zdaje sobie sprawę z tego, że można od tego umrzeć.
Zresztą - ludzie nie obserwują tego, dla nich to zwyczajne chrapanie. Podejmujesz dobre kroki.

6

Odp: Leczenie chrapania - możliwe na NFZ?

Trójmiasto. Tutaj się zgadzam, mało kto zwraca na to uwagę, a problem jest poważny. Kwestia taka czy dochodzi do bezdechu, bo wcale nie jest powiedziane, że w każdym przypadku on musi być obecny.

7

Odp: Leczenie chrapania - możliwe na NFZ?

Oni mają tam swoją placówkę, więc tam idźcie. Najpierw zrobić badania czy są podstawy do działania i wtedy zaproponują metodę. A na NFZ w kolejce na badanie można czekać rok. Operacja jest możliwa wyłącznie w przypadku bezdechu, czyli zagrożenia życia. Głośność chrapania nie ma tutaj znaczenia.

8

Odp: Leczenie chrapania - możliwe na NFZ?

Na przyszłość dla czytelników - na NFZ się nie doczekasz... trzeba brać sprawy w swoje ręce. Nie polecam od razu iść w kierunku zabiegów, bo wcale nie jest powiedziane, że one pomogą, a co bardziej wrażliwi z nas tylko najedzą się stresu i wydadzą (być może niepotrzebnie!) pieniądze. My z chłopakiem sprawdzamy teraz te sposoby: , chociażby dlatego, że on mi się nigdy w życiu nie da namówić na operację, czy zabieg tongue

9

Odp: Leczenie chrapania - możliwe na NFZ?

NFZ jest tak mniej więcej skuteczny jak ZUS. Istnieje, daje pracę wielu osobom, ale ciutkę mija się ze swoją misją.

10

Odp: Leczenie chrapania - możliwe na NFZ?

Można leczyć choroby układu oddechowego na NFZ, a one często przyczyniają się do chrapania. Porządna diagnoza powinna dać właściwy kierunek leczenia.

11

Odp: Leczenie chrapania - możliwe na NFZ?

Najlepiej poczytać o tym wcześniej, żeby mieć jakiś pogląd co jest przyczyną - czy otyłość, czy budowa krtani, czy coś innego..

12

Odp: Leczenie chrapania - możliwe na NFZ?

Zależy - jesli np chrapanie wynika z bezdechu to chyba można na NFZ bo jest to zagrożenie dla zdrowia

13

Odp: Leczenie chrapania - możliwe na NFZ?

> rikela napisał/a:

> Długo by pisać, ale mój facet chrapie nie do zniesienia. Próbuję go przekonać do leczenia, ale czy samo chrapanie może być powodem operacji czy jakiegoś zabiegu? U nas system jest chory, więc nie zdziwię się, jeśli uznają to za coś normalnego...

Chrapanie moze wynikać z krzywej przegrody i jak najbardziej kwalifikuje sie to pod zabieg.

14

Odp: Leczenie chrapania - możliwe na NFZ?

Czasem otyłość powoduje chrapanie i bezdech, może pora schudnąć?