1

Temat: Dieta podczas karmienia piersią

Nie widzę takiego wątku, a ciekawa jestem, co jadłyście lub jecie karmiąc maluchy piersią. A już zwłaszcza w takie dni jak Święta czy sylwester, nowy rok.

2

Odp: Dieta podczas karmienia piersią

Ogólny jadłospis matki karmiącej piersią wydaje się nie być aż tak strasznie rygorystyczny, chociaż ma sporo ograniczeń.  No ale nic nie jest pewne. A mianowicie chodzi o to, że każde dziecko jest inne i często okazuje się, że co chwilę lista możliwych do jedzenia produktów zawęża się. Zazwyczaj największy problem mają mamy, których dzieci przejawiają skłonności do alergii pokarmowych.

Ostatnio edytowany przez Rybulka (2017-01-24 20:51:42)

3

Odp: Dieta podczas karmienia piersią

nawyki żywieniowe w ciąży trzeba sobie wyrobić, ale masz racje trzeba też wiedzieć co można a czego nie. W moim przypadku pomocne okazały się artykuły - maja tam opisane wiele tematow jezeli chodzi o sama ciaze i diete dla karmiacych piersia zajrzyj sobie wink

4

Odp: Dieta podczas karmienia piersią

Na pewno nie przesadzać z kaloriami bo otyłość i cukrzycę łatwo złapać...

5

Odp: Dieta podczas karmienia piersią

[quote=quantumx]nawyki żywieniowe w ciąży trzeba sobie wyrobić, ale masz racje trzeba też wiedzieć co można a czego nie. W moim przypadku pomocne okazały się artykuły z serwisu - maja tam opisane wiele tematow jezeli chodzi o sama ciaze i diete dla karmiacych piersia zajrzyj sobie wink[/quote]

Akurat nie czytałam o diecie w ciąży, ale czytałam o żylakach i w sumie dzięki niemu udało mi się uniknąć operacji, dał mi dużo do myślenia i zapisałam się do lekarza obecnie jestem w połowie leczenia ale jest dobrze. Jeśli chodzi o dietę w ciąży to ja się odżywiałam normalnie nic nie zmieniałam po prostu ZDROWO I JESZCZE RAZ ZDROWO

6

Odp: Dieta podczas karmienia piersią

Ostre przyprawy, produkty potencjalnie uczulające, kawa i alkohol powinny być zakazane podczas karmienia piersią.

7

Odp: Dieta podczas karmienia piersią

Niestety przytyłam znacząco po ciąży, jeszcze karmię mojego bobaska i szukam jakieś dobrej diety mało inwazyjnej bo wiadomo karmiąca jestem jeszcze. Mój cel na początek do 10 kg.A potem się zobaczy,jak macie coś fajnego do polecenia to się podzielcie.

8

Odp: Dieta podczas karmienia piersią

Pomyśl o ograniczeniu węglowodanów i tłuszczy na rzecz warzyw i owoców - witaminy dziecku się też przydadzą:)

9

Odp: Dieta podczas karmienia piersią

Nie rozumiem kobiet, które piją kawę w okresie laktacji... Mam koleżankę, która nie może żyć bez kawy i pije ją nawet wtedy.