1

Temat: Remont salonu

W najbliższym czasie planuję remont salonu, bo wymaga odświeżenia. Obecnie mam ściany pomalowane i przy kanapie mam naklejki z kwiatami, które ładnie mi zdobiły ścianę. Jednak teraz stwierdziłam, ze nie chcę znów malować ścian, bo czyste mi się nie podobają,a naklejki jednak po czasie się trochę odklejają. Dlatego chciałabym spróbować położyć tapety dekoracyjne, bo wydają mi się trwalszym rozwiązaniem. Czy któraś z Was takie ma i może wyrazić swoją opinię i polecić jakiś sklep gdzie mają duży wybór wzorów?

2

Odp: Remont salonu

Tapety są ładne i teraz wybór jest wielki, tylko potem jak Ci się znudzą jest problem z ich wyrzuceniem. Bo czasem kiedy zerwiesz tapety trzeba ściany równać i wydawać pieniądze niepotrzebnie. Dlatego zastanów się czy chcesz tapety, lepiej mieć kolor na ścianach i raz na jakiś czas zmienić na inny mniejszym kosztem.

3

Odp: Remont salonu

Tylko ja właśnie chcę zmienić na tapety ze względu na trwałość, bo nie chcę co chwilę malować. Z tego co słyszałam, to obecne tapety są zmywalne i nie ma problemu, aby utrzymać je w czystości. Tylko właśnie nie wiem jak moje ściany będą wyglądać po tapetach, jak zapragnę znów malować ściany. A może faktycznie połączę farbę i tapety, bo ten pomysł też mi się spodobał.

4

Odp: Remont salonu

Fajny pomysł. My zamiast tapety daliśmy na ścianę panele dekoracyjne.  Polecił nam je sprzedawca w voxie  i nie żałuję że się na takie rozwiązanie zdecydowaliśmy. Estetycznie wygląda taka ściana.

5

Odp: Remont salonu

Remont generalny robiłam 1.5 roku temu, więc w najbliższym czasie nic nie zmienię, ale teraz już wiem, że przy następnym remoncie chciałbym w salonie biokominek,  o tym wynalazku poznałam (znajoma ma, a następnie w necie trochę poczytałam) i jestem przekonana, że świetnie sprawdziłby się w moim mieszkaniu. Sądzę, że taki sprzęt niezwykle dodaje wnętrzu charakteru.

6

Odp: Remont salonu

A farbami jakimi malowałyście?

7

Odp: Remont salonu

Zamiast naklejek czy fototapet można stworzyć ciekawą dekorację dzięki sztukaterii wewnętrznej, która powraca do trendów dekoracji. Ze względu na różnorodność elementów elementy komponują się z każdym stylem wnętrze i z powodzeniem łączą dwa różne. Nutki elegancji nadamy dzięki listwom ściennym. Można je połączyć z obrazami czy zdjęciami tworząc obramowania. Panele dekoracyjne 3D, są bardziej nowoczesne. Nietuzinkowa rzeźba sprawi, że ściana jak i pomieszczenie nabiorą niebanalnego efektu wizualnego. Gotowe elementy można malować co dodatkowo ułatwia wpisanie ich w całą kolorystykę.

8

Odp: Remont salonu

A gdzie kupowaliście fototapety?

9

Odp: Remont salonu

Hej. Ja jakis czas temu remontowałam swój salon i zdecydowałam się na zakup. Zamawiałam ją przez internet w sklepie z linku. Na początku planowałam zakup gotowej fototapety ale potem poczytałam kilka opinii w sieci. Ludzie odradzają coś takiego bo potem samodzielnie trudno jest ją idealnie dopasować do ściany, dokładnie dociąć. Fototapeta na wymiar zawsze będzie idealnie pasowała.

10

Odp: Remont salonu

Ja ostatnio byłam na urodzinach u przyjaciółki i widziałam u niej mega obraz. No tak mi się spodobał, że zaczęłam szukać podobnego. W salonie mam jedną pustą ścianę więc nowy obraz by się przydał smile Szukałam, szukałam aż w końcu wpadł mi jeden w oko. Teraz czekam aż mąż wróci z pracy i powiesi nowy nabytek .:)

Ostatnio edytowany przez baska22 (2016-03-23 15:49:36)

11

Odp: Remont salonu

Mnie czeka teraz remont salonu, ale nie zamierzam kupować zmieniać podłóg itp. i ograniczę się tylko do zmiany mebli, bo obecne sa stare i zniszczone. Bardzo zależy mi na wygodnej kanapie w salonie i świetnie byłoby gdyby była rozkładana, bo mogłabym wtedy przyjmować większą ilość znajomych, bo niektórzy przyjeżdżają do mnie od święta, bo nie mam gdzie ich położyć spać, a mieszkają daleko. Wiele modeli jest bardzo ciekawych i nie do końca wiem jaką wybrac. Doradzicie?

12

Odp: Remont salonu

Co do mebli to nie będę się wypowiadać. Może inni forumowicze ci doradzą. Chciałabym wrócić do tematu dekoracji ścian. Tak na dobrą sprawę, czy ściana malowana, czy wytapetowana co jakiś czas trzeba ją odświeżyć, nie ma uproś. Ponieważ jestem zafascynowana sztuką starożytnego Egiptu zapragnęłam stworzyć sobie trochę klimatu z tamtej epoki. Kupiłam na całą ścianę kamień dekoracyjny z wizerunkiem księżniczki mitannijskiej Nefertiti. Dodalam trochę drobnych ozdób i ściana zabezpieczona na wiele, wiele lat. A do tego udało mi się przenieść namiastkę Egiptu nad Wisłę.

13

Odp: Remont salonu

Najważniejsze w salonie dla mnie, to podłoga. Dzięki niej salon ma urok, żadne dodatki nie zakryją brzydkiej, taniej podłogi. To widać od razu. Dlatego warto zainwestować w dobry materiał! Poza tym np. merbau- materiał, z którego robione są piękne podłogi drewniane są twardsze i po wielu latach użytkowania- wyglądają jak nowe.

14

Odp: Remont salonu

Polecam sprzatanie po wykonaniu remontu większej części domu to przyda się firma sprzątająca. Ja miałem remont a potem cały kurz unosił się w moim domu.

15

Odp: Remont salonu

Kochane, także planuję remont salonu i marzy mi się kamień dekoracyjny a mianowicie biała cegła. niestety ceny trochę nas przeraziły i chcemy nakleic tapetę imitującą kamień.  Szukam też dobrego kleju do tapet. polecicie coś?

16

Odp: Remont salonu

Najlepiej spytaj sprzedawców. Oni najlepiej doradzą. Szkoda, by Ci odpadła tapeta.

17

Odp: Remont salonu

Do salonu przydałby się jakiś spory, oryginalny obraz. Na aukcjach możesz kupić ładne obrazy pasujące do wnętrz.

18

Odp: Remont salonu

No co kto lubi. Ja tam wolę plakaty.

19

Odp: Remont salonu

Każdy salon jest inny, ale pod każdy można dopasować całkiem fajny obraz.
Ogólnie pusta ściana wygląda kiepsko. Jeśli umieścimy na niej coś estetycznego, ładnego, przyjemnego, to nawet milej będzie nam się tam czas spędzało.

20

Odp: Remont salonu

Faktycznie jeżeli chodzi o takie produkty, najlepiej pytać w sklepach z fototapetami. Przy czym jeżeli już chcesz postawić na takie produkty, najlepiej wybierać takie oferty . Są tam bowiem dostępne liczne wzory, a co więcej fototapety powstają tutaj w technice HP Latex III generacji. Dzięki temu są w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia, jak i środowiska, bowiem barwniki nie zawierają żadnych odmian solwentów. Poza tym kolory są bardzo głębokie i ładnie się prezentują przez długie lata.

21

Odp: Remont salonu

Przy remoncie przydają się dobre zamocowania lekkie. Kołki mocowania ramowe i inne, o których można przeczytać - okazuje się, że wybór jest naprawdę szeroki.

22

Odp: Remont salonu

Ja nie mam w salonie niczego, co trzeba mocować:) Ostatnio wymieniałam dywan i obecny dodał świeżości w wyglądzie salonu, jest zielony w różne odcienie, taki futurystyczny trochę:)

23

Odp: Remont salonu

remont remontem, a skąd brać pomysły na w miarę tanie urządzenie mieszkania?

24

Odp: Remont salonu

Ja dodatki kupuję z drugiej ręki, dużo taniej i też są w fajnym stanie.

25

Odp: Remont salonu

Teraz mam wystrój w stylu morskim