1

Temat: Test ciążowy

Na testach ciążowych producenci piszą, że wykrywają one ciąże nawet już kilka dni po możliwym zapłodnieniu. Jakoś nie chce mi się w to wierzyć... Myślicie, że to faktycznie możliwe czy lepiej odczekać dłużej?

2

Odp: Test ciążowy

Najlepiej sprawdź czy miałaś dzień płodny w chwili stosunku. Jeżeli upłynęło przynajmniej 14 dni od stosunku przeprowadź test ciążowy. Wczesniej wynik moze być niewiarygodny.

3

Oczywiście, że możliwe, czysta chemia. Do zapłodnienia może dojść nawet kilka dni po stosunku, następnie zapłodniona komórka wędruje z jajowodu do macicy. W tym okresie organizm jeszcze "nic nie wie". Gdy zapłodniona komórka zagnieździ się zachodzą zmiany hormonalne i test to wykrywa.

4

Test da miarodajny wynik już po 10 - 12 dniach. Najlepiej zrobić test krwi, choć te apteczne nie są wcale takie złe. wink Kati ma rację - procesy chemiczne w organizmie zachodzą praktycznie od początku ciąży, po kilku dniach można je już wykryć.

5

Teoretycznie test powinno się wykonać najwcześniej w dniu spodziewanej miesiączki. Wtedy stężenie hormonu we krwi da miarodajny wynik. Lub poproś lekarza o skierowanie na badanie krwi i będzie wszystko jasne. Przy badaniu z krwi pomyłek raczej nie ma.

6

Dokładnie, testy z moczu, są wiarygodne mniej więcej 10 dni po stosunku.
Natomiast te z krwi już kilka dni po.

7

Organizm od razu reaguje jeśli jesteś w ciąży. Wbrew pozorom chemia robi swoje, nie pamiętam juz jakie to hormony sie wtedy wydzielają big_smile Sama pamietam kiedyś robiłam test ciążowy po dniu stosunku i wyszedł pozytywnie, potem wizyta u lekarza to potwierdziła, więc jest to możliwe smile

8

Mi test wykrył ciąże 14 dni po stosunku. Co prawda był to tylko cień cienia ale ja tam wiedziałam swoje wink Potem dla pewności od razu zrobiła test  z krwi no i wtedy już byłam pewna mojego szczęścia na 100%. Ehh... wspaniałe wspomnienia smile

9

Hryzantema, gratulacje wink

10

Beeni, ważna jest i liczba dni, które upłynęły od stosunku (nie są one równoznaczne z liczbą dni od zapłodnienia) i pora dnia. Oczywiście warto później także wykonać badanie krwi.

11

test powinno się zrobić maksymalnie dwa tygodnie od zapłodnienia. Czyli jeśli prowadzimy kalendarzyk to powinniśmy wiedzieć kiedy to następuje. Jeśli chcecie mieć pewność co do wyniku to możecie zrobić badania laboratoryjne np. krwi albo moczu. Jeśli nie wiecie  to idźcie do lekarza niech Was zbada.

12

po 3 tyg jak nie dostałam miesiączki zrobiłam sobie test i wyszło szydło, że jestem w ciąży

13

[quote=Andre-a]po 3 tyg jak nie dostałam miesiączki zrobiłam sobie test i wyszło szydło, że jestem w ciąży[/quote]
i tyle z stosowania seksu przerywanego big_smile

14

Wydaje mi się ,że po 2 tyg można już zrobić i wykaże .

15

na testach chyba jest info, ze po 6 dniach

16

najlepiej kupić kilka testów różnych producentów, (oczywiście, zeby mieć 100% pewnosć musimy wybrac sie do ginekologa) Jeśli termin wizyty u ginekologa jest oddalony, a my chcemy wiedzieć czy jest szansa na to, ze jesteśmy w ciaży zróbmy wtedy test.

17

Wiele kobiet ma problem z określeniem po ilu dniach zrobić test ciążowy i zazwyczaj robi go za wcześnie, co daje niewiarygodny wynik. Jeśli staracie się o dziecko to musicie poczekać dłużej niż dwa dni od planowanej miesiączki.

18

Jesli chcesz super czułe testy ciążowe za darmo jako próbki to do wyboru są też testy na infekcję dróg moczowych

19

Korzystałam już kilkukrotnie z testów więc mogę je Wam polecić. Niestety nie załapałam się na akcję, o której napisałaś, ale nie są one bardzo drogie więc zawsze jeden mam w szufladzie na zapas wink Mają też wiele innych testów w ofercie, ale wszystko zależy kto jaki potrzebuje wink

20

Leki przeciwdepresyjne czy na padaczkę mogą fałszywie dać wynik pozytywny w teście ciążowym:) Trzeba by je odstawić na kilka dni żeby wynik był prawdziwy...

21

Ach te testy ciążowe! :D Sama się zastanawiałam czy test ciążowy może się mylić, robiłam przed zajściem w ciąże i ledwo kreska jedna była widoczna, więc nie za bardzo wiedziałam co mam z tym począć. Poczytyałam o tym tu i tam,  i dowiedziałam się, że ważna jest pora przeprowadzania testu, jaka jest jego wiarygodność, że trzeba patrzeć na termin daty testu :D tego to się w sumie nie spodziewałam na początku! że testy mają termin wazności no ale tak... no i że są niektóre czynniki które mogą fałszować test ;/no ale lepszej formy nie znam na sprawdzenie ciąży tak po domowemu sposobowi, wiadomo, najlepiej iść do doka ;)

22

Ogólnie testy moim zdaniem nie są do końca wiarygodne smile Ale jeżeli już go robić to najwiarygodniejszy wynik, wydaje mi się że wyjdzie po upływie około 14 dni. Jeżeli nie jest się pewnym lepiej iść do ginekologa i mięć czarno na białym czy jest się w ciąży czy nie smile