1

Temat: żłobek a korzystanie z nocniczka

Witajcie, mam takie problem - po nowym roku drugi raz zostanę mamą z czego się bardzo cieszę
termin mam na połowę lutego i mam nadzieję ze to się nie zmieni wink
Pomyślelismy z mężem że na kilka godzin po nowym roku moglibyśmy oddawać córcię do żłobka (starszą), żeby łatwiej było mi poradzić sobie gdy na świecie pojawi się młodsza.
Starsza ma 2 latka. I tu pojawia się problem. Nie umie korzystać z nocniczka. Wiem, że jak na dziewczynkę to dość późno, ale nie będę opisywac szczegółów dlaczego tak się stało.
Czy moge zapisać ją do żłobka jesli nosi pampersy? I czy teraz mogę uczyć ją korzystania z nocniczka.
Czytałam o tym  i piszą, ze przy takich wydarzeniach jak rozpoczęcie chodzenia do żłobka czy pojawienie się rodzeństwa lepiej nie zaczynac nauki czystości. A u nas dwa wydarzenia na raz. Z drugiej strony Anulka jest coraz starsza, w końcu to już zacznie być przesadą, że czekamy z tym
Co o tym sądzicie?

2

Odp: żłobek a korzystanie z nocniczka

Myślę, że najwyższy czas na naukę, nie ma co patrzeć, że dziecko będzie się stresować czym innym.. Nad nami nikt tak sienie trząsł i jakoś wyrośliśmy na ludzi:)

3

Odp: żłobek a korzystanie z nocniczka

A szukałaś informacji na blogu młodego taty? Może się tam znajdzie jakieś przydatne info smile

4

Odp: żłobek a korzystanie z nocniczka

Dziecku trzeba dać czas, każdy maluch zaczyna korzystać z nocnika w innym wieku, można go uczyć, ale nie ma sensu stresować i przymuszać, jeżeli nie jest gotowe. Panie w żłobku potrafią radzić sobie również z takimi dziećmi, wiem z własnego doświadczenia.

5

Odp: żłobek a korzystanie z nocniczka

Znajomy mówił, że jego dziecko boi się korzystać z nocnika i nawet kupił taką książeczkę , która ma pomóc w oswojeniu się z tym, a ma problem, bo żona już chce wrócić do pracy, a nie chciałaby żeby dziecko w żłobku leżało z mokrą pieluchą, bo ma wrażliwą skórę...

6

Odp: żłobek a korzystanie z nocniczka

Ale co innego w domu, a co innego wśród obcych osób, znam przypadki że dziecko powstrzymywało potrzebę przez pół dnia bo wstydziło się powiedzieć pani że chce do toalety...

7

Odp: żłobek a korzystanie z nocniczka

Dzieci są też takie, że w domu będą korzystać, a w żłobku pójdą na łatwiznę jak córka mojej koleżanki:)

8

Odp: żłobek a korzystanie z nocniczka

Myślę, że jest coraz lepiej jeśli chodzi o wdrażanie dzieci do korzystania z toalety w żłobkach, opiekunki też chcą sobie ułatwić pracę...

9

Odp: żłobek a korzystanie z nocniczka

Przecież dzieci coraz szybciej się rozwijają - więc to można wykorzystać też w nauce higieny...