1

Temat: Lubrykanty a zajście w ciążę

Witajcie. Już od wielu lat borykam się z problemem nawilżenia podczas seksu. Stosuję na tę dolegliwość przeróżne lubrykanty. Rzecz w tym, że teraz staramy się o dziecko, a ja słyszałam, że te lubrykanty mogą przeszkadzać. Na internecie znalazłam coś takiego - żel dopochwowy dla par starających się o dziecko.  Czy stosowałyście go? Jak myślicie jest bezpieczny i faktycznie pomaga zajść w ciąże?

2

Odp: Lubrykanty a zajście w ciążę

nie umiem odpowiedzieć bo nie stosowałam hmm ale mam podob ne problemy więc jeśli ktoś wie niech da znać.
aczkolwiek lekarz mi również o nim mówił, wieć musi być dobry

3

Odp: Lubrykanty a zajście w ciążę

Ja postaram się w takim razie odpowiedzieć na wasze pytania na tyle na ile sama będę znała odpowiedź ! Stosuję ten środek już od dawna i jestem bardzo zadowolona . Jedyny lubrykant który mnie nie uczulał. Jestem alergikiem i mam bardzo wrażliwą skórę. Bardzo dobrze nawilża i jest bezpieczny dla par, które starają się o dziecko. Sprzyja środowisku plemników i zarodków. Pozdrawiam smile Aha i ważne jest też że głównym jego składnikiem nie jest chemia tylko oczyszczona woda. Myślę, że jest to jego ogromny plus . smile

4

Odp: Lubrykanty a zajście w ciążę

niby na zwykłych żelach też piszę że na bazie wody, to to prawda czy fałsz?? bo często jest tak że po takim środku ciało się całe klei sad nie jest to miłe uczucie a jak jest po tym twoim?

5

Odp: Lubrykanty a zajście w ciążę

Nie w tym przypadku to prawda. Jak kupisz i spróbujesz sama się przekonasz, że bardzo dobrze nawilża. Po tym żelu nic się nie klei, po zastosowaniu nie odczuwa się jakichś uciążliwych objawów. Ja szczerze mówię,  że jak dla mnie jest idealny !  Nie macie czego się bać! Warto spróbować i przekonać się na własnej skórze, o tym ze jest rzeczywiście komfortowy. smile

6

Odp: Lubrykanty a zajście w ciążę

Też słyszałam o tym preparacie dużo dobrych rzeczy, że nie tylko nie przeszkadza, ale przede wszystkim sprzyja zajściu w ciążę. A jeżeli chodzi o cenę to myślę, że każda ciąża jest tego warta i nie ma co w tej kwestii oszczędzać.

Ostatnio edytowany przez wizazystka (2012-12-11 09:49:32)

7

Odp: Lubrykanty a zajście w ciążę

[quote=arkadia11]Warto spróbować i przekonać się na własnej skórze, o tym ze jest rzeczywiście komfortowy. smile[/quote]

Lubrykantów raczej z założenia nie stosuje się na skórę wink Przynajmniej w 80% powinny trafić na błonę śluzową pochwy, więc bądźmy tu dokładne!

8

Odp: Lubrykanty a zajście w ciążę

No niby tak, ale czasem to różnie bywa)

9

Odp: Lubrykanty a zajście w ciążę

no to dziwne, bo lubrykanty przecież spowalniają poruszanie się plemników, więc wg mnie raczej utrudniają poczęcie

10

Odp: Lubrykanty a zajście w ciążę

Nie spotkałam sie z taką opinią...

11

Odp: Lubrykanty a zajście w ciążę

To teraz ginekolodzy będą w ramach terapii polecać to bezpłodnym parom? wink

12

Odp: Lubrykanty a zajście w ciążę

Każdy chwyt reklamowy jest dobry żeby sprzedać produkt..

13

Odp: Lubrykanty a zajście w ciążę

Tak zgadzam się z powyższą odpowiedzią, reklama i jeszcze raz reklama-dźwignia handlu.

14

Odp: Lubrykanty a zajście w ciążę

Moja znajoma używała dokładnie tego żelu.  Uważała, że jej to pomogło, ale tak szczerze mówiąc, to nie wiem na ile są pomocne takie specyfiki.

Ostatnio edytowany przez pati02 (2014-02-19 11:02:40)

15

Odp: Lubrykanty a zajście w ciążę

w zasadzie nigdy dotąd nie słyszałam, żeby lubrykanty jakoś specjalnie przeszkadzały w zajściu w ciążę, może powód jest inny?

16

Odp: Lubrykanty a zajście w ciążę

No niby na opakowaniu jest napisane, że mogą utrudniać. Ale ja zaszłam w ciążę stosując popularny żel firmy produkującej też prezerwatywy. Więc chyba przy zdrowych plemnikach nie ma to znaczenia.

17

Odp: Lubrykanty a zajście w ciążę

Ja zawsze miałam problem z suchością pochwy i dlatego regularnie sięgam po lubrykanty na bazie wody i bez żadnych problemów zaszłam w ciąże, a tak na dobrą sprawę bez nich nie mogłabym uprawiać seksu, bo wiązał się od dla mnie z dużym bólem.

18

Odp: Lubrykanty a zajście w ciążę

Największe przeszkody stawia sam organizm... Przecież lubrykant nie ma hormonów zapobiegających ciąży...

19

Odp: Lubrykanty a zajście w ciążę

Jest żel, który oprócz nawilżenia jeszcze wspomaga samo zapłodnienie.

20

Odp: Lubrykanty a zajście w ciążę

> summerlove napisał/a:

> Największe przeszkody stawia sam organizm... Przecież lubrykant nie ma hormonów zapobiegających ciąży...

No ok, ale żel swoją gęstością nie utrudni przemieszczenia się plemnikom?

21

Odp: Lubrykanty a zajście w ciążę

Jak są problemy to każde wytłumaczenie jest dobre ale niekoniecznie trafne. Lepiej chyba iść się zbadać a nie domniemywać co może być przyczyną?

22

Odp: Lubrykanty a zajście w ciążę

Nie wydaje mi się żeby jakoś bardzo przeszkadzały, jeśli nie ma innych przyczyn niepłodności...