1

Temat: dieta i cellulit

kilka słów o żywieniowych aspektach ‘dietetycznego’ problemu jakim jest skórka pomarańczowa.
Nie ma niestety idealnej diety, która mogłaby wyeliminować to mało estetyczne schorzenie, jednak odżywianie odgrywa istotną role w walce z cellulitem. Dieta powinna być bogata w warzywa i owoce, zawierać optymalną ilość protein (wartościowych białek występujących m.in. w rybach) i węglowodanów (grube kasze oraz razowe pieczywo). Należy także ograniczać ilość cukrów prostych oraz tłuszczów zwierzęcych – tłuszcze zwierzęce zastępujemy olejem bogatym w wit. E).

2

Odp: dieta i cellulit

co jakis czas oczyszczac organizm, pic duzo wody niegazowanej mineralnej

3

Odp: dieta i cellulit

dzienna zalecana dawka wody niegazowanej dla zdrowej dorosłej osoby to ok 1,5 litra.

4

Odp: dieta i cellulit

Można wiecej - najwyzej się wysiusia tongue

5

Odp: dieta i cellulit

polecam peeling kawowy-fusy z kawy wymieszać z oliwą z oliwek i wcierać z ciało. taki zabieg należy przeprowadzać 2razy w tygodniu, po miesiącu zauważysz różnicę:)

6

Odp: dieta i cellulit

Ale co nam po masażach itd skoro cellulit to nie powstaje z powietrza, tylko problem tkwi w tym jak sie odżywiamy

7

Odp: dieta i cellulit

a no... profilaktyka jest ważniejsza niż leczenie... skuteczniejsza przede wszystkim smile

8

Odp: dieta i cellulit

nie chodzi mi całkiem o profilaktykę ale wiadomo, ze tylko zewnętrznie działając nie pozbędziemy się cellulitu

9

Odp: dieta i cellulit

[quote=malenka84]nie chodzi mi całkiem o profilaktykę ale wiadomo, ze tylko zewnętrznie działając nie pozbędziemy się cellulitu[/quote]
OK czaję :-)

10

Odp: dieta i cellulit

[quote=justyna][quote=malenka84]nie chodzi mi całkiem o profilaktykę ale wiadomo, ze tylko zewnętrznie działając nie pozbędziemy się cellulitu[/quote]
OK czaję :-)[/quote]


smile:)


aa i fajną sprawą jest:
wysmarować uda (tam gdzie cellulit) czyms na cellulit, owinięcie srebrną folią ubranie pludrów jakiś ktore to przetrzymają i an stacjonarny rowerek z godzinkę smile

11

Odp: dieta i cellulit

Justyno, zgadzam się z powyższym.
Fajnie napisałaś.

12

Odp: dieta i cellulit

A mi wierzcie lub nie, ale bardzo pomogły algi. Kupiłam sobie na cerę ceranova z algami i po kuracji zauważyłam, że celulit mi się zmniejszył. Odkryłam, że algi mają wpływ na poziom dobrego cholesterolu HDL i może to dlatego. Na mnie w każdym razie tak działają.
Zastanawiam się jeszcze czy tran będzie miał podobne właściwości.
Cellulit to podobno odwodnienione komórki tłuszczowe.

13

Odp: dieta i cellulit

a jakie to algi? chlorella czy spirulina a może mix?

14

Odp: dieta i cellulit

Aniela 34, sprecyzuj zaczęty temat, bo też się tym zainteresowałam. Dzięki.

15

Odp: dieta i cellulit

Na pewno nalezy pić dużo wody, ale też dobrze odżywic organizm, bo tak jak wspominacie cellulit jest problemem wewnętrznym organizmu. Do diety można dodatkowo dołożyć jagody z Goi, doskonały owoc ma 2500 razy więcej witaminy C niż pomarancza, 18 aminokwasów i wiele innych minerałow i witamin.
Warto przeczytać ksiązkę Precz z cellulitem dr Murada, tylko ostatnio już chyba niedostępna:(

Jest też fajny arykuł o cellulicie tutaj - dieta, ruch, odżywianie, kosmetyki

16

Odp: dieta i cellulit

Niestety styl życia, dieta i brak ruchu oraz stres, mocno wpływają na jakość naszej skóry i tkanek podskórnych. Stąd problemy z cellulitem.
Co może pomóc? Picie większej ilości wody, ćwiczenia sportowe (np. step, cellustop) oraz dieta bogata w zielone warzywa, polifenole, antyoksydanty. Mniej przetworzonej żywności i używek w stylu papierosy, alkohol i kawa.

Acha - drenaż limfatyczny jest doskonałym rozwiązaniem:)

Ostatnio edytowany przez EwelinaKos (2014-11-25 21:07:12)

17

Odp: dieta i cellulit

Myślę, że dobrze byłoby to skonsultować z dobrym dietetykiem i najlepiej wybrać się prywatnie choćby tu  możesz liczyć na profesjonalną poradę dietetyka jak i indywidualny jadłospis. Samemu lepiej nie bawić się w diety cud bo może być jeszcze gorzej.

18

Odp: dieta i cellulit

Bez ćwiczeń i diety ograniczającej tłuszcze nie pozbędziecie się cellulitu.

19

Odp: dieta i cellulit

Dieta bogata w  błonnik pomaga zrzucić wagę, ponieważ sygnalizuje mózgowi, że żołądek jest pełny i czuje się zaspokojony, nawet jeśli nie jadłaś.

20

Odp: dieta i cellulit

Błonnik niestety wymaga żeby dużo pić, a nie zawsze tego pilnujemy i są problemy później...

21

Odp: dieta i cellulit

Ale woda zatrzymuje się wtedy w tkankach i robią się obrzęki...