1

Temat: Łuszczyca plackowata a pospolita

Cześć, chciałabym się od Was dowiedzieć jakie są Wasze spostrzeżenia dotyczące łuszczycy. Ostatnio ten temat pojawił się w mojej rodzinie dlatego postanowiłam powiększyć swoją świadomość na temat tej dolegliwości.. Jest to dobre źródło informacji, ale chętnie usłyszę o Waszych przeżyciach i odmianach łuszczycy jakie miałyście. Pozdrawiam i czekam na odzew

2

Odp: Łuszczyca plackowata a pospolita

Okropna choroba, moja sąsiadka ją miała, a że nie leczyła to źle to wyglądało...

3

Odp: Łuszczyca plackowata a pospolita

Przy tej chorobie bardzo ważne jest panować nad stresem, ponieważ nerwy natychmiast nasilają łuszczycę. Oczywiście nie da się uciec przed stresującymi sytuacjami, ale można nauczyć się metod relaksacji, jakiejś jogi, tai chi czy medytowania. Czasem nie obędzie się bez psychoterapii, ale jej korzyści są wielkie, więc warto.

4

Odp: Łuszczyca plackowata a pospolita

Niezależnie od rodzaju łuszczycy, najważniejsze to mieć dobrego dermatologa.

5

Odp: Łuszczyca plackowata a pospolita

Podobno stres nasila łuszczycę, więc i psycholog by się przydał...

6

Odp: Łuszczyca plackowata a pospolita

Tak, znam człowieka, który kilka lat zmagał się z łuszczycą właśnie dlatego, że miał stresującą pracę.. Jak ją zmienił, problem ustał.

7

Odp: Łuszczyca plackowata a pospolita

No ale ile osób wie o tym, że są takie powiązania między chorobą a stresem..? Raczej szukają innych przyczyn.