1

Temat: Czym myć żaluzje?

Ostatnio przeprowadziłam się do nowego mieszkania. Miałam wielki problem ze sprzątaniem. Nie dało się umyć żaluzji, jednak koleżanka podała mi dobry patent, który u mnie się sprawdził, w ciepłej wodzie i delikatnie szmatką czyszczę. Macie jakieś domowe sposoby na błyszczące okna i żaluzje??

2

Odp: Czym myć żaluzje?

Ja przecieram szmatką , wystarczy woda z octem i świetnie lśnią:)

3

Odp: Czym myć żaluzje?

Wczoraj przez przypadek trafiłam na "paluchy" do czyszczenia żaluzji w jednym z marketów. Cena z wyprzedaży - 5 zł. Od razu kupiłam i wypróbowałam na moich żaluzjach i powiem szczerze, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Żaluzje wyczyszczone pięknie - trzeba tylko uważać przy linkach i dobrze "dojeżdżać" do nich. Żaluzje spsikałam wcześniej Sidoluxem migdałowym do powierzni drewnianych. Naprawdę polecam, jutro jadę kupić jeszcze ze dwa.

4

Odp: Czym myć żaluzje?

Nie znoszę myć żaluzji, choć uwielbiam je w oknach

Ostatnio edytowany przez drzwizewnetrzne (2016-04-04 12:35:02)

5

Odp: Czym myć żaluzje?

Żaluzje w kuchni są średnim pomysłem, gdyż trudniej je wyczyścić a w kuchni brudzą się najbardziej.

6

Odp: Czym myć żaluzje?

Nie mam żaluzji, ale wydaje mi się, że nawet woda z płynem do naczyń powinna sobie poradzić ze zbierającymi się na nich zabrudzeniami.

7

Odp: Czym myć żaluzje?

Ja myję wodą z płynem do naczyń, najlepszy sposób big_smile

8

Odp: Czym myć żaluzje?

Kupiłam sobie ostatnio rolety rzymskie  Długo zwlekałam, bo obawiałam się właśnie czyszczenia ale jest bardzo proste. Wyjmuje się kilka rzeczy i podobno można nawet prać w pralce! Tylko muszę się najpierw upewnić czy z moimi jest tak samo, ale nawet jeśli nie wyglądają tak obłędnie, że są warte ręcznego czyszczenia.

9

Odp: Czym myć żaluzje?

Pytanie postawione w temacie wątku trochę mnie dziwi. Oczywiście, że należy myć żaluzje- brudzą się jak wszystko inne, a ponadto osadzają się na nich kurz i zanieczyszczenia. Najlepiej sprawdzi się woda z dowolnym płynem, może być do naczyń, ale też ajax lub mleczko cif.

10

Odp: Czym myć żaluzje?

Pytanie jest o to, czym myć, a nie czy myć. U mnie sprawdza się szmatka zwinięta w rulonik.

11

Odp: Czym myć żaluzje?

Dobrze sprawdza się gąbka,  wystarczy wyciąć odpowiednią szerokość.

12

Odp: Czym myć żaluzje?

Ja zakładam stare bawełniane rękawiczki i palcami przejeżdżam kolejne miejsca, tak jest najszybciej:)

13

Odp: Czym myć żaluzje?

Super pomysł, tylko chyba po takim myciu to rękawiczki już są do wyrzucenia...:/

14

Odp: Czym myć żaluzje?

Ja używam głównie płynu do naczyń myjąc żaluzje