26

Odp: Jak często się badać?

Badać trzeba się regularnie. Nie można przesadzać ani w jedną ani w druga stronę. No i trzeba ( co jest bardzo ważne ) co roku chodzić do ginekologa.  Moja znajoma po 3 porodach dostała skierowanie do kliniki na mały zabieg. I ma nadzieję, że po tym zabiegu jej komfort życia bardzo się podniesie smile A słyszałam, że pracują tam sami specjaliści.

27

Odp: Jak często się badać?

Ja robię raz na dwa lata najważniejsze badania.

28

Odp: Jak często się badać?

Zdecydowanie badać się raz do roku podstawowe badania krwi. Jeżeli nasz coś boli więcej niż 3 tygodnie od razu badania jakieś usg czy rtg zależności co boli. Jeżeli chcecie pomóż możecie oddawać krew parę razy na rok tam zawsze robią komplet badań więc przyjemne z pożytecznym.

29

Odp: Jak często się badać?

Ja robię badania raz na 2-3 lata, na razie to wystarcza, a jak mnie coś zaniepokoi to nie będę czekać tylko od razu sprawdzę, czy to nic poważnego...

30

Odp: Jak często się badać?

No ja myślę, że takim dobrym nawykiem jest robić badania raz w roku. Takie kompleksowe, z badaniem krwi. Oczywiście jeśli chodzi o ginekologa to raz na rok jest absolutnym minimum. Nie powinno się tego zaniedbywać. To jest czasem kwestia życia i śmierci, więc nie zaniedbujmy!

Ostatnio edytowany przez Ogorkowa (2015-06-17 19:48:35)

31

Odp: Jak często się badać?

Ja byłam na takich badaniach 2 miesiące temu, jest coś, co trzeba poprawić, ale ogólnie były dobre i nie martwię się na przyszłość. Za jakiś rok je powtórzę.

32

Odp: Jak często się badać?

Ja podstawowe badania robię co pół roku, a do dentysty czy ginekologa chodzę raz w roku, chyba że jest konieczność częstszej wizyty. Myślę, że to dobre rozwiązanie.

33

Odp: Jak często się badać?

U mnie to tak średnio wychodzi raz albo dwa razy w roku jak rzeczywiscie czuje sie wybitnie przemeczona i ewidentnie organizm domaga sie "czegos". W tamtym roku bylam raz w maju. Teraz mysle zeby isc jakos wlasnie na wiosne. Diagnostyka z tego co widze odpaliła znowu akcje droga do zdrowia zestaw badań za polowe ceny wiec pewnie szkoda byłoby nie skorzystac zwlaszcza ze wyniki mozna pobrać online z zaleceniami lekarza

34

Odp: Jak często się badać?

Ja sie badam co 4-6 miesięcy mniej wiecej, glownie u mojej endo.

35

Odp: Jak często się badać?

Kurczę... ja to raczej chodzę dopiero wtedy, kiedy wyraźnie mi coś dolega hmm

36

Odp: Jak często się badać?

Niby badania krwi powinno się robić co rok, ale ten czas tak szybko mija... Ja robiłam w 2016 ostatnio, to już prawie 3 lata!

37

Odp: Jak często się badać?

Prawda. Jak się coś odłoży, to nawet się nie obejrzymy, a już mija termin. Mam tak z cytologią. I z dentystą. Potem i potem. Ostatnio zerkam na datę wyników i zdziwienie, że to już tyle czasu. Do dentysty z dziąsłem idę prawie rok...

38

Odp: Jak często się badać?

Raz w roku to tak dokładnie według mnie powinno się przebadać.

39

Odp: Jak często się badać?

To racja powinno się badać, tylko czy tak chętnie dostajecie na wszystko badania? Często jak coś chcemy, to i tak kończy się że trzeba płacić. Dlatego jak ja mam nie wiem ile czasu tracić, chodzić i po kolei wszystko sobie badać. Wykupiłam sobie screening czyli przegląd stanu zdrowia. Szeroka diagnostyka, rezonas, usg, bardzo dużo tych badań. Zostałam dokładnie przebadana i mam spokój na jakiś czas.

40

Odp: Jak często się badać?

Raz na rok wystarczy zbadać krew, no i przegląd zębów, ginekolog - to podstawa nawet jak nic nie boli.

41

Odp: Jak często się badać?

W żadnym wypadku nie ignorować nawet najmniejszych objawów, których wcześniej nie zauważałaś. Prowadzą oni kompleksową diagnostykę i  testy zdrowotne, dzięki którym mogą określić zakres czynnościowy poszczególnych narządów i całego organizmu. Fachowcy w każdym calu, którzy na pierwszym miejscu stawiają pacjenta. Warto się przebadać, bo często drobne dolegliwości są oznaką poważniejszych schorzeń.

42

Odp: Jak często się badać?

Przede wszystkim należy sobie uświadomić, że profilaktyka jest najlepszym lekarstwem. Nie ja już zacznie coś boleć. Ja regularnie badam się cytologicznie i mammograficznie. Chodzę na badania krwi i usg gine. Badam swoje piersi również w domu tak zwyczajnie palpacyjnie.

43

Odp: Jak często się badać?

Najlepiej to zrobić wywiad w rodzinie, czy były jakieś choroby dziedziczne/ nowotwory i od tego wywiadu zacząć pierwsze kroki. Myślę, że kompleksowe badania wystarczy wykonać raz na rok. Wykonują testy zdrowotne, które pomogą wam zlokalizować źródła ewentualnych problemów ze zdrowiem. Są to profesjonaliści w każdym calu, którzy rzetelnie i indywidualnie podchodzą do każdego przypadku.

Ostatnio edytowany przez Kaska54 (2019-09-23 13:48:52)

44

Odp: Jak często się badać?

To zależy od wieku ale myślę, że podstawowe badania warto jest robić raz w roku.

45

Odp: Jak często się badać?

Kilka miesięcy temu lekarka rodzinna zaproponowała mi udział w programie oferującym badania profilaktyczne. Nie ukrywam, że sama od siebie badam się raczej rzadko. Skorzystałam i okazało się, że mam przekroczony poziom cholesterolu. Kilka dni temu stomatolog nakazał mi zrobić badania na witaminę D, morfologię, cukier. Najpierw byłam trochę zła, bo badanie na witaminę D to koszt 50 zł, a ja mam teraz trochę za dużo wydatków i złości mnie każdy "zbędny", ale jak zobaczyłam wyniki, byłam zaskoczona. Na 30 jednostek normy, mam ledwie 11... od razu dostałam receptę i przestałam żałować pieniędzy. Może i robiłabym badania bardziej regularnie, ale jakoś nigdy nie mam czasu zajść do lekarza, chyba że sytuacja zdrowotna mnie w jakiś sposób do tego zmusza, dlatego cieszę się, że to lekarze wychodzą z inicjatywą i proponują lub nakazują mi robienie badań tongue

46

Odp: Jak często się badać?

Oszczędność ma to do siebie że potem i tak trzeba zapłacić i to dużo więcej za leczenie... Jednak lepiej i taniej jest zapobiegać chorobom...

47

Odp: Jak często się badać?

Myślę, że 2 razy w roku powinno wystarczyć, ale każdy z nas jest inny i w zależności od tego jak się czuje powinien zdecydować kiedy pójść się zbadać. Na pewno regularnie i nie za drogo.

48

Odp: Jak często się badać?

Każdego dnia trzeba dbać o higienę i swoje zdrowie, ponadto trzeba regularnie się badać, a jak coś was boli to jak najszybciej reagować, a wykształceni i doświadczeni specjaliści którzy na pewno poprawnie wykonają badania i przeprowadzą ich interpretację smile

49

Odp: Jak często się badać?

ja muszę iść do ginekologa niestety.. tragedia, ale jak mus to mus

50

Odp: Jak często się badać?

Raz w roku chodzę do ginekologa a 2 razy w roku robie sobie badania krwi bo często mam problemy z anemia ale jak na razie od kilku lat wychodzi na to ze mam spokoj.