1

Temat: Przebarwienia na twarzy

Dziewczyny poradźcie coś na przebarwienia na twarzy. Jak wyjdzie słońce, to wyglądam jak krowa w łatki hmm Macie jakieś sprawdzone kosmetyki/ zabiegi?

2

Odp: Przebarwienia na twarzy

Stosuj krem z wysokim filtrem , a z domowych sposobów polecam maseczki ogórkowe i zmywanie twarzy sokiem z ogórka

3

Odp: Przebarwienia na twarzy

Dzięki passiflore, piszesz o soku z ogórka...możesz powiedzieć, czy to ma być czysty sok, czy z dodatkiem innych składników i w jakich proporcjach? Rozumiem, ze chodzi o surowego zielonego ogórka? big_smile

4

Odp: Przebarwienia na twarzy

Myśle że krem bb będzie tutaj dobrym wyborem. tylko właśnie zwróc uwagę na to by miał filtr przeciwsłoneczny.. co do zmywania twarzy to nie lepiej delikatny płyn micelarny? ogórek lubi podrażniać

5

Odp: Przebarwienia na twarzy

Jeśli przebarwienia na Twojej twarzy są stare, to raczej nie ma szans, żeby udało Ci się ich pozbyć dzięki kremom. Możesz spróbować mikrodermabrazji. Są jej dwa rodzaje tj. diamentowa i korundowa, ale ja polecam Ci diamentową, bo daje lepsze efekty. Najlepiej byłoby gdybyś połączyła zabieg mikrodermabrazji z zabiegiem kwasami AHA i BHA, bo wtedy uzyskasz dużo lepsze efekty. Musisz też liczyć się z tym, że jeden zabieg nie pomoże i najlepiej jeśli zdecydujesz się na serię zabiegów. Ich ilość będzie zależna od rodzaju, a także wielkości przebarwień, ale to wszystko wyjaśni Ci lekarz, u którego będziesz na konsultacji. Poza tym jest lato i powinnaś nakładać wysokie filtry przeciwsłoneczne. Nie ograniczaj się do zwykłych kremów z dodatkiem filtrów, bo one nie są wystarczające. Najlepiej jeśli zdecydujesz się na filtr 30 lub 50.

6

Odp: Przebarwienia na twarzy

A próbowałaś już naturalnych metod? Sok z ogórka, cytryny...?

7

Odp: Przebarwienia na twarzy

Laser dobrze usuwa stare przebarwienia, ale wcześniej trzeba się upewnić, czy one nie są objawem chorób wątroby, bo wtedy trzeba zacząć leczenie.

8

Odp: Przebarwienia na twarzy

jakiś czas temu też miałam przebarwienia na policzkach i zaczęłam używać tego kosmetyku codziennie regularnie nawet jak nie miałam makijażu...i oczywiście ograniczyłam nakładanie podkładu na jakiś czas , Żel micelarny 3 w 1 "Bławatek + pantenol"...

9

Odp: Przebarwienia na twarzy

Mi też zawsze od słońca takie czerwone plamki wychodziły, z czasem przybrały na sile co mnie zaniepokoiło. Tyle się słyszy o chorobach skóry spowodowanych promieniami słonecznymi… dlatego dla pewności przeszłam się na konsultacje. Doktor obejrzał te plamy i na szczęście to nic groźnego, ale przepisał mi specjalne maści, które usunęły przebarwienia i już nowe się nie pojawiają

10

Odp: Przebarwienia na twarzy

domowa maseczka z kurkumy, miodu i jogurtu działa cuda smile

11

Odp: Przebarwienia na twarzy

przede wszystkim ochrona twarzy przed słońcem. a na przebarwienia które już powstały dobre są np. sera w witaminą c

12

Odp: Przebarwienia na twarzy

Mi serum z wit c niewiele pomogło a przebarwień szybko pozbyłam się stosując peeling
Mincer Pharma, VitaClnfusion, nawilżająca mikrodermabrazja, wszystkie typy cery.

13

Odp: Przebarwienia na twarzy

Zgadzam się z opiniami dziewczyn na stare przebarwienia, które są pozostałościami po trądziku zwykłe kremy nawet te apteczne sobie nie poradzą, ja musiałam odbyć kilka sesji i dopiero wtedy mój problem znikł. W mnie czas terapii się wydłużył bo miałam spore blizny sad

14

Odp: Przebarwienia na twarzy

Przebarwienia bardzo często łączą się a hormonami, alb z ich zaburzeniami albo tymi przyjmowanymi z antykoncepcji. Jeśli nie chcesz mieć łat jak żyrafa to przyjrzyj się temu. Ja łykałam pigułki przez 5 lat i niestety bez dużego filtra nie mogła wychodzić na słońce. I pomimo tego że teraz również zabezpieczam się przed słońcem to chociaż jestem opalona a nie jak przez te minione lata, ale musiałam do tego dorosnąć ;p teraz zabezpieczam się niehormonalnie .

15

Odp: Przebarwienia na twarzy

Z wiekiem też przebarwienia się pojawiają, np.  to oznaka źle pracującej wątroby, wtedy nie tylko  na twarzy, ale i na rękach je widać.

16

Odp: Przebarwienia na twarzy

Polecam kwasy u kosmetyczki. Teraz nie ma słońca to jest mniejsza szansa, że zrobisz sobie jakąkolwiek krzywdę. Pójdź do jakiejś sprawdzonej u siebie w mieście i zapytaj o najlepsze opcje wink

17

Odp: Przebarwienia na twarzy

Ja mam sporo przebarwień na dekolcie, niestety tu skóra  też jest delikatna i słońce mi nie służy, a nie zawsze pamiętam żeby się posmarować kremem z filtrem....

18

Odp: Przebarwienia na twarzy

Na przebarwienia fajnie też sprawdzi sie seria Whiten. Ładnie wyrównuje koloryt skóry a przy tym odpowiednio ją nawilża i chroni.

19

Odp: Przebarwienia na twarzy

smile

Ostatnio edytowany przez Kaska54 (2020-04-20 13:20:21)

20

Odp: Przebarwienia na twarzy

Spróbuj może kremu Telomer System Bell Visage jest taki na noc i na dzień jaki Ci pasuje ja wolę te nocne bo rano zawsze brak czasu na aplikacje;) W środku zawiera ekstrakt z tarczyce bajkalskiej olej arganowy oraz olej z pestek winogron, kwas hialuronowy koenzym Q10 oraz witaminę E...

21

Odp: Przebarwienia na twarzy

Jeśli macie skłonność do przebarwień to bardzo ważne jest codzienne stosowanie kremu z filtrem.Dla mnie jest to codzienność od dobrych kilku lat oraz zauważyłam, ze dzięki temu nie tworzą się nowe plamy.

Gorzej jest w przypadku skłonności do przebarwień po trądziku, którą również mam. Tutaj pomagaja domowe peelingi enzymatyczne jak również kosmetyki z witaminą C.
Kosmetyk bardzo dobrze poprawia kondycję cery. Skóra się mniej przetłuszcza i wydaje się ładniejsza, gładsza, o jednolitym kolorycie.

No i ma mega skład, szczególnie jeśli chodzi o sporą zawartośc witaminy C.

22

Odp: Przebarwienia na twarzy

Ja zauważyłam u siebie przebarwienia 3 lata temu ale w ubiegłym roku nie tylko twarz miałam w łaty ale też dekolt.
Stosowałam krem z najwyższym filtrem i nie wystawiałam się specjalnie na słońce. Niestety niewiele to pomogło...
Po wakacjach poszłam na lekkie kwasy i trochę pomogło a potem kupiłam sobie krem na przebarwienia z 23% wit C i dopiero ten krem po kilku tyg stosowania mocno rozjaśnił plamy. Ale generalnie masakra, bo chyba nie ma możliwości, żeby naprawdę skutecznie zapobiegać przebarwieniom...

23

Odp: Przebarwienia na twarzy

Mam podobny problem i stosuje zabiegi na przebarwienia .
Bardzo skuteczne, widzę dużą poprawę!

24

Odp: Przebarwienia na twarzy

Wg mnie podstawa to dobry koreański krem przeciwsłoneczny - w imię zasady lepiej zapobiegać niż leczyć...

25

Odp: Przebarwienia na twarzy

Polskie też dają radę, np. Dermedic