1

Temat: Dekoloryzacja

Witajcie, mam pytanie odnośnie ściągania koloru - czy robicie to w salonie, czy może w zaciszu własnej łazienki (jeśli tak to jakim preparatem) i czy jest to zabieg niszczący włosy?

Mam brązowe włosy i gdy zaczęłam używać farby wellatone okazało się, że "średni brąż" nie jest wcale taki średni tylko ciemny. Zimą mi to nie przeszkadzało, ale teraz moje włosy zaczynają się rozjaśniać od słońca, ale niestety końcówki są sporo ciemniejsze, dlatego chciałabym wrócić do mojego odcienia brązu.
I właśnie zastanawiam się jak ściągnąć ten ciemny brąz...

Ostatnio edytowany przez perfection and harmony (2012-05-05 18:22:12)

2

Odp: Dekoloryzacja

Dekolor zawsze osłabia włosy i nie ma się co oszukiwać. Jeśli masz znajomą fryzjerkę, to możesz robić w zaciszu domowym. Eksperymenty na własną rękę? Tego nie polecam.

3

Odp: Dekoloryzacja

A ile kosztuje taka dekoloryzacja w gabinecie?

4

Odp: Dekoloryzacja

Ja kiedyś  robiłam sama, ale dekoloryzator z czerni ściągnął mi kolor tylko o 3,4 tony, więc znowu zostałam przy kolorze czarnym. W końcu w akcie desperacji sięgnęłam po rozjaśniacz z Joanny i włosy wyszły w kolorze ciemnego blondu, dzięki czemu mogłam je pomalować na wymarzoną czerwień. Przez pewien czas było widać jak bardzo są wysuszone, ale intensywna regenerecja maskami i serum pomogła.

5

Odp: Dekoloryzacja

Fryzjerki bywają różne. Tej, u ktorej mialam praktyki, musiałam udowadniać z katalogiem w ręku, że istnieje coś takiego jak dekoloryzacja. W takich okolicznościach poważyłabym się na eksperymenty domowe.

6

Odp: Dekoloryzacja

Ja niedawno położyłam jedną farbę a za tydzień drugą bo pierwszy kolor mi się nie podobał ale na dekoloryzację się nie zdecydowałam bo bałam się tego co potem będzie z moimi włosami

7

Odp: Dekoloryzacja

Ja bym sama dekoloryzacji nie przeprowadzała, by nie narobić większego ambarasu na głowie.

8

Odp: Dekoloryzacja

Mi dekoloryzator strasznie zniszczył włosy i nastepnym razem wolałam ją przeprowadzić profesjonalnie i pomogła mi w tym pani fryzzjer.

9

Odp: Dekoloryzacja

Raz tylko wpadłam na taki pomysł i dobrze ze trafiłam do dobrego studia fryzjerskiego bo mi odradzono takie zabiegi. Niestety dobre sa tylko jak ma sie mega zdrowe, silne i zadbane wlosy. W innym wypadku bez drastycznych cięć mało kiedy da się obyc.

10

Odp: Dekoloryzacja

No koniecznie idź do salonu. Nie widzę sensu robienia tego w domu, bo możesz sobie jeszcze bardziej zaszkodzić niż to koniecznie. Jak jesteś z Krakowa umów się na wizytę do fryzjerki Basi podobno bardzo profesjonalnie obsługuje więc powinnaś być zadowolona:)

11

Odp: Dekoloryzacja

Pewnie,że idź do salonu nawet się nie wygłupiaj bo sobie tylko zaszkodzisz co prawda ja ściągałam kolor w takim wiejskim salonie i i tak spartaczyły robotę i w pierwszej wersji wyszłam ruda zdecydowanie bardziej i intensywniej niż marchewka.

Ostatnio edytowany przez saharra (2015-04-24 18:31:41)

12

Odp: Dekoloryzacja

ja bym nie robiła sama dekoloryzacji bo juz raz próbowalam i zrobilam sobie zielone i podpalone wlsy tragedia - zarzucilam kaptur na glowe i pobieglam do fryzjera zeby ratowal mi wlosy hehe big_smile
teraz mam ciemny braz i chce sie wybrac najpierw na saune a potem dopiero na dekoloryzacje smile

13

Odp: Dekoloryzacja

Dekoloryzacja jest znacznie trudniejsza i bardziej destrukcyjnie wpływa na włosy niż koloryzacja, dla tego odradzam samemu eksperymentować, bo można sobie spalić włosy i zostanie tylko siano na głowie.  Ja tam tego typu zabiegi robię u swojego sprawdzonego stylisty .

14

Odp: Dekoloryzacja

Bez  naprawdę ważnego powodu (typu: różowe włosy, albo w innym nieco śmiesznym kolorze) nie zdecydowałabym się  na dekoloryzację... Nie dość że strasznie niszczą włosy, to jeszcze można  się nabawić punktowego braku włosów, jak u mojej koleżanki...

15

Odp: Dekoloryzacja

Ja już sama z dekoloryzacją nie eksperymentuję. Kolor to jeszcze można się pobawić, ale odwrotnie szkoda włosów. Mam swojego mistrza fryzjerstwa Mateusza z salonu Gnatyshyn,  znajdującego się w Warszawie przy al. KEN 36A.

16

Odp: Dekoloryzacja

Farbuje włosy w domu ale dekoloryzacje robiłam w salonie fryzjerskim.

17

Odp: Dekoloryzacja

To są zbyt silne środki, żeby ryzykować ich użycie w domu. Moja znajoma przez takie eksperymenty straciła połowę włosów...

18

Odp: Dekoloryzacja

Ja ściągałam kolor , efekt widoczny był po pierwszym zabiegu, na efekt końcowy musiałam troszkę poczekać, ale ja schodziłam z głębokiej czerni ...

19

Odp: Dekoloryzacja

ja robilam dekoloryzacje, pani Paulina mnie obslugiwala, super fryzjerka, z wiedza, doswiadczeniem i podejsciem do klienta, udalo nam sie uzyskac odcien taki jaki chcialam smile

20

Odp: Dekoloryzacja

Koniecznie w salonie!

21

Odp: Dekoloryzacja

Dekoloryzacja potrafi zajechać włosy, coś o tym wiem. Jedną z opcji, którą przedstawiła mi moja fryzjerka jest podratowanie ich. Włosy są pożądnie nawilżone i dzięki temu nie łamią się podczas szczotkowania. Gwarantuję ci, że po miesiącu stosowania nie poznasz swoich włosów smile

22

Odp: Dekoloryzacja

Terapia olejami powinna pomóc wymęczonym taką dekoloryzacją włosom.

23

Odp: Dekoloryzacja

Uważam, że olejami jest dosyć prosto.

24

Odp: Dekoloryzacja

Ja już nie eksperymentuje w domu z kolorem. Już kiedyś zniszczyłam sobie włosy. Teraz mam od lat już sprawdzoną swoją fryzjerkę Panią Anetę, która świetnie zna się na tymi jej powierzam swoje włosy.

25

Odp: Dekoloryzacja

Lepiej poczekać aż włosy odrosną i ściąć te, które miały być dekoloryzowane