1

Temat: Ogrzewanie którego nie widać

Znajoma ma w swoim domu rewelacyjne ogrzewanie jeżeli chodzi o aranżację wnętrza. Do końca nie wiem jak to się nazywa ale nie ma żadnych grzejników i na pewno nie jest to podłogówka. W każdym razie dom jest mega nowoczesny, nie mają żadnego komina, nie mają kotłowni. Wszystkim zarządzają z takiego panelu. Fajnie i nowocześnie to wygląda. Na dodatek miałam wrażenie że w łazienkach to lustro grzeje. Macie pomysł co to może być? Miałam jej się pytać ale jakoś wyleciało mi z głowy. Pewnie dopytam podczas następnej wizyty.

2

Odp: Ogrzewanie którego nie widać

A może to jakieś ścienne ogrzewanie jest;)

3

Odp: Ogrzewanie którego nie widać

Moim zdaniem jest to ogrzewanie na podczerwień. Zazwyczaj są to panele zamontowane na suficie bądź na ścianie. Panele mogą być również w formie lustra bądź obrazu. Wówczas wygląda to bardzo nowocześnie bo taki panel zdobi nasze wnętrze. Widziałam takie rozwiązanie w pensjonacie nad morzem. Dawało bardzo komfortowe ciepło - niestety nie trafiliśmy w pogodę podczas wyjazdu sad

4

Odp: Ogrzewanie którego nie widać

Też wydaje mi się,że były to panele ścienne.Mój brat zastanawia się nad takim rozwiązaniem u siebie w domu.Szuka czegoś co będzie ładnie komponować się w eleganckim ,ale bardzo prostym wystroju domu.Panele mogą mieć różną wielkość, kształt i kolor .Ja spotkałam się z tego typu ogrzewaniem w zeszłym roku spędzając ferie zimowe w górach:)

5

Odp: Ogrzewanie którego nie widać

Panele na podczerwień zapewnia bardzo komfortowe ciepło w domu. Takie ogrzewanie mają moi teściowie i bardzo sobie je chwalą. Ogrzewanie t jest prawie bezobsługowe i w każdym pomieszczeniu możesz ustawić inną temperaturę. Sama instalacja przebiega szybko i sprawnie. Moi teściowie korzystali z oferty Eco Partner z Rokietnicy, która nie tylko wykonuje instalację i montuje panele ale i je produkuje. W ich produktach są wykorzystane polskie materiały dlatego mamy gwarancję wysokiej jakości produktów.

6

Odp: Ogrzewanie którego nie widać

Dokładnie tak. To panele na podczerwień. Ostatnio u niej byłam i spytałam się o to. Śmiała się z tego rozwiązania i pokazała jak to działa. W łazience grzejnikiem było ... lustro. Rewelacja. Dodatkowy plus jest taki, że nigdy takie lustro nie zaparuje gdy ogrzewanie jest włączone smile Możliwe, że to panele Eko Partner o której wspominasz Aza. Patrzyłam na ich stronie i to może być to.

7

Odp: Ogrzewanie którego nie widać

Lustro które grzeje? Ciekawie to brzmi. Nigdy nie miałem do czynienia z takim typem ogrzewania albo nie wiedziałem, że to się tak nazywa (co też prawdopodobne). Jest to swoiste novum dla mnie smile A że lubię nowinki to z chęcią poznam i tą smile

8

Odp: Ogrzewanie którego nie widać

> konat napisał/a:

> Lustro które grzeje? Ciekawie to brzmi. Nigdy nie miałem do czynienia z takim typem ogrzewania albo nie wiedziałem, że to się tak nazywa (co też prawdopodobne). Jest to swoiste novum dla mnie smile A że lubię nowinki to z chęcią poznam i tą smile

Z tego co wiem od producenta Eco Partner to warstwa wytwarzająca promieniowanie podczerwone znajduje się pod spodem. Sposób wykończenia panelu jest właściwie dowolny. Chociaż pewnie może być użyty tylko odpowiedni materiał który nie ogranicza funkcji ogrzewania. Ale na pewno może być to lustro i może to być taka powierzchnia, którą można wykończyć np. malowaną grafiką. Taką opcję też maja u siebie.

9

Odp: Ogrzewanie którego nie widać

> nowak63 napisał/a:

> > konat napisał/a:

> Lustro które grzeje? Ciekawie to brzmi. Nigdy nie miałem do czynienia z takim typem ogrzewania albo nie wiedziałem, że to się tak nazywa (co też prawdopodobne). Jest to swoiste novum dla mnie smile A że lubię nowinki to z chęcią poznam i tą smile

Z tego co wiem od producenta Eco Partner to warstwa wytwarzająca promieniowanie podczerwone znajduje się pod spodem. Sposób wykończenia panelu jest właściwie dowolny. Chociaż pewnie może być użyty tylko odpowiedni materiał który nie ogranicza funkcji ogrzewania. Ale na pewno może być to lustro i może to być taka powierzchnia, którą można wykończyć np. malowaną grafiką. Taką opcję też maja u siebie.

Fajne rozwiązanie. Można to wykorzystać do aranżacji własnego domu. Taki panel poza funkcją grzania może doskonale wpływać na wystrój wnętrza. Lustro to raczej przedpokój ale dobra grafika znajdzie zastosowanie w każdym wnętrzu. Wystarczy trochę wyobraźni i mamy naprawdę niezły klimat. Oczywiście istotne też sa warunki ekonomiczne używania takiego systemu ale coraz bardziej mi sie to podoba.

10

Odp: Ogrzewanie którego nie widać

Temat jakich wiele, i nigdy nie poznamy jednej wspólnej odpowiedzi. Nie powinno to jednak stanowić żadnego zaskoczenia, każdy z nas ma na niego inne spojrzenie.

11

Odp: Ogrzewanie którego nie widać

Cześć! Czy macie może jakąś wiedzę w zakresie ekologicznych metod ogrzewania domu? Ja właśnie muszę się na coś zdecydować. Raczej chcę uniknąć tradycyjnego kotła, interesują mnie tylko ekologiczne metody. Poczytałem trochę o gruntowych pompach ciepła. Czy ktoś z Was ma informacje na ile to rozwiązanie jest wydajne? Sprawdza się to w mroźne zimy? Szczególnie mnie to interesuje, bo można na to dostać dofinansowanie, więc można by na tym trochę zaoszczędzić. Co o tym myślicie? Z góry wielkie dzięki za wszelkiego rodzaju porady w tym obszarze tematycznym wink Z całą pewnością przydadzą mi się one wink

Ostatnio edytowany przez hotaki87 (2018-07-09 11:17:53)

12

Odp: Ogrzewanie którego nie widać

Polecam ogrzewanie podłogowe. Jego położenie wcale nie jest dużo droższe niż zainstalowanie grzejników ( oczywiście porównując do grzejników dobrej jakości). Oszczędzacie miejsce, nie macie na ścianach nieatrakcyjnych z wyglądu grzejników. Poza tym jest o wiele bardziej energooszczędne niż tradycyjne ogrzewanie.

Powinnyście zastanowić się równiez nad tym jaką podłogę położycie na takie ogrzewanie. Nie są polecane ani panele ani wykładzina. Najlepszą opcja jest położenie gresu albo płytek. Jesli podoba sie Wam drewno to nic nie przeszkadza ponieważ jest wiele fajnych serii płytek skutecznie naśladujących naturalne drewno.

13

Odp: Ogrzewanie którego nie widać

My jednak zdecydowalismy sie na kocioł  - bardzo dobra sprawność bo czopuch jest letni, a nie
gorący jak u kolegi, palnik kipi sam się czyści, wygodny w obsludze, a grzeje naprawde porzadnie.

14

Odp: Ogrzewanie którego nie widać

Ogrzewanie podłogowe jest bardzo skuteczne, mam i każdemu polecam - długo trzyma ciepło

15

Odp: Ogrzewanie którego nie widać

Ma swoje wady, ale naprawdę długo trzyma ciepło w domu.