1

Temat: Nietypowy zawód dla kobiet?

Jaki waszym zdaniem jest najbardziej nietypowy zawód wykonywany przez kobiety? Czy w ogóle istnieje coś takiego? Osobiście nigdy nie widziałam pani spawaczki i pani górniczki smile

2

Odp: Nietypowy zawód dla kobiet?

hmm, no ja czasem przeglądam strony ol] czy nierdzewnych kolanach. Ale żeby jakoś zawodowo się z tym wiązać to chyba nie bardzo wink

3

Odp: Nietypowy zawód dla kobiet?

Po spawaniu acetylenem została mi blizna big_smile Nie mogłabym być spawaczem, ręce się trzęsą big_smile
Ogólnie to większość kobiet chyba po prostu nie lubi brudnej roboty. No może poza paniami wojskowymi wink

4

Odp: Nietypowy zawód dla kobiet?

W dzisiejszych czasach kobiety odnajdują się w zasadzie w każdej branży.znalazłam fajny artykuł o kobietach pracujących w branży motoryzacyjnej, przeczytajcie sobie.

5

Odp: Nietypowy zawód dla kobiet?

A słyszeliście może o Truck Girl ? Jest taka Polka, która jest zawodowym kierowcą ciężarówek i nagrywa swojego vloga na Youtube smile

6

Odp: Nietypowy zawód dla kobiet?

Nie ma chyba już takiego zawodu, którego kobieta nie mogłaby wykonywać.

7

Odp: Nietypowy zawód dla kobiet?

Kobiety na kopalni - to we mnie zbudza podziw. A tak to kobiety prowadzące ciężarówki faktycznie chyba nieczęsto się spotyka.

8

Odp: Nietypowy zawód dla kobiet?

moja ciocia jest brukarzem, więc też nietypowo

9

Odp: Nietypowy zawód dla kobiet?

[quote=DannaM]moja ciocia jest brukarzem, więc też nietypowo[/quote]
O takiej kobiecej pracy jeszcze nie słyszałam smile

10

Odp: Nietypowy zawód dla kobiet?

To chyba brukarką raczej?

11

Odp: Nietypowy zawód dla kobiet?

Wielkie dzięki za sprawdzone info smile Myślę, że z całą pewnością mi się przydadzą te informacje smile

12

Odp: Nietypowy zawód dla kobiet?

Nie ma chyba już takiego zawodu, którego kobieta nie mogłaby wykonywać.
Kiedyś kobiecie nie wolno było wykonywać zawodu pilarza ze względu na drgania. Uprawnienia mogła zdobyć, obsługiwać piły nie mogła. Nie wiem, jak jest teraz. Nie mogę w sieci znaleźć nic świeżego i wiarygodnego.

Poza tym są jeszcze ograniczenia związane z ciążą i karmieniem piersią, o których mówi Rozporządzenie RM z 3 kwietnia 2017 r. w sprawie wykazu prac uciążliwych, niebezpiecznych lub szkodliwych dla zdrowia kobiet w ciąży lub karmiących dziecko piersią (, ale to wiadomo, że dotyczą tylko tego szczególnego okresu.

Niektóre stanowiska pracy wcześniej były zakazane ogólnie kobietom, ale teraz zakaz obejmuje tylko te w ciąży i karmiące.
O zmianie można przeczytać np. tutaj:

13

Odp: Nietypowy zawód dla kobiet?

Spawaczki też nie znam żadnej, więc to może być właśnie ten zawód. Słyszałam, że podobno się zdarzają, ale też nie spotkałam się z żadną kobietą, która pracowałaby na budowie albo była jakimś hydraulikiem czy wykończeniowcem. No i niestety, jak przeglądam oferty pracy do Holandii to same takie znajduję  A myślałam, że jakoś się tam załapię.

14

Odp: Nietypowy zawód dla kobiet?

Ciągle jak widzę kobietę za kółkiem tira to się dziwię... Robota ciężka, w brudzie, śpi się byle jak w trasie... To zawód jednak dla facetów...

15

Odp: Nietypowy zawód dla kobiet?

A kobieta mechanik? Podobne ma warunki pracy..