26

Odp: Kawa

cynamon ... aromat jesieni smile
[img]//www.kucharz.pl/img/laski-cynamonu.jpg[/img]

27

Odp: Kawa

Nie przepadam za cynamonem...

28

Odp: Kawa

Uwielbiam, do jabłek, gruszek, dżemów, naleśników, kawy i herbaty. A najbardziej w szarlotce.

29

Odp: Kawa

uwielbiam cynamon! i zgadzam się z pinkmause- w szarlotce jest najlepszy:)

30

Odp: Kawa

a ja z dziewczynami tak w szarlotce jest najlepszy .... takiej na kruchym spodzie, z dużą ilością jabłuszek i kruszonką

31

Odp: Kawa

Kaw już dzisiaj trzy wypiłam. I tak mi źle. Paskudna pogoda działa na mnie depresyjnie... Koleżanka polecała mi kawę z koniaczkiem. Chyba się skuszę big_smile

[url=http://www.fotosik.pl][img]//images46.fotosik.pl/213/7d787aeba03bff19.jpg[/img][/url]

32

Odp: Kawa

pinkmause a kawkę preferujesz w kubku czy w filiżance ....

33

Odp: Kawa

Tyko i wyłącznie w filiżance. Malutkiej, piękniutkiej, cieniutkiej. Uwielbiam porcelanowe cudeńka, chociaż już nie bardzo mam gdzie ustawiać. Planuję remont kuchni - i wiele półeczek...

34

Odp: Kawa

mi też kawka lepiej smakuje w filiżance ....

35

Odp: Kawa

Wiadomo, w kubku chya bym nie wypiła... A w szklance, o fuj, nigdy....
Dziwna rzecz, guściki...

36

Odp: Kawa

Kawa - tylko w filiżance smile

Cynamon - baaardzo lubię we wszystkim - także w kawie
Słyszałyście, że cynamon ponoć wpływa na potencję? Czy to kolejny mit?

37

Odp: Kawa

Też tak słyszałam. Podobnie żeń-szeń. Ale nie sprawdziłam dokładnie i stuprocentowo big_smile

38

Odp: Kawa

ja dziś dwie duuuże smile
ale pogoda fatalna.... czasem można sobie pozwolić na małe szleństwo

39

Odp: Kawa

jest 13, a ja już też dwie... co będzie potem?

40

Odp: Kawa

Ja też już 2 i herbtki 3. Murowane latanie do WC. Ale chce mi się pić, chyba przez to ogrzewanie.

41

Odp: Kawa

ja dziś herbatkę i capuccino:D na więcej nie miałam czasu;/ ale zaraz sobie zrobię taki duży kubek herbaty:D

42

Odp: Kawa

ja właśnie się grzeję przy kubku herbaty z cytryną

43

Odp: Kawa

ja już też:)

44

Odp: Kawa

Najdroższa i najbardziej kontrowersyjna na świecie kawa – Kopi Luwak.

Kawa Luwak pochodzi z Indonezji (głównie z wysp Sumatra, Jawa i Sulawezi) i jest najdroższą kawą na świecie. Kilogram ziaren może kosztować nawet do 1000 euro, głównie dlatego, że roczne zbiory nie przekraczają 400 kg, a zbiór jest o wiele trudniejszy niż w przypadku normalnych kaw.

Ci, którzy są jej wielbicielami, nie mogą wyjść z podziwu. Inni krzywią się na samą myśl o spróbowaniu kawy, która wydobywana jest z ..........odchodów zwierzęcia - – łaskuna muzanga, zwanego mniej oficjalnie cywetą.
W czasie nocnych łowów zwierzę to zjada najbardziej dorodne i dojrzałe owoce kawowców. Po przejściu przez przewód pokarmowy cywety ziarna tracą celulozowe osłonki, lekko fermentują, tracąc gorzki smak, i są wydalane w prawie niezmienionej postaci. Ziarna kawy zbierane są ręcznie. Zbiór jest ułatwiony o tyle, że łaskuny mają toalety w stałych miejscach. Po starannym oczyszczeniu ziarna mogą być sprzedawane w stanie surowym lub palone.

Z dobrze przyrządzonej kawy Luwak otrzymuje się napar gęsty prawie jak syrop, aksamitny, o bogatym smaku i intensywnym aromacie, z wyraźną nutą czekolady i karmelu.
Ale atrakcyjność tej kawy polega raczej nie na jakimś wyjątkowym smaku, ale na świadomości, że pije się najbardziej ekskluzywny napój na świecie...

Kopi Luwak jest napojem tak niezwykłym, że wielu wątpi w jego prawdziwe istnienie. To, że istnieje, nie ulega jednak wątpliwości...

[url=http://www.fotosik.pl][img]//images39.fotosik.pl/214/e8b73623271e352c.jpg[/img][/url]

45

Odp: Kawa

Słyszałam o tej kawie.

46

Odp: Kawa

ja ostatnio piję INKĘ z magnezem z dodatkiem cukru i mleka smile

47

Odp: Kawa

też słyszałam o tej kawie, mój mężczyzna mi kiedyś o niej opowiedział smile

48

Odp: Kawa

A ja jak przeczytałam, to aż mnie podniosło z obrzydzenia...

49

Odp: Kawa

[quote=pinkmause]Najdroższa i najbardziej kontrowersyjna na świecie kawa – Kopi Luwak.

Kawa Luwak pochodzi z Indonezji (głównie z wysp Sumatra, Jawa i Sulawezi) i jest najdroższą kawą na świecie. Kilogram ziaren może kosztować nawet do 1000 euro, głównie dlatego, że roczne zbiory nie przekraczają 400 kg, a zbiór jest o wiele trudniejszy niż w przypadku normalnych kaw.

Ci, którzy są jej wielbicielami, nie mogą wyjść z podziwu. Inni krzywią się na samą myśl o spróbowaniu kawy, która wydobywana jest z ..........odchodów zwierzęcia - – łaskuna muzanga, zwanego mniej oficjalnie cywetą.
W czasie nocnych łowów zwierzę to zjada najbardziej dorodne i dojrzałe owoce kawowców. Po przejściu przez przewód pokarmowy cywety ziarna tracą celulozowe osłonki, lekko fermentują, tracąc gorzki smak, i są wydalane w prawie niezmienionej postaci. Ziarna kawy zbierane są ręcznie. Zbiór jest ułatwiony o tyle, że łaskuny mają toalety w stałych miejscach. Po starannym oczyszczeniu ziarna mogą być sprzedawane w stanie surowym lub palone.

Z dobrze przyrządzonej kawy Luwak otrzymuje się napar gęsty prawie jak syrop, aksamitny, o bogatym smaku i intensywnym aromacie, z wyraźną nutą czekolady i karmelu.
Ale atrakcyjność tej kawy polega raczej nie na jakimś wyjątkowym smaku, ale na świadomości, że pije się najbardziej ekskluzywny napój na świecie...

Kopi Luwak jest napojem tak niezwykłym, że wielu wątpi w jego prawdziwe istnienie. To, że istnieje, nie ulega jednak wątpliwości...

[url=http://www.fotosik.pl][img]//images39.fotosik.pl/214/e8b73623271e352c.jpg[/img][/url][/quote]


O FUJ ! z odchodów zwierzaka? w życiu!

a zwierzątko to wygląda tak :

[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=41b6551f5d0ea0fd][img]//images43.fotosik.pl/217/41b6551f5d0ea0fdm.jpg[/img][/url]

50

Odp: Kawa

To może pomysł na biznes???