76

Odp: Zdrada

[quote=pinkmause][quote=Ksymena]A nie uważacie, że najgorsze jest właśnie czekanie na to, lęk, że on nas zdradzi? A po to już jest z górki...[/quote]

Na nic takiego nie czekam, nawet nie myślę w takich kategoriach. Może długość związku ma jakieś znaczenie??? Sama nie wiem...[/quote]
sądzę że myślenie o tym czy zdradzi czy nie niczego dobrego nie przyniesie...

77

Odp: Zdrada

Myslenie jest najgorsze, bo ono może spowodować że sobie coś wmówimy...

78

Odp: Zdrada

może...

79

Odp: Zdrada

[quote=JoannB]Myślałam, że doświadczenia spowodowały, że masz "grubszą skórę"...[/quote]
Łatwiej mi się ogarnąć w razie czego, ale jeśli się chce bardzo zaangażować to trzeba zrzucić pancerz.

80

Odp: Zdrada

Nie wiem, czy w ogóle jest możliwe całkowite zaangażowanie?

81

Odp: Zdrada

Jeśli się uzna, że związek to jedność i angażując się w swoje własne życie robię tym samym coś dla obojga, to wtedy tak. A może nawet i bez tego? Sama już nie wiem. Wkręciłaś mnie, teraz będę myśleć.

82

Odp: Zdrada

Bo ja jednak trochę własnej "przestrzeni" potrzebuję...

83

Odp: Zdrada

Ja też, ale w dobrym związku oboje tą przestrzeń mają i takie zaangażowanie nie ma nic wspólnego z wypełnianiem przestrzeni, które są przeznaczone do czego innego. Chodzi mi o zaangażowanie, które sprawia, że wszystko to co robimy dla związku i dla drugiej osoby, robimy jak najlepiej, bo chcemy, z takim powerem, zależy nam najnbardziej na świecie na tej drugiej osobie.

84

Odp: Zdrada

Tak jest zawsze (albo raczej powinno być) Ale np. ja nie lubię, jak on chce ze mną wszędzie chodzić, albo uważa że bez niego sobie z czymś nie poradzę, a on to zrobi lepiej

85

Odp: Zdrada

A no to pewnie, to nie powinno tak wyglądać. Ani chodzenie za kimś jak cień, ani narzucanie się jakiekolwiek inne.

86

Odp: Zdrada

To mnie po prostu ogranicza, chcę troszkę czasem pobyć sama. Czy to dziwne?

87

Odp: Zdrada

Nie powinno nikogo to dziwić. ja tal samo mam, mój facet też i radzimy sobie, angażujemy się. Ja na przykład  muszę być sama kiedy ćwiczę, czytam, uczę się, modlę, planuję, skupiam się na czymś pisemnym i muszę mieć wenę.

88

Odp: Zdrada

Ale to trudne jak się razem mieszka w kawalerce...

89

Odp: Zdrada

Nie, Ty na ploteczki i kawkę - on sobie siedzi w domu i ma swoją samotność. On na ryby, do siłowni, na mecz, na piwko, do kolegi, do pracy, do rodziny, pobiegać, a ty sobie siedzisz sama.

90

Odp: Zdrada

gorzej, jak on rzadko wychodzi sam, bo chce być cały wolny czas ze mną (tj. mieć mnie na oku chyba:)

91

Odp: Zdrada

[quote=emilia_s292]Myslenie jest najgorsze, bo ono może spowodować że sobie coś wmówimy...[/quote]
Oczywiście. Na zasadzie na jakiej działają mantry. Myślenie, obawianie się ciągłe itd. zaznacza się w naszej podświadomości.

92

Odp: Zdrada

[quote=eva45][quote=pinkmause][quote=Ksymena]A nie uważacie, że najgorsze jest właśnie czekanie na to, lęk, że on nas zdradzi? A po to już jest z górki...[/quote]

Na nic takiego nie czekam, nawet nie myślę w takich kategoriach. Może długość związku ma jakieś znaczenie??? Sama nie wiem...[/quote]
sądzę że myślenie o tym czy zdradzi czy nie niczego dobrego nie przyniesie...[/quote]
Nie przyniesie, fakt. Kobieta robi się coraz bardziej od takiego myślenia sfrustrowana, a sfrustrowana baba odpychająco działa na mężczyznę, a coś takiego może go nawet popchnąć do zdrady kiedy znajdziw się w pobliżu kobiety, która sprawia wrażenie, że się nie czepia, jest zadowolona, wyrozumiała i swobodna.

93

Odp: Zdrada

[quote=pinkmause][quote=Ksymena]A nie uważacie, że najgorsze jest właśnie czekanie na to, lęk, że on nas zdradzi? A po to już jest z górki...[/quote]

Na nic takiego nie czekam, nawet nie myślę w takich kategoriach. Może długość związku ma jakieś znaczenie??? Sama nie wiem...[/quote]

Długość związku, w sensie, że po jakimś czasie on będzie potrzebował odmiany?

94

Odp: Zdrada

[quote=Ksymena]gorzej, jak on rzadko wychodzi sam, bo chce być cały wolny czas ze mną (tj. mieć mnie na oku chyba:)[/quote]
Aaaaaa, tzn. ma pewne podejrzenia? Obawia się, że mogłabyś coś zrobić? Mój jak dzwoni też zawsze pyta gdzie jestem i co robie, a jak odprowadza to pyta czy będę w domu. Kiedy wie, że siedzę na internecie czasami obawy prowadzą go do mnie. Nie ma powodu, nie dałam mu, ale... mogła dać mu była. i w Twoim przypadku może być podobnie.

95

Odp: Zdrada

Nie wiem, nie wnikam - czasem lepiej nie drążyć tematu...

96

Odp: Zdrada

A właśnie powinnaś dojść do przyczyn. nie musisz tu o nich pisać, ale musisz się dowiedzieć dlaczego tak jest, jeśli chcesz żeby to się zmienilo.

97

Odp: Zdrada

tak, tylko on reauje że tak powiem nieco nerwowo - wypiera się że nie sprawdza, skąd, nie pilnuje, a jakże - ufa... A ja swoje wiem i jak tu z nim rozmawiać?

98

Odp: Zdrada

A ona robiła jakieś wałki? Bo u mnie jest tak, że ona wodziła oczyma po facetach i mój się boi że ja też się mężczyznom przyglądam i prowokuję wzrokiem.

99

Odp: Zdrada

No robiła, robiła... Ale też już kogoś ma , wiec raczej nie próbuje na nim tych sztuczek z tego co wiem...

100

Odp: Zdrada

O widzisz, no to Twój ma uraz po tym co przeszedł i zwyczajnie nie chce, żeby go to jeszcze kiedyś spotkało. Często się mówi o kobietach, że przeszła coś w poprzednim związku i boi się, bo nie chce powtórki w nowym, a mężczyźni mają tak samo.