26

Odp: Płytki, parkiet czy panele

Też jestem za naturalnym drewnem, również jeśli chodzi o okna. Wymaga większej pielęgnacji, ale da się to zrobić, tylko trzeba wiedzieć jak

27

Odp: Płytki, parkiet czy panele

Parkiet, parkiet i jeszcze raz parkiet. Żadne panele nie dorównują mu ani jakością, wytrzymałością zwłaszcza na odkształcenia ani wyglądem. Ostatnio coraz modniejsze są drewna egzotyczne. Kaya kuku, pyinkado, cabreuva vermelha, asian walnut,
lapacho, teak, pradoo, doussie, iroko, jatoba, merbau. Wcześniej w modzie najbardziej był dąb, ale wielu ludziom chyba już się przejadł. I rzeczywiście te egzotyki są śliczne. Jest taka fajna nowa linia Pacific Line, bardzo eleganckie parkiety i świetne, wyselekcjonowane drewno. I to wcale nie jest takie drogie, powiem wam, jakby się wydawało. Ja tam uważam, że lepsze droższe, ale za to ze współmiernie lepszą jakością wink Nie ma co oszczędzać i co chwila wymieniać podłogi przecież.

28

Odp: Płytki, parkiet czy panele

zgadzam się, mam parkiet, i nie chodzi o to, że jest on bardziej wytrzymały niż panele, bo akurat na parkiet w szpilkach wejść absolutnie nie wolno! Jednak parkiet ma w sobie takie ciepło i tworzy taki klimat w mieszkaniu, że sztuczne panele nie mają żadnych szans! Jeden minus, że trzeba raz na kilka lat dać do cyklinowania, lakierowania. Jednak panele też fajna sprawa, pod warunkiem, że mają specjalną fakturę i słoje łudząco przypominające prawdziwą drewnianą podłogę lub fornir drewniany.

29

Odp: Płytki, parkiet czy panele

Podłoga drewniana: jestem za, a najlepiej zwykłe sosnowe dechy polakierowane. Mieszkam na strychu zaadoptowanym z belkami i stropem drewnianym, więc tutaj taka podloga bardzo pasuje.

30

Odp: Płytki, parkiet czy panele

ja mam panele, tak polecił budowlaniec, mówił że z parkietem same problemy. znajomi mają panele które wyglądają jak deski, bardzo trwałe, dziś też bym na takie się zdecydowała - 100 zł za metr.

31

Odp: Płytki, parkiet czy panele

Przyznam się, że też mam ostatnio ten dylemat, bo przymierzam się do małych zmian w domu. Do tego ostatnio ktoś zwrócił mi uwagę na trzecią opcję: płytki ceramiczne, które imitują deski. Nigdy wcześniej o tym nie słyszałam.

32

Odp: Płytki, parkiet czy panele

Wybrałabym panele smile

33

Odp: Płytki, parkiet czy panele

Teraz sa bardzo fajne wzory paneli w sprzedaży, imitują doskonale naturalne drewno, więc chyba wolałabym panele, tym bardziej, że nie mozna tańczyć na szpilkach po drewnie

34

Odp: Płytki, parkiet czy panele

Ja miałam w swoim pokoju położony parkiet i nie narzekam na niego smile Przez 17 lat się spisywał, ale teraz jest problem z odnowieniem go, bo brakuje fachowców, którzy by się tego podjęli, więc rodzice postanowili położyć u mnie i brata panele. Ale i tak kurde za dwa nieduże pokoje zapłacili ponad 1700zł hmm i teraz panele siedzą i czekają na położenie... Ehh...

35

Odp: Płytki, parkiet czy panele

Żartujesz? Wystarczyło wycyklinować i polakierować i nie było fachowców?
Ja też mam parkiety w domu do odnowienia, ale to akurat tato może zrobić jak będzie miał więcej czasu.
Znajoma dostała namiary na "fachowców po  znajomości" do cyklinowania i jak się później okazało zapłaciła więcej niż jej koleżanka, która nie werbowała po żadnej znajomości tylko zwyczajnie zadzwoniła do firmy.

36

Odp: Płytki, parkiet czy panele

Niechcemisie, może otworzysz działalność i będziesz cyklinować parkiety, skoro jest taka luka na rynku? Skoro gdzieś na Śląsku kobitki tworzą ekipę remontową, to czemu nie Ty z koleżankami - brakuje Wam czegoś?

37

Odp: Płytki, parkiet czy panele

Hm... profesjonalizmu, ale w zasadzie fuszerka to teraz standard, więc te braki w naszym doświadczeniu i umiejętnościach będą niezauważalne. Chyba żeby wynająć podwykonawcę i mieć czystą kasę.

38

Odp: Płytki, parkiet czy panele

Mam linoleum w całym mieszkaniu.

39

Odp: Płytki, parkiet czy panele

Wolę prawdziwe drewno w domu - parkiet.
Po pierwsze wytrzymalsze a po drugie lepiej wygląda i można je bez problemu regenerować.
I ten zapach naturalny który mu towarzyszy.

40

Odp: Płytki, parkiet czy panele

Niechcemisie Fachowców przez wielkie "F" brakuje. A moja mama jest perfekcjonistką i chyba by ją szlag trafił gdyby miała patrzyć na spartaczoną robotę... Mnie przy okazji też big_smile

41

Odp: Płytki, parkiet czy panele

Też jestem uprzedzona, po znajomości często robią szybko, w przerwie miedzy innymi zleceniami

42

Odp: Płytki, parkiet czy panele

A i często drożej niż bez znajomości smile

43

Odp: Płytki, parkiet czy panele

Niedokładnie, bo przecież znajomy nie zwróci im uwagi...

44

Odp: Płytki, parkiet czy panele

Oj, ceny zależą od bardzo wielu czynników - producenta, jakości, tego gdzie się kupuje. Generalnie nie jest łatwo wybrać podłogę z której się będzie zadowolonym (dla mnie np. duża cześć paneli jest zbyt śliska). W podjęciu decyzji pomógł mi program wnętrzarski z udziałem specjalistów z Urzadzamypodklucz.pl i firmy Barlinek.

45

Odp: Płytki, parkiet czy panele

My teraz  mamy stary parkiet, ale myślimy żeby położyć panele. Znajomi polecają nam Balterio i Vox. Macie może któreś z nich?

46

Odp: Płytki, parkiet czy panele

Parkiet, ale jeszcze nie zdecydowaliśmy się co wciąż i u kogo. Bo chyba lepiej wziąć do tego fachowców, prawda? Wiem, że o położenie paneli można pokusić się samemu.

47

Odp: Płytki, parkiet czy panele

Do parkietu zdecydowanie lepiej brać fachowców, chociaz teraz parkiety też sa na "klik", ale szkoda zniszczyć parkiet za 100 czy więcej złotych za m2 nieumiejętnie go kładąc.

48

Odp: Płytki, parkiet czy panele

[quote=Munkka]Parkiet, ale jeszcze nie zdecydowaliśmy się co wciąż i u kogo. Bo chyba lepiej wziąć do tego fachowców, prawda? Wiem, że o położenie paneli można pokusić się samemu.[/quote]

Bez dwu zdań fachowców. Wiem, co mówię, bo u znajomych porwali się na to sami i wyszło nie najlepiej. Trochę materiału poszło na marne. U nas robili to fachowcy i poszło zdecydowanie lepiej. No i jest gwarancja.

49

Odp: Płytki, parkiet czy panele

[quote=Binika]
Bez dwu zdań fachowców. Wiem, co mówię, bo u znajomych porwali się na to sami i wyszło nie najlepiej. Trochę materiału poszło na marne. U nas robili to fachowcy i poszło zdecydowanie lepiej. No i jest gwarancja.[/quote]

Można wiedzieć, z pomocy jakich fachowców skorzystaliście? Nie chcemy jednak ryzykować.

50

Odp: Płytki, parkiet czy panele

A ja jestem przeciwniczką parkietów, jak się parkiet położy to już chyba na całe życie, a co jak mi się w międzyczasie wizja wnętrz odmieni? tongue My mamy deskę barlinecką i jest to dla mnie świetny kompromis między panelami a parkietem big_smile