51

Odp: Rozważna czy romantyczna? Jaka jesteś?

Ja tak samo mam - nie uwierzę dopóki nie zobaczę. No i mam niejedną okazję sprawdzić. Życie samo próby przynosi, a jak się chce więcej to samemu można na próbę wystawić.

52

Odp: Rozważna czy romantyczna? Jaka jesteś?

Taaak - i psiapsiółę atrakcyjną mu podesłać - gorzej jak się sobie spodobają naprawdę - wtedy za jednym zamachem i miłość i przyjaźń się traci...

53

Odp: Rozważna czy romantyczna? Jaka jesteś?

Co oznacza, że to nie była ani miłość ani przyjaźń. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, bo lepiej niech się oczy otworzą jeśli żyje się z kimś, kto zdolny jest do takich numerów i nazywa przyjaciółką osobę, która zrobiłaby coś takiego. Przynajmniej się ich zdemaskuje. A zanm nawet przypadek, gdzie kobieta zapoznała męża z koleżanką z pracy - bardzo źle ię to skończyło, a ona jak to bywa, dowiedziała się ostatnia. Ale podziwiam ją szalenie - od razu złożyła pozew o rozwód. Nie dopuściła go do tłumacznia.

54

Odp: Rozważna czy romantyczna? Jaka jesteś?

Może to było silniejsze od nich? Zresztą, miłość to bardzo egoistyczne uczucie...

55

Odp: Rozważna czy romantyczna? Jaka jesteś?

Nie zgodzę się , że egoistyczne. Ale podobno nie da się kochać innego człowieka jeśli nie kocha się samego siebie. Jeśli ktoś uważa że kocha siebie nie kochając myli miłość z jej podróbką.

Ostatnio edytowany przez niechcemisie (2010-05-20 12:31:07)

56

Odp: Rozważna czy romantyczna? Jaka jesteś?

Jest egoistyczne. Przestaje się liczyć wszystko wokół, gdy kochamy, a gdy przestajemy kochać, to nie obchodzi nas specjalnie to że druga osoba cierpi - zwłaszcza gdy już mamy myśli zajęte kimś innym...

57

Odp: Rozważna czy romantyczna? Jaka jesteś?

Ach, sorki, ja się zawiesiłam trochę. Napisałaś, że miłość to egoistyczne uczucie - z tym się nie zgadzam. Ale jeśli chodzi o to, że ktoś zajęty buja się w kimś tam i krzywdzi swoją "miłością" osobę, z którą jest związany to owszem, można się z tym zgodzić, ale trzeba przyjąć wtedy, że on naprawdę tą osobę, z którą zdradza kocha. a ja nie bardzo w to wierzę, że takie osoby są zdolne do prawdziwej miłości. Zresztą jak tak by ją kochał to rozstałby się z tą, z którą jest i zrobił wszystko, żeby odbyło się to jak najłagodniej, a nie oszukiwałby jej zdradzając.

58

Odp: Rozważna czy romantyczna? Jaka jesteś?

Sama istota miłości jest egoistyczna: przecież chcemy być z kimś bo go kochamy, a nie dlatego że on/ona kocha nas - a więc jesteśmy skupieni na SOBIE, a nie na nim/niej. I odchodzimy też, bo już nie kochamy... Prościej się nie da chyba tego wytłumaczyć...

59

Odp: Rozważna czy romantyczna? Jaka jesteś?

Chcemy żyć z kimś, bo go kochamy, czyli że kochać kogoś jest egoistyczne? A co to znaczy kochać kogoś?

60

Odp: Rozważna czy romantyczna? Jaka jesteś?

Chyba się trochę nie rozumiemy: u podłoża miłości tkwią nasze potrzeby, lęki, potem jest trochę tak, ze siew kimś zatracamy i to już egoistyczne nie jest... I najczęściej stad różne potem problemy... Ale trochę jest tak, że szukamy kogoś, kto będzie jakieś tam nasze oczekiwania spełniał, chcemy go zmieniać, co też jest trochę egoistyczne, nie? Takie skupienie się na sobie, swoich uczuciach? A np. jak prześladuje Cię niechciany wielbiciel, to czy on nie jest egoistą? Przecież nie powinien ranić kogoś kogo kocha.

61

Odp: Rozważna czy romantyczna? Jaka jesteś?

To wtedy patologia jest. Ja osobiście za podnóże milości uważam człowieczeństwo i nic więcej.

62

Odp: Rozważna czy romantyczna? Jaka jesteś?

Ale to się zdarza i człowiek wtedy się zastanawia - czym tak naprawdę jest miłość?

63

Odp: Rozważna czy romantyczna? Jaka jesteś?

Jedą z największych tajemnic, której rozwiązania nie znajdziemy chyba nigdy. To ogarnia Tylko Bóg.

64

Odp: Rozważna czy romantyczna? Jaka jesteś?

[quote=JoannB]Chyba się trochę nie rozumiemy: u podłoża miłości tkwią nasze potrzeby, lęki, potem jest trochę tak, ze siew kimś zatracamy i to już egoistyczne nie jest... I najczęściej stad różne potem problemy... Ale trochę jest tak, że szukamy kogoś, kto będzie jakieś tam nasze oczekiwania spełniał, chcemy go zmieniać, co też jest trochę egoistyczne, nie? Takie skupienie się na sobie, swoich uczuciach? A np. jak prześladuje Cię niechciany wielbiciel, to czy on nie jest egoistą? Przecież nie powinien ranić kogoś kogo kocha.[/quote]
Skomplikowane...

65

Odp: Rozważna czy romantyczna? Jaka jesteś?

No ale ma dziewczyna trochę racji, trzeba przyznać.

66

Odp: Rozważna czy romantyczna? Jaka jesteś?

Tak, człowiek to dziwna istota... najbardziej kocha siebie

67

Odp: Rozważna czy romantyczna? Jaka jesteś?

Wogóle miłość jest tajemnicą i w sumie dobrze, bo dzięki temu między innymi jest taka ekscytująca.

68

Odp: Rozważna czy romantyczna? Jaka jesteś?

I ma różne oblicza... czasem ponure sad

69

Odp: Rozważna czy romantyczna? Jaka jesteś?

"Miłość to jest jakieś nie wiadomo co, przychodzące nie wiadomo skąd i nie wiadomo jak, i sprawiające ból nie wiadomo dlaczego." Luis Vas de Camoes

70

Odp: Rozważna czy romantyczna? Jaka jesteś?

Dobrze powiedziane, nie znałam tego...

71

Odp: Rozważna czy romantyczna? Jaka jesteś?

Moje ulubione jest to:
MIŁOŚĆ OD PIERWSZEGO WEJRZENIA TO NAJBARDZIEJ ROZPOWSZECHNIONA CHOROBA OCZU.

72

Odp: Rozważna czy romantyczna? Jaka jesteś?

Znasz jeszcze jakieś? Poprosimy wiecej:)

73

Odp: Rozważna czy romantyczna? Jaka jesteś?

Heh smile, dobra big_smile

"Miłość jest jak rozmowa telefoniczna: najpierw się na nią czeka, a potem okazuje się, że to pomyłka."

74

Odp: Rozważna czy romantyczna? Jaka jesteś?

Skarbnica złotych myśli, normalnie... Gdzie takie mądrości wyczytałaś?

75

Odp: Rozważna czy romantyczna? Jaka jesteś?

Gromadziłam latami w takim moim zeszyciku. Co gdzieś przeczytałam i mi się spodobało, to sobie zapisywałam.