1

Temat: Poznawanie nowych ludzi...

„Wszyscy” twierdzą, że lubią poznawać nowych ludzi… ale tak trudno mi w to uwierzyć, kiedy
obserwuję ludzi na ulicy, w knajpach, w sklepach, na siłowni i gdzie byś jeszcze nie chciał.. Ludzie ze wzrokiem wlepionym w smartfona…. kiedy złapiesz czyjeś spojrzenie, choćby w przelocie, ludzie natychmiast speszeni odwracają wzrok… Co czujesz kiedy, ktoś uchwyci Twoje spojrzenie? Jak reagujesz? Czy uśmiechniesz się do tej osoby, czy w panice odwracasz wzrok?
Martwi mnie to, jak się odgradzamy od wszystkich realnych relacji… Mam wrażenie, że ludzie stracili poczucie własnej wartości, w facetach nie ma realnej pewności siebie, w kobietach tym bardziej. A jednocześnie wszyscy zachowują się tak, jakby za wszelką cenę chcieli pokazać, że są lepsi niż są..

2

Odp: Poznawanie nowych ludzi...

Ja lubię poznawać, ale też lubię selekcjonować, kogo chcę poznać, a kogo nie...

3

To prawda, ludzie się w tej chwili bardzo separują od siebie w realu i przenoszą relacje do świata wirtualnego. Sama jestem uzależniona od wsadzania nos w smartfon.

Kiedyś bardzo lubiłam mieć kontakt wzrokowy z innymi ludźmi. Teraz zauważyłam, że kiedy ktoś jest za blisko mnie, wiecie, w tej strefie osobistej (strefa osobista, społeczna, publiczna), to uciekam oczami w to, co jest gdzieś tam za szybą albo na ekranie telefonu sad Nie mogę się uwolnić od poczucia, że z bliska cała moja wadliwość jest tak rażąco widoczna. Wiem, że przecież widać wszystko tak samo, kiedy ktoś jest ponad metr ode mnie, ale wtedy się tak nie krępuję sad

4

Teraz najczęściej się poznaje nowe osoby przez Internet.

5

Jak poznaję kogoś w necie to szybko okazuje się, że nie ma czasu na spotkanie, wioli pisać miesiącami, bo tak jest bezpieczniej... Staliśmy się odludkami, a każdy wpatrzony w swój monitor...

6

Ja jestem z tych staroświeckich co jednak wolą poznawać ludzi "w realu", no i trudno mi ostatnio spotkać nowe bratnie dusze.

7

Z tym poznawaniem nowych ludzi to nie taka prosta sprawa. Są osoby, które paraliżuje strach przed obcymi. To bardzo utrudnia życie, wiec warto popracować nad pozbyciem się tej dolegliwości. Polecam wskazówki z tego artykułu - [url]http://www.postawnaswoim.pl/kariera/jak-pokonac-treme/.[/url] To temat do samodzielnego przerobienia bez pomocy specjalisty.

8

[quote=nastii]Jak poznaję kogoś w necie to szybko okazuje się, że nie ma czasu na spotkanie, wioli pisać miesiącami, bo tak jest bezpieczniej... Staliśmy się odludkami, a każdy wpatrzony w swój monitor...[/quote]
To ja mam na odwrót. Właściwie to wszyscy chcą się spotkać.

9

To chyba coraz trudniejsze, zwłaszcza teraz jak nosimy maseczki...