101

Odp: Dodatki do potraw głównych.

To zależy, jak ktoś ma wyjścia to i przed, żeby dobrze wyglądać smile jak się wszyscy gapią

102

Odp: Dodatki do potraw głównych.

kapusta marchew zetrzec na tarce i dodać pietruszke sól pieprz  trochę cytryny wzmożyć i gotowe

103

Odp: Dodatki do potraw głównych.

A ja dzisiaj robiłam z kiszonej kapusty z pomarańczami.....smaczna nawet

104

Odp: Dodatki do potraw głównych.

pierwsze słyszę?  podasz przepis??? smile

105

Odp: Dodatki do potraw głównych.

ja kiedyś jadłam z kiszonej kapusty i renklod smile

106

Odp: Dodatki do potraw głównych.

Szklankę kiszonej kapusty drobno pokrój. Przełóż do miseczki. Umyj i obierz średnią pomarańczę, wykrój miąższ spośrod białych błonek. Oczyść i umyj pół pora i pokrój w cienkie talarki. Wymieszaj. Przypraw solą i pieprzem.

107

Odp: Dodatki do potraw głównych.

dziękuję smile muszę wypróbować

ja zazwyczaj robię z cebulą, marchewką i jabłkiem big_smile

108

Odp: Dodatki do potraw głównych.

Ja tez zawsze tak robiłam ale z tymi pomarańczami to taki eksperyment....ciekawy smak

109

Odp: Dodatki do potraw głównych.

Mam surówkę i sałatkę  w moich przepisach i w galerii.

110

Odp: Dodatki do potraw głównych.

Ja dzisiaj miałam surówkę z ogórków.... bratowa przywiozła...

111

Odp: Dodatki do potraw głównych.

Ja uwielbiam sałatkę z rukoli.

Rukola
pomarańcza pokrojona na cząstki /mogą też być rodzynki/
uprażone pestki słonecznika
sos
z wody /trochę/ soku z cytryny, soli i cukru oraz zmiażdzony ząbek czosnku wymieszać i zalać rukolę.



Tę sałatkę można zmieniać jak się chce, można dać trovchę rukoli resztę innej sałaty, zamiast pomarańczy czy rodzynek suszoną żurawinę, ze wszystkim sałatka pyszna

112

Odp: Dodatki do potraw głównych.

Starte ogórki ze skórką lekko posolić i poczekać aż puszczą sokj, odlać sok
3 ząki czosnku przecisnąć przez wyciskarkę
zielony koperek pokrojony
trochę pieprzu-



można dać śmietany

można zrobić sałatkę na zimę

2 kg ogórków
2 pęczki kopru
7 ząbków czosnku
2 płASKIE ŁŻKI SOLI
0,5 SZKL.OCTU
0,5 SZKL.cukru
0,5 szkl.oleju

0górki zetrzeć ze skórką na tarce jarzynowej o dużych oczkach.koperek posiekać,czosnek przecisnąć przez praskę.Wszystko wymieszać dodać cukier, ocet, oliwę. Można jeść od razu, ale można też włożyć do słoiczków i pasteryzować ok. 10 min.

113

Odp: Dodatki do potraw głównych.

Ja ten pierwszy sos z jogurtem greckim robię.

114

Odp: Dodatki do potraw głównych.

a co mozna fajnego zrobić na grilla z piersi kurczaka?

115

Odp: Dodatki do potraw głównych.

Szaszłyki można. Mniam.

116

Odp: Dodatki do potraw głównych.

Ja zamiast surówek wolę sałatki z awokado, pekińskiej, cebuli, kiszonych i pomidorów. Ale dodatki można mieszać smile Polecam bardzo zdrowe i smakuje pycha do schabowych, mielonych i innych smile

117

Odp: Dodatki do potraw głównych.

pochwalę się przepisem na moją ostatnio ulubioną sałatkę:
ugotowane buraki
jabłko
cebula
majonez
sól, pieprz

jabłko i buraki zetrzeć, cebulę drobno posiekać, dodać majonezu i doprawić - PYCHA!!! ostatnio robię ją niemal codziennie smile

118

Odp: Dodatki do potraw głównych.

Te ugotowane buraki do mnie nie przemawiają, aleee może i jest smaczna. Moja ulubiona sałatka składa się z ugotowanej (i zgniecionej )piersi z kurczaka, cebulki, kukurydzy, majonezu i oczywiscie przypraw. Robi ją mój chłopak i jest przepyszna, ale mi niestety taka dobra nigdy nie wychodzi... sad

119

Odp: Dodatki do potraw głównych.

Misiax a Ty jesz buraki na surowo??? chyba nigdy nei jadłam na surowo buraka.... ew. do sokowirówki wrzucam mały kawałek czasem... ale niewiele bo jest za ostry w smaku....

120

Odp: Dodatki do potraw głównych.

Ja tam uwielbiam buraki pod każdą postacią jakiej spróbowałam do tej pory. Na surowo nie jadłam, bo mam wrażenie, że są za twarde. Sok za to mi smakuje.

121

Odp: Dodatki do potraw głównych.

Nie, nie jadłam. W gruncie rzeczy ja ogólnie nie lubię buraków. smile

122

Odp: Dodatki do potraw głównych.

A ja uwielbiam rucolę i ten jest orzechowo gorzkawy smaczek mniam

123

Odp: Dodatki do potraw głównych.

Widziałam u kogoś taką prostą surówkę: jabłko + marchew. Mimo mojej miłości do jednego i drugiego jakoś mi nie podchodzi takie połaczenie do obiadu. Samo nawet ok, ale do kotleta? Hm... widziałam nawet samo jabłko. Starte na tarce, ale to już dla mnie dziwactwo.

124

Odp: Dodatki do potraw głównych.

Ja uwielbiam domową sałatkę konserwową ze słoika, z białej kapusty, marchewki, ogórka oraz papryki smile
Surówkę z marchewki i jabłka nie jadam, ale często mam z kapusty kiszonej i marchewki smile

125

Odp: Dodatki do potraw głównych.

Ja też je mam i są dobre.
[quote=Iwona-bloguje]Ja uwielbiam domową sałatkę konserwową ze słoika, z białej kapusty, marchewki, ogórka oraz papryki smile
Surówkę z marchewki i jabłka nie jadam, ale często mam z kapusty kiszonej i marchewki smile[/quote]