51

Odp: własny biznes?

Mój kolega po wielu latach w korporacji postanowił, że otworzy własny biznes. Rozwija się, teraz nawet buduje halę produkcyjną i właśnie ostatnio szukał informacji jakie są przykłady oznakowania poziomego , bo okazuje się, że będzie musiał oznakować teren wokół tej hali. Chyba każdy tak powinien, zgodnie z przepisami.

52

Odp: własny biznes?

Sporo z Was zakłada salony kosmetyczne - super sprawa, ale nieco kosztowna... Wiem, bo moja szwagierka właśnie zakłada i wyposażenie idzie w dziesiątkach tysięcy złotych. Oszczędza na wszystkim. Produkty medyczne udało nam się dostać taniej na solomedica.pl, ale sprzęty kosmetyczne są potwornie drogie...

53

Odp: własny biznes?

A może zakład fryzjerski? Wiem, że np w PUP można zrobić kurs.

Ostatnio edytowany przez Walerina (2017-02-01 11:18:03)

54

Odp: własny biznes?

Na własny biznes wbrew pozorom nie trzeba wydawać kroci. Moja przyjaciółka odkąd straciła etat, rozkręciła tłumaczenia, które wykonuje zdalnie. Na zwykłym, domowym laptopie, zainwestowała jedynie w nowy model  bo starszy był już mało sprawny. Czyli zero inwestowania a zysk w zasadzie od razu. Niestety, nie w każdym zawodzie tak się da.

55

Odp: własny biznes?

Od razu polecam zaznajomic sie z kwestiami podatkowymi/ksiegowymi. Ja na początku sama to robiłam ale pozniej, gdy biznes troszke sie rozkrecił musiałam zatrudnić  biuro rachunkowe. Pomyśl też o tej kwestii

56

Odp: własny biznes?

Moja żona właśnie zakłada własny biznes, ponieważ na urlopie macierzyńskim została wywalona z pracy - to jest ten paragraf o likwidacji miejsca pracy, więc wszystko odbyło się zgodnie z prawem. Postanowiła zająć się korepetycjami i pisaniem tłumaczeń w domu.

57

Odp: własny biznes?

Prowadząc własny biznes musisz pamiętać o dobrej reklamie.
W kwestii grafiki reklamowej są świetni specjaliści.

58

Odp: własny biznes?

Własny biznes to fajna sprawa jednak początki zazwyczaj są trudne. Wiele osób nie wie jak zacząć, co robić czy jak reklamować. Myślę, że w takim przypadku warto zaglądać w takie  miejsca. Tam można znaleźć sporo przydatnych informacji smile

59

Odp: własny biznes?

Oczywiście, że początku bywają trudne, ale wiem po sobie, że odrobina samodyscypliny, wytrwałość i po pierwszych, oby przejściowych trudnościach, można z firmą ruszyć do przodu. Ja kilka lat temu zaczynałam od malutkiego biznesu, a teraz z mężem prowadzimy oddziały w Polsce, Niemczech i Czechach. Mogę Wam polecić outsourcing kadr i płac - to wygodne rozwiązanie, nie martwisz się tym co miesiąc, a możesz skupić na rozwijaniu działalności.

60

Odp: własny biznes?

Własny biznes to naprawdę fajna sprawa, choć jednocześnie bardzo ciężko orzech do zgryzienia, a prowadzenie własnej działalności nie należy do łatwych. Można byłoby między innymi spróbować sił w biznesie spożywczym, ale w tym wypadku trzeba pamiętać o wielu rzeczach.

61

Odp: własny biznes?

Moim zdaniem dobrym pomysłem na biznes jest salon urody. Coraz więcej kobiet decyduje się na zabiegi kosmetyczne, takie usługi są obecnie bardziej przystępne cenowo, niż miało to miejsce kiedyś. Oczywiście na początku trzeba zainwestować trochę pieniędzy w wyposażenie, ale sądzę, że jak posiada się odpowiednią wiedzę i doswiadczenie to warto spróbować. W hurtowniach można wyposażyć w zasadzie cały gabinet kosmetyczny, sprzedają też kosmetyki renomowanych producentów.

62

Odp: własny biznes?

Jak własna firma to tylko w internecie. Jak nie zaistniejesz w sieci to w dzisiejszych czasach nie ma cię.

63

Odp: własny biznes?

Myślę, że dobry biznes i dobry biznesplan to podstawa, przyda się jeśli będziesz budować zespół, który jest fundamentem waszej firmy. Sama staram się np robić imprezy integracyjne, by budować zespoł, by byli oni zżyci ze sobą, by się wspierali. Jest to niezbędne w każdej firmie.

64

Odp: własny biznes?

Tylko na początku musicie podjąć wiele decyzji, które będą rzutować w przyszłości - takie jak ustalenie firmy prawnej przedsiębiorstwa, zwarcie pierwszych kontraktów, podpisanie umów z pracownikami. Proponuję tego typu sprawy ustalić z prawnikiem, który wam wszystko wyjaśni i pomoże w sformowaniu tak aby było to zgodne z prawem i dzięki temu mamy wszystko zgodnie z prawem zapisane. Umowy z resztą też konsultujemy na bieżąco.

65

Odp: własny biznes?

przede wszystkim, decydując się na własny biznes, trzeba zadbać o odpowiednią reklamę. Może pomyśl nad gadżetami reklamowymi, które rozdasz klientom, np. polary reklamowe, kubki, smycze

66

Odp: własny biznes?

Moja znajoma otworzyła sklep internetowy ze swoimi wyrobami różnymi, opowiadała mi ostatnio że miała tyle zapytań z zagranicy że zdecydowała się na paczki międzynarodowe do Niemiec i Anglii ale myśli też o innych krajach. Jestem pod wrażeniem

67

Odp: własny biznes?

Jakbyście szukali do swojej firmy takich rzeczy jak meble, urządzenia typu monitory, czy komputery, warto zobaczyć sobie serwis ,  można tam kupić takie rzeczy po kosztach, bo poleasingowe. Oferują również licytacje samochodów oraz maszyn.

68

Odp: własny biznes?

Dobry pomysł, tylko trzeba mieć jakiś kapitał na początek no i nastawić się, że to jest praca bez widełek godzinowych, więc i rodzina na tym trochę ucierpi, i zyski mogą nie być tak od razu...

69

Odp: własny biznes?

Są dotacje teraz, można startować nawet od zera..