26

Odp: Przed przedszkolem...

najgorszy pierwszy miesiąc, jest płacz niesamowity...

27

Odp: Przed przedszkolem...

No niekoniecznie.... Jedne dzieci płacza a inne nie i moim zdaniem nie ma co straszyc innych rodziców.

28

Odp: Przed przedszkolem...

mój nie płakał i uwielbiał przedszkole smile to ja bardziej przeżywałam, a nie było po co smile ale uważam, że dla dzieci przedszkole jest lepsze niż siedzenie w domu (to moja prywatna opinia), może dlatego, że mam jedynaka

29

Odp: Przed przedszkolem...

Najgorzej jest, kiedy mama jest z dzieckiem 24 godziny na dobę - wtedy pójście do szkoły jest szokiem i burzy poczucie bezpieczeństwa dziecka. Trzeba je dużo wcześniej oswajać z tym, że bez mamy też można funkcjonować...

30

Odp: Przed przedszkolem...

moja mała poszła bez obaw miała pięć lat i przebywała tylko ze mną, zaczęliśmy jej opowiadać co będzie robić i jakoś sama zapragnęła pójść tym bardziej że jest sama i lgnęła do rówieśników,na początku troszkę była na uboczu ale jak już się zapoznała to zero problemów a nawet zaczęła się wyróżniać , szybko i ładnie wykonywała polecenia wychowawczyni

31

Odp: Przed przedszkolem...

Chyba niewiele dzieci nie chce iść do przedszkola... Z tych co ja znam, każde chciało

32

Odp: Przed przedszkolem...

Najśmieszniejsze powiedzonka Waszych dzieci: pochwalcie się, może się razem pośmiejemy?

33

Odp: Przed przedszkolem...

ja słyszałam raz dziecko sąsiadki na spacerze, które rozbolały nogi i nie chciało dalej iść: "Nie jestem piechotnikiem!"

34

Odp: Przed przedszkolem...

Fajne. Moja mała jak uczyłam ją się przeżegnać i mówię : " W imię Ojca..." a ona na to : " Nie Ojca mamo, tatusia....". I mnie zatkało.

35

Odp: Przed przedszkolem...

Tak, bardzo często dzieci po swojemu tłumaczą to, czego nie są w stanie zrozumieć...

36

Odp: Przed przedszkolem...

Moja mała używa słów które usłyszy np. w telewizji i chociaż nie wie co to znaczy to je używa i tłumaczy na swój sposób np. fabryka to dla niej takie kwiatki błyszczące

37

Odp: Przed przedszkolem...

Interesujące... na czym to skojarzenie może polegać?

38

Odp: Przed przedszkolem...

Fajnie się czyta wasze spostrzeżenia.

39

Odp: Przed przedszkolem...

[quote=summerlove]Interesujące... na czym to skojarzenie może polegać?[/quote]
Pewnie te skojarzenia są z czytanych bajeczek lub oglądanych bajek.

40

Odp: Przed przedszkolem...

No, pewnie tak.

41

Odp: Przed przedszkolem...

Ona bardzo lubi jak jej czytam bajki albo gazetki.

42

Odp: Przed przedszkolem...

to fajnie, bo to wspomaga jej rozwój, będzie miała bogate słownictwo.

43

Odp: Przed przedszkolem...

Już ma. Ostatnio idziemy na spacer  a ona na to że coś ją w bucie uwiera....

44

Odp: Przed przedszkolem...

o widzisz, jak ładnie powiedziała i taka mała jest.

45

Odp: Przed przedszkolem...

Często mnie zaskakuje... ja coś do niej mówię a ona na to: mamo, ja cię ignoruję.... chociaż pewnie nie wiedziała co to znaczy...ale wiedziała kiedy użyć

46

Odp: Przed przedszkolem...

i nawet takie słowo zna ze słyszenia, brawo.
To ile lat ONA ma, bo gdzieś czytałam ale zapomniałam ?
3,5.

47

Odp: Przed przedszkolem...

Tak. 25 sierpnia skonczyla 3,5

48

Odp: Przed przedszkolem...

Oj widzisz, to ma dobrą pamięć.
Zawsze zapamiętuję kto co powiedział w danej kwestii, jaki ma pogląd i potem, gdy ktoś coś przy mnie przeinaczy, to go poprawiam.
Taka moja natura, że lubię prawdę ponad miarę, ale zawsze na tym tracę.

49

Odp: Przed przedszkolem...

Powinnaś być prokuratorem lub co najmniej detektywem smile

50

Odp: Przed przedszkolem...

przedszkola organizują zajęcia przygotowujące dzieci do przedszkola np. 1x w tygodniu po 2 godziny. ja też o tym myślę..