1

Temat: Mieszkanie w mieście czy za miastem?

Jakbyście miały wybierać, to wolałybyście mieszkać w samym centrum, czy raczej do kilku kilometrów za miastem? Jakie są wg was plusy i minusy każdego? smile za odpowiedzi dziekuje

2

Odp: Mieszkanie w mieście czy za miastem?

Zdecydowanie wolę mieszkać poza miastem. Plusy większy spokój, nie ma tego zgiełku, hałasu jaki towarzyszy nam w centrum miasta. Lepiej można się zrelaksować i wypocząć. Bliżej tu do łona natury. Można pobiegać po polach, a nie po chodnikach wśród spalin. Minus to dojazdy. Lecz gdy się ma samochód to i dojazd niestraszny smile

3

Mieszkanie poza miastem ma wiele plusów i zalet. Przede wszytskim dojazd. Tak jak piszesz - auto konieczne.

4

Też mi sie wydaje, że kawałek poza miastem. teraz mam wykupione mieszkanie w Soszkowie. To jest dzielnica dosłownie pod Gdańskiem, bo mamy autobus do centrum, ale spokój który tam jest... nigdy bym nie oddała

5

Oczywiście jedno i drugie rozwiązanie ma swój urok, a także swoje wady i zalety. Ja osobiście mieszkam na wsi, dziesięć kilometrów od miasta i chyba nie chamiałabym przeprowadzić się do większego miasta, a już zupełnie nie wyobrażam sobie mieszkania w bloku. Nie ma nic piękniejszego niż wypicie porannej kawy na tarasie, oczywiście z mieszkaniem w domu wiąże się wiele obowiązków, ale mimo wszystko warto. Oczywiście są pewne utrudnienia jak dowożenie dzieci do szkoły czy wielka wyprawa na zakupy i do kina, ale wszystko ma swój urok

6

Jeśli ta wieś jest dobrze skomunikowana z miastem, to nie widzę powodu, dla którego miałabyś tam nie mieszkać. Gorzej jeśli  nie ma komunikacji autobusowej. Napiszecie, że przecież można mieć samochód, ale co zrobicie jeśli ten samochód Wam się zepsuje? Sama jestem w takiej sytuacji. Mieszkam poza miastem, do najbliższego miasta, w którym pracuje jeźdżą tylko dwa autobusy w ciągu dnia, które kompletnie mi nie pasują. 1,5 miesiąca temu zepsuła mi się turbosprężarka w samochodzie i żaden warsztat jak dotąd mi tego nie naprawił, a ja jestem zmuszona jeździć wypożyczonym autem, co jest bardzo drogie. Wczoraj mój znajomy znający sie na samochodach polecił mi warsztat samochodowy i mam nadzieje, że tam w końcu uda się go naprawić.

7

Wybrałabym mieszkanie w mieście ale dom poza miastem. Koniecznie z monitoringiem bo bym się bała go zostawiać jakbym gdzieś jechała na dłużej. Na wybór wpływa wiele czynników miedzy innymi też to jak daleko masz do pracy czy dzieci do szkoły.

8

Zdecydowanie w mieście. A poza miastem to dom.

9

Mam znajomych, którzy pracująw Warszawie, a dojeżdżają... aż spod Torunia. I twierdzą, że taki układ jak najbardziej im odpowiada, bo okolicę mają przepiękną a i dojazd nigdy nie zawodzi smile

10

Mieszkam na obrzeżu miasta, na spokojnym osiedlu domków, dzięki czemu łączę zalety mieszkania w mieście i poza miastem, bo...
- jest blisko do sklepów, ośrodków zdrowia, szkół, kawiarni, kin itd., czyli wszystkiego tego, czego najbardziej potrzebujemy od miasta
- jest cicho (dopóki wstrętni sąsiedzi z niemal naprzeciwka są w pracy), za domem jest las, nie ma ruchu samochodowego, każdy ma ogród.
Właściwie to takie obrzeże jest idealnym miejscem do życia. Mimo wszystko chciałabym mieszkać w centrum większego miasta, słyszeć jego hałas, widzieć jego światła za oknem, czuć ten ruch, tą gonitwę, od której ludzie uciekają, bo mają jej dość.

11

Tak, stąd jest wszędzie blisko, ale jednak żyje się wśród zieleni, z dala od głównych ulic...

12

Dokładnie tak smile
I nie trzeba stać w korkach dojeżdżając do pracy.
Lubię przyrodę, lubię wieś itd. ale nie mogłabym tam żyć na co dzień. Chętnie spędzałabym tam weekendy i urlopy. Są ludzie, którzy szukają takiego spokoju i przestrzeni i właściwie to większość moich znajomych utrzymuje, że ceni walory wsi i podmiejskiej strefy. Ktoś nawet wytknął mi niedawno: "Ty jak nie słyszysz ciągłego szumu samochodów i nie usłyszysz raz dziennie sygnału karetki, to nie czujesz, że jesteś w mieście". Cóż... lubię odgłosy miasta.

13

Zdecydowanie brakuje Ci wrażeń, ale uwierz, że po miesiącu zatęskniłabyś za ciszą i spokojem..Jednak jak człowiek się do czegoś przyzwyczai to nie tak łatwo się przestawić na dłużej..

14

Dla mnie znacznie lepszą opcją jest kupno czy też wynajem niż w którejś z sąsiednich miejscowości. Doceniam bliskość do przystanków komunikacji publicznej (w tym metra), sklepów, urzędów itp. Dlatego gdybym miała teraz coś kupować, to szukałabym ciekawych ofert przez internet, które są zlokalizowane jak najbliżej centrum miasta.

15

Dla nas sprawa jest prosta- mieszkanie w mieście. Nie mamy czasu by dojeżdżać do pracy spoza Warszawy. Teraz jesteśmy na etapie kupna nowego mieszkania. Na Gocławiu- budując nowe mieszkania i chcemy jedno z nich zarezerwować dla siebie. Mieszkanie poza miastem nie wchodzi w grę.

16

zdecydowanie dom na wsi a mieszkanie w mieście .
polecam stronkę

17

W mieście. Wolę jednak mieszkać w mieście, choć nie przepadam za dużymi metropoliami, wolę mniejsze miejscowości smile

18

najlepiej poza, ale niedaleko od miasta smile

19

Tylko i wyłącznei poza miastem, swój dom mozna wybudowac juz za 200 tys, a jak nam zabraknie posilkowac sie kredytem:

20

oj ja bym chciała mieć taki mały przytulny domek z ogromnym ogrodem, chociaż domy nowoczesne też mają swój urok. W każdym razie chciałabym pod miastem, ale nie za daleko, bo jednak wieś to chyba nie jest miejsce dla mnie

21

Ja stawiam jednak na dobrą lokalizację a z tym nie ma się co oszukiwać wiąże się mieszkanie w bloku. Od niedawna rozglądam się i patrzę tylko nanowe mieszkania Kraków bo z mieszkaniem z rynku wtórnego niestety jest za dużo roboty - generalny remont to mnie przerasta.

22

Za miastem, ale na tyle blisko, żeby szybko dostać się do pracy czy w innej sprawie. 10-15 km od miasta jest ok.

23

W niedalekiej odległości od miasta tak jak mieszkania na osiedlu Brama Żuław w północno-wschodniej części Pruszcza Gdańskiego. Moim zdaniem każdy kto wybierze nowe mieszkania pruszczbędzie bardzo zadowolony z tej lokalizacji.

24

To chyba tak jak napisał Cukierasek, też uważam, że  mieszkania w centrum Krakowa to świetna inwestycja. Ogólnie mieszkania w centrach miast bo jeśli kiedyś będziemy chcieli się przeprowadzić t takie mieszkanie mozemy ze znacznym zyskiem wynająć.

25

Moim zdaniem lepiej mieszkać na przedmieściach - jest czym dojechać do centrum, a ma się blisko tereny zielone, ciszę i spokój. Tak jest na przykład we Wrocławiu w inwestycji dewelopera PCG: - piękne, przestronne, funkcjonalne mieszkania. Wykańczają je nawet pod klucz.