51

Odp: Bóle mięśni po treningu

Jeśli trenuje się regularnie, to potem mięśnie już tak nie bolą. Dlatego warto poświęcić czas na te ćwiczenia.

52

Odp: Bóle mięśni po treningu

wyspać się porządnie się nawodnić, rozciągać mięśnie gorąca kąpiel to wszystko albo zapobiegnie temu bólowi albo będzie go redukować po treningu jak najbardziej wszystkie metody są spoko smile moim zdaniem wystarczy zaopatrzyć się w argininę [url]https://sklep.kfd.pl/kfd-premium-aakg-300-g-arginina-p-4143.html[/url] która ma niesamowity wpływ na nasze mięśnie, efekt tzw pompy jest murowany ale to dopiero może w późniejszej fazie, też zależy ile ćwiczysz smile

53

Odp: Bóle mięśni po treningu

rozciąganie się po ćwiczeniach a potem gorący prysznic, a najlepiej gorąca kąpiel.

54

Odp: Bóle mięśni po treningu

Aby zniwelować tzw. zakwasy warto wprowadzić suplementację w postaci bcaa i glutaminy, podczas treningu organizm dużo ich traci a pozwalają na szybszą regenerację mięśni.

55

Odp: Bóle mięśni po treningu

Nie myślałaś o wizycie u fizjoterapeuty? Każdy kto trenuje powinien uwzględnić takie wizyty. Sama chodzę kilka razy w roku. To pomaga mi unikać kontuzji.

56

Odp: Bóle mięśni po treningu

Najlepszy na ból jest masaż, szczególnie po treningu. Od dawna się do tego stosuję smile

57

Odp: Bóle mięśni po treningu

A próbowałaś może wizyty u fizjoterapeuty? Mi bardzo pomogły masaże. Tam jeż nauczyli mnie rollować ;-)

58

Odp: Bóle mięśni po treningu

A a nigdy nie byłam na masażu, bo partner mi robi bardzo dobry masaż gratis;)

59

Odp: Bóle mięśni po treningu

Ogólnie na ból mięśni po treningu pomaga mleko w proszku z dużą zawartością białka i inne suplementy z wysoką zawartością białka. Wtedy mięśnie szybciej się regenerują, mi to pomaga

60

Odp: Bóle mięśni po treningu

Na ból mięśni bardzo pomaga ciepła kąpiel bądź sauna, sam zawsze po treningu biorę gorącą kąpiel i po wyjściu to jak ręką odjął.

61

Odp: Bóle mięśni po treningu

A co sądzicie o kremach na bóle mięśni? Chciałam zainwestować w jakieś, ale w internecie nie wszystkie mają dużo opinii. Najlepiej, jakbym dostała informacje z pierwszej ręki, czy to faktycznie działa

62

Odp: Bóle mięśni po treningu

Najlepiej nie doprowadzać się do bólu;) Będzie i taniej, i przyjemniej.

63

Odp: Bóle mięśni po treningu

Też w życiu nie chodzi o to, aby że wszystkiego rezygnować. Trzeba też stawiać czoła nowym wyzwaniom. Generalnie bardzo ważne jest to, aby trenować zgodnie z obciążeniami adekwatnymi do konkretnej osoby. Jeśli ktoś będzie trenował ponad swoje siły, to bóle po treningu to będzie normalka. Z drugiej strony jak nic nie czujesz w czasie treningu czy po treningu to znaczy że był on jednak nieco za słaby. Jest takie znane powiedzenie w środowisku osób trenujących, że jak nie boli, to nie rośnie - chodzi o mięśnie. Także trzeba trenować z umiarem i przyzwyczaić się do tego, że generalnine treningi niosą za sobą pewne dyskomforty

64

Odp: Bóle mięśni po treningu

Nie wolno się przeforsować, trzeba stopniowo przyzwyczajać mięśnie do coraz większego wysiłku

65

Odp: Bóle mięśni po treningu

Po prostu trzeba stopniować wysiłek a nie robić godzinny trening od razu