1

Temat: ile czasu na naukę języka

Chlopak dostał dobrą pracę w .... Londynie. Mówi mi żebyśmy się przenieśli, że będzie dużo lepiej , wygodniej, taniej niż tu w Krakowie. No ale mój angielski jest na bardzo słabym poziomie. Wierzycie w to  ze można się nauczyć w 5 miesięcy dobrze mówić?

2

Odp: ile czasu na naukę języka

jak będziesz musiała mówić i dogadać się po angielsku,  to szybciej się nauczysz tam na miejscu niż tu na kursach...

3

Odp: ile czasu na naukę języka

Wiadomo, że przebywając w kraju, w którym język obcy (dla nas) jest językiem urzędowym i powszechnie stosowanym, można się go znacznie szybciej nauczyć, a nawet przyswoić tubylczy akcent, ale to już wymaga długiego pobytu i częstego kontaktu z językiem.

4

Odp: ile czasu na naukę języka

W 5 miesięcy można zrobić bardzo duży postęp w zakresie nauki języka obcego, ale wszystko jest uzależnione od tego ile czasu codziennie Twój chłopak będzie poświęcał na naukę języka. Jeżeli od poniedziałku do piątku będzie przez 2-3 godziny uczył się angielskiego to rezultaty mogą być znacznie lepsze niż w szkole.

5

Odp: ile czasu na naukę języka

Beeni, nauczysz się bardzo dużo, jeśli naprawdę będziesz się uczyć. Ćwicz wymowę, poznawaj słówka. Może ustal sobie że poznasz trzy dziennie? To nie jest dużo, a w 5 miesięcy tym sposobem poznasz ich ponad 450.
Znając słówka warto słuchać audycji i oglądać filmy bez napisów, ale naprawdę tylko wtedy, kiedy już coś niecoś rozumiesz.
Sprawdzaj tłumaczenia swoich ulubionych piosenek i podśpiewuj je sobie, wiedząc o czym śpiewasz. Łatwiej wchodzi do głowy to, co kojarzy się przyjemnie. Na maturze próbnej miałam kłopot z pewną frazą i przypomniałam sobie tekst jednego z ulubionych utworów, który zawierał ją w refrenie. Ten fragment refrenu to była połowa zdania, której potrzebowałam smile

6

Odp: ile czasu na naukę języka

Ja się uczę języka angielskiego w taki sposób, że oglądam bardzo dużo reportaży jakiś przyrodniczych bardzo często na National Geographic właśnie w tym języku i jest bardzo fajnie, bo nie dość iż ja ćwiczę sobie słuch to jeszcze zapoznaję się z jakimiś dla mnie nieznanymi słówkami. smile nie znam lepszej metody nauki.

7

Odp: ile czasu na naukę języka

Ale to jest dobre, jak już się ma pewne podstawy... Żeby rozumieć ogólny sens tego, co mówią.

8

Odp: ile czasu na naukę języka

Zależy w ile czasu chvesz go pojąć?

9

Odp: ile czasu na naukę języka

Niekoniecznie. Nie wiem jakim sposobem można byłoby sie nauczyć samemu angielskiego w 5 miesięcy ale bez obcowania z obcokrajowcami jest to niemożliwe.

Za to bardzo łatwo można się nauczyć języka na obozie językowym. Dzieki temu,że jesteśmy w obcym kraju język otacza nas z każdej strony i nauka jest o wiele prostsza niż samemu . Sama jakiś czas temu wybrałam się na taki kurs i te kilka tygodni w Londynie dalo mi więcej niż 2 lata samodzielnej nauki. Obecnie takie kursy dla dorosłych organizuje EF:
[url]http://www.ef.pl/top/intensywny-kurs-angielskiego/[/url]

Możesz podsunąć to chłopakowi.

10

Odp: ile czasu na naukę języka

[quote=beeni]Chlopak dostał dobrą pracę w .... Londynie. Mówi mi żebyśmy się przenieśli, że będzie dużo lepiej , wygodniej, taniej niż tu w Krakowie. No ale mój angielski jest na bardzo słabym poziomie. Wierzycie w to  ze można się nauczyć w 5 miesięcy dobrze mówić?[/quote]

To zapisz się na kurs w jakiejś szkole językowej. Co prawda kursy trwają określony czas, ale z tego co się orientuję w szkole [url=http://WWW.luckyluke.edu.pl]LuckyLuke[/url]  jest on dostępny online, będziesz mogła uczyć się języka na obczyźnie. Początki zawsze są trudne za granicą, ale będziesz przecież obcowała z tym językiem codziennie to będzie Ci łatwiej powodzenia!

11

Odp: ile czasu na naukę języka

A nie mają tam jakichś kursów dla imigrantów? W Hiszpanii i Niemczech moi znajomi robili takie. W UK nie ma czegoś podobnego?

12

Odp: ile czasu na naukę języka

Najszybciej można nauczyć się języka , kiedy musimy się dogadać, kurs jest pomocny, ale nie ma to jak kontakt z ludźmi, którzy mówią tylko po angielsku, a musisz się z nimi dogadać. To najbardziej mobilizuje:)

13

Odp: ile czasu na naukę języka

Ja mialam prace w Londynie jako opienunka do osob starszych. Jechalam wlasnie za chlopakiem. Poszlam do takiej szkoly Akademia Jezykowa w Gdyni na specjalny kurs przygotowujacy do takiej pracy smile i po 2 miesiacach pojechalam

14

Odp: ile czasu na naukę języka

Są szkoły takie jak ta [url]http://www.art-project.pl/[/url] , które prowadzą kursy w różnych trybach i o różnym systemie intensywności. Myślę, że warto podpytać u nich, bo najlepiej odpowiedzą na zadane przez Ciebie pytania. Jeśli Twojemu chłopakowi będzie zależało na nauce języka to zapewne podstawy opanuje bardzo szybko.

15

Odp: ile czasu na naukę języka

Polecono mi serwis do nauki języków obcych [url=https://www.duolingo.com/]Duolingo[/url] i zaczęłam z niego korzystać. Całkiem fajny smile

16

Odp: ile czasu na naukę języka

Uczyć trzeba się ciągle, bo nieużywany język zostaje zapominany, więc określony czas nauki to za mało. Każdy uczy się go w określonym tempie, jedni szybciej, inni wolniej

17

Odp: ile czasu na naukę języka

Hera ma rację. 15 lat temu potrafiłam zastosować odpowiednie czasy w języku angielskim, potrafiłam tłumaczyć ze słuchu Anglika, który przyjechał do szkoły. Potem nie używałam już języka i dziś właściwie muszę uczyć się go od podstaw, bo jedyne co pamiętam to część słówek, gramatyki niemal zero, ze słuchu przestałam wyłapywać treść.

18

Odp: ile czasu na naukę języka

Fakt, jak dobrze mówiłam po rosyjsku (babcia była Rosjanką), ale 10 lat braku kontaktu z językiem i klops, dużo pozapominałam.

19

Odp: ile czasu na naukę języka

Pewnie, że można się nauczyć w 5 miesięcy języka obcego na poziomie, który umożliwi Ci swobodną komunikacje z obcokrajowcami. Dla niektórych osób może wydawać się to nierealne, bo przecież duża część z nas a także w zasadzie wszystkie nasze dzieci uczą się języka obcego już od szkoły podstawowej, a ich poziom znajomości języka często jest na bardzo niskim poziomie. Wynika to z tego, że dzieciaki bardzo często ciągle powtarzają ten sam materiał. Moja córka przez 3 lata szkoły podstawowej w klasach 4-6 miała jedną książkę do nauki języka angielskiego, syn znajomych, który pół roku temu skończył gimnazjum miał jedną książkę przez 3 lata. Grupy językowe powinny liczyć 10-12 uczniów, a w szkole podstawowej i gimnazjum często te grupy liczą nawet dwadzieścia kilka osób. W tak dużej grupie nauka języka jest utrudniona. Niestety system kształcenia i szkolnictwa w Polsce jest na kiepskim poziomie. Niby zdecydowana większość Polaków ukończyła studia, ale w dużej części przypadków ukończyli je w niepublicznych uczelniach o niskim poziomie nauczania. Ja swojemu najstarszemu synowi, który uczęszcza do liceum wykupiłam w ubiegłe wakacje zagraniczny wyjazd językowy do Wielkiej Brytanii, który znalazłam tutaj [url]https://www.atas.pl/pl/wyjazdy-jezykowe[/url] na stronie agencji turystycznej Atas. Przez 6 dni nauczył się więcej niż przez 11 lat nauki w szkole, a dodatkowo poznał inny kraj i jego kulturę. Mój wujek 10 lat temu przeprowadził się do Niemiec i po niecałym roku znał biegle język niemiecki i to zarówno w mowie jak i piśmie. Musiał się tego nauczyć, żeby utrzymać się na rynku pracy. Poza tym łatwiej jest się nauczyć języka obcego jeśli otaczają nas ludzie, którzy mówią w tym języku i mamy z nim styczność na co dzień.  Jeśli więc masz możliwość wyjazdu na zagraniczny kurs językowy, to jak najbardziej Ci go polecam.

20

Odp: ile czasu na naukę języka

[quote=Anays]Fakt, jak dobrze mówiłam po rosyjsku (babcia była Rosjanką), ale 10 lat braku kontaktu z językiem i klops, dużo pozapominałam.[/quote]
Ja Ci trochę zazdroszczę smile Podoba mi się ten język, wymowa, brzmienie słów.

21

Odp: ile czasu na naukę języka

Wyjazd to najlepsze rozwiązanie, jeśli chcecie szybko nauczyć się angielskiego. Trzeba znać podstawy to prawda, ale najważniejsza jest wymowa i praktyczna nauka. Można sobie wykupić też kurs zagraniczny typu [url]http://kursyjezykowezagranica.info.pl/indywidualnie/?lang=angielski&country=wielka-brytania[/url] teraz coraz więcej firm oferuje takie wyjazdy. Najgorzej jest się przełamać mówić w obcym języku, później jest zdecydowanie łatwiej.

22

Odp: ile czasu na naukę języka

Zależy od intensywności, ale poświęcając godzinę dziennie efekty będą już po 3 miesiącach.