1

Temat: ile czasu na naukę języka

Chlopak dostał dobrą pracę w .... Londynie. Mówi mi żebyśmy się przenieśli, że będzie dużo lepiej , wygodniej, taniej niż tu w Krakowie. No ale mój angielski jest na bardzo słabym poziomie. Wierzycie w to  ze można się nauczyć w 5 miesięcy dobrze mówić?

2

Odp: ile czasu na naukę języka

jak będziesz musiała mówić i dogadać się po angielsku,  to szybciej się nauczysz tam na miejscu niż tu na kursach...

3

Wiadomo, że przebywając w kraju, w którym język obcy (dla nas) jest językiem urzędowym i powszechnie stosowanym, można się go znacznie szybciej nauczyć, a nawet przyswoić tubylczy akcent, ale to już wymaga długiego pobytu i częstego kontaktu z językiem.

4

W 5 miesięcy można zrobić bardzo duży postęp w zakresie nauki języka obcego, ale wszystko jest uzależnione od tego ile czasu codziennie Twój chłopak będzie poświęcał na naukę języka. Jeżeli od poniedziałku do piątku będzie przez 2-3 godziny uczył się angielskiego to rezultaty mogą być znacznie lepsze niż w szkole.

5

Beeni, nauczysz się bardzo dużo, jeśli naprawdę będziesz się uczyć. Ćwicz wymowę, poznawaj słówka. Może ustal sobie że poznasz trzy dziennie? To nie jest dużo, a w 5 miesięcy tym sposobem poznasz ich ponad 450.
Znając słówka warto słuchać audycji i oglądać filmy bez napisów, ale naprawdę tylko wtedy, kiedy już coś niecoś rozumiesz.
Sprawdzaj tłumaczenia swoich ulubionych piosenek i podśpiewuj je sobie, wiedząc o czym śpiewasz. Łatwiej wchodzi do głowy to, co kojarzy się przyjemnie. Na maturze próbnej miałam kłopot z pewną frazą i przypomniałam sobie tekst jednego z ulubionych utworów, który zawierał ją w refrenie. Ten fragment refrenu to była połowa zdania, której potrzebowałam smile

6

Ja się uczę języka angielskiego w taki sposób, że oglądam bardzo dużo reportaży jakiś przyrodniczych bardzo często na National Geographic właśnie w tym języku i jest bardzo fajnie, bo nie dość iż ja ćwiczę sobie słuch to jeszcze zapoznaję się z jakimiś dla mnie nieznanymi słówkami. smile nie znam lepszej metody nauki.

7

Ale to jest dobre, jak już się ma pewne podstawy... Żeby rozumieć ogólny sens tego, co mówią.

8

Zależy w ile czasu chvesz go pojąć?

9

Niekoniecznie. Nie wiem jakim sposobem można byłoby sie nauczyć samemu angielskiego w 5 miesięcy ale bez obcowania z obcokrajowcami jest to niemożliwe.

Za to bardzo łatwo można się nauczyć języka na obozie językowym. Dzieki temu,że jesteśmy w obcym kraju język otacza nas z każdej strony i nauka jest o wiele prostsza niż samemu . Sama jakiś czas temu wybrałam się na taki kurs i te kilka tygodni w Londynie dalo mi więcej niż 2 lata samodzielnej nauki. Obecnie takie kursy dla dorosłych organizuje EF:
[url]http://www.ef.pl/top/intensywny-kurs-angielskiego/[/url]

Możesz podsunąć to chłopakowi.

10

[quote=beeni]Chlopak dostał dobrą pracę w .... Londynie. Mówi mi żebyśmy się przenieśli, że będzie dużo lepiej , wygodniej, taniej niż tu w Krakowie. No ale mój angielski jest na bardzo słabym poziomie. Wierzycie w to  ze można się nauczyć w 5 miesięcy dobrze mówić?[/quote]

To zapisz się na kurs w jakiejś szkole językowej. Co prawda kursy trwają określony czas, ale z tego co się orientuję w szkole [url=http://WWW.luckyluke.edu.pl]LuckyLuke[/url]  jest on dostępny online, będziesz mogła uczyć się języka na obczyźnie. Początki zawsze są trudne za granicą, ale będziesz przecież obcowała z tym językiem codziennie to będzie Ci łatwiej powodzenia!

11

A nie mają tam jakichś kursów dla imigrantów? W Hiszpanii i Niemczech moi znajomi robili takie. W UK nie ma czegoś podobnego?

12

Najszybciej można nauczyć się języka , kiedy musimy się dogadać, kurs jest pomocny, ale nie ma to jak kontakt z ludźmi, którzy mówią tylko po angielsku, a musisz się z nimi dogadać. To najbardziej mobilizuje:)

13

Ja mialam prace w Londynie jako opienunka do osob starszych. Jechalam wlasnie za chlopakiem. Poszlam do takiej szkoly Akademia Jezykowa w Gdyni na specjalny kurs przygotowujacy do takiej pracy smile i po 2 miesiacach pojechalam

14

Są szkoły takie jak ta [url]http://www.art-project.pl/[/url] , które prowadzą kursy w różnych trybach i o różnym systemie intensywności. Myślę, że warto podpytać u nich, bo najlepiej odpowiedzą na zadane przez Ciebie pytania. Jeśli Twojemu chłopakowi będzie zależało na nauce języka to zapewne podstawy opanuje bardzo szybko.

15

Polecono mi serwis do nauki języków obcych [url=https://www.duolingo.com/]Duolingo[/url] i zaczęłam z niego korzystać. Całkiem fajny smile

16

Uczyć trzeba się ciągle, bo nieużywany język zostaje zapominany, więc określony czas nauki to za mało. Każdy uczy się go w określonym tempie, jedni szybciej, inni wolniej

17

Hera ma rację. 15 lat temu potrafiłam zastosować odpowiednie czasy w języku angielskim, potrafiłam tłumaczyć ze słuchu Anglika, który przyjechał do szkoły. Potem nie używałam już języka i dziś właściwie muszę uczyć się go od podstaw, bo jedyne co pamiętam to część słówek, gramatyki niemal zero, ze słuchu przestałam wyłapywać treść.

18

Fakt, jak dobrze mówiłam po rosyjsku (babcia była Rosjanką), ale 10 lat braku kontaktu z językiem i klops, dużo pozapominałam.

19

Pewnie, że można się nauczyć w 5 miesięcy języka obcego na poziomie, który umożliwi Ci swobodną komunikacje z obcokrajowcami. Dla niektórych osób może wydawać się to nierealne, bo przecież duża część z nas a także w zasadzie wszystkie nasze dzieci uczą się języka obcego już od szkoły podstawowej, a ich poziom znajomości języka często jest na bardzo niskim poziomie. Wynika to z tego, że dzieciaki bardzo często ciągle powtarzają ten sam materiał. Moja córka przez 3 lata szkoły podstawowej w klasach 4-6 miała jedną książkę do nauki języka angielskiego, syn znajomych, który pół roku temu skończył gimnazjum miał jedną książkę przez 3 lata. Grupy językowe powinny liczyć 10-12 uczniów, a w szkole podstawowej i gimnazjum często te grupy liczą nawet dwadzieścia kilka osób. W tak dużej grupie nauka języka jest utrudniona. Niestety system kształcenia i szkolnictwa w Polsce jest na kiepskim poziomie. Niby zdecydowana większość Polaków ukończyła studia, ale w dużej części przypadków ukończyli je w niepublicznych uczelniach o niskim poziomie nauczania. Ja swojemu najstarszemu synowi, który uczęszcza do liceum wykupiłam w ubiegłe wakacje zagraniczny wyjazd językowy do Wielkiej Brytanii, który znalazłam tutaj [url]https://www.atas.pl/pl/wyjazdy-jezykowe[/url] na stronie agencji turystycznej Atas. Przez 6 dni nauczył się więcej niż przez 11 lat nauki w szkole, a dodatkowo poznał inny kraj i jego kulturę. Mój wujek 10 lat temu przeprowadził się do Niemiec i po niecałym roku znał biegle język niemiecki i to zarówno w mowie jak i piśmie. Musiał się tego nauczyć, żeby utrzymać się na rynku pracy. Poza tym łatwiej jest się nauczyć języka obcego jeśli otaczają nas ludzie, którzy mówią w tym języku i mamy z nim styczność na co dzień.  Jeśli więc masz możliwość wyjazdu na zagraniczny kurs językowy, to jak najbardziej Ci go polecam.

20

[quote=Anays]Fakt, jak dobrze mówiłam po rosyjsku (babcia była Rosjanką), ale 10 lat braku kontaktu z językiem i klops, dużo pozapominałam.[/quote]
Ja Ci trochę zazdroszczę smile Podoba mi się ten język, wymowa, brzmienie słów.

21

Wyjazd to najlepsze rozwiązanie, jeśli chcecie szybko nauczyć się angielskiego. Trzeba znać podstawy to prawda, ale najważniejsza jest wymowa i praktyczna nauka. Można sobie wykupić też kurs zagraniczny typu [url]http://kursyjezykowezagranica.info.pl/indywidualnie/?lang=angielski&country=wielka-brytania[/url] teraz coraz więcej firm oferuje takie wyjazdy. Najgorzej jest się przełamać mówić w obcym języku, później jest zdecydowanie łatwiej.