1

Temat: Nowa i lepsza praca :)

Takie mam postanowienie noworoczne, żeby znaleźć lepszą pracę. Stwierdziłam, że muszę się w końcu zmobilizować i przestać czekać na podwyżkę w obecnej pracy, bo pewnie nigdy się nie doczekam wink Chciałabym zapytać, gdzie szukacie pracy, na jakie portale warto zajrzeć? A może trafiłyście na jakieś ciekawy artykuły lub porady związane z poszukiwaniem pracy? smile

2

Odp: Nowa i lepsza praca :)

Popytaj znajomych, tak najlepiej o dobrą posadę;)

3

ja przeglądam popularne portale z oferami pracy, po prostu wpisuje w google "oferty pracy" i tak przegladam po kolei smile jedyne na co ostatnio trafilam do generator cv "szybkie cv". robi sie dokumenty aplikacyjne w 10 minut a wygladaja profesjonalnie smile

4

Nie znalazłam jak do tej pory nic ciekawego na tych portalach, prędzej w lokalnych serwisach ogłoszeniowych.
Myślę, że dobrze jest zaglądać na strony konkretnych firm pod zakładki "Kariera" (Kariera, Praca, Oferty pracy, Aplikuj).

5

A czy ktoś z was prowadzi własną firmę?mogę się dopytać z jakiej księgowości korzystacie? Czy faktycznie sama mogę sobie z tym dać radę?

6

Co prawda pracy nie mam zamiaru zmieniać, ale chce zacząć inwestować. Rozmawiałam z osoba która zajmuje się doradztwem finansowym i coraz bardziej przekonuję się do obligacji korporacyjnych. Sama bym pewnie sobie nie poradziła, chociaż dość mocno interesuję się tym temat, ale mam nadzieję, że z ich pomocą mi się uda.

7

Jest praca dla leniwych - leżenie w trumnie na wystawie w eleganckim ubraniu - 25 zł/godz.:)

8

Ja na początek polecam Ci pójść na kilka rozmów - w interesującym Cię segmencie. Jakoś nie przywiązuj się do tego, tylko pójdź. Zobacz jak wyglądają rozmowy, jakich pytań możesz się spodziewać... itd. A dopiero potem zacznij szukać czegoś poważniej wink

9

Ja studiuję dziennie, a zaocznie pracuję w hipermarkecie, gdzie robię etykietowanie. Nie jest to moja praca a stałe, ale jako studentka cieszę się z tej pracy, bo mam po prostu pieniądze dla siebie

10

Pracujesz po nocach?

11

A pytałaś o podwyżkę ??? Z autopsji wiem, że jeśli pracownik nie podejmuje tematu z szefem to znaczy, że jest zadowolony z pensji. A prawdą jest, że mało kiedy szef wyjdzie z inicjatywą podniesienia pensji jeśli nie ma ku temu "powodów". Tak więc warto próbować, szczególnie jak i tak chcesz zmieniać pracę więc albo się uda i dostaniesz podwyższke, albo faktycznie czas na zmiany jeśli obecne finanse Cię nie satysfakcjonują.

12

Ja dostałam pracę jako rzeczoznawca majątkowy. Cieszę się bardzo, że udało mi się zdobyć taką pracę, bo jest to praca marzeń. Jestem z niej bardzo zadowolona

13

Jak twoja praca marzeń to bardzo dobrze i fajnie jak się udało : )) jeśli o mnie chodzi to już w końcu w tym nowym roku dostałam pracę nareszcie na czas nieokreślony i nie muszę się wcale męczyć z taką umową jaką jest ta umowę zlecenie..Pracuję w finansach i lubię moją pracę.

14

Gdybym miała teraz zmieniać pracę, to także miejsce zamieszkania... Jak zmiany to na całego:)

15

Co zrobić, kiedy mam stabilną jak na te czasy pracę, ale atmosferę w niej nie mniej toksyczną niż sam wirus? Kiedy od ponad roku szukam nowych możliwości, trochę przebierając, grymasząc, bo to jeszcze nie do końca to, czego oczekuję? I nagle w marcu, na kilka dni przed wybuchem epidemii znalazłam stanowisko w innej branży ale w podobnym obszarze, który jest moją pasją, z mniejszym zakresem odpowiedzialności, niż mam obecnie, z podobnym wynagrodzeniem do tego, które otrzymuję. Pracę z terminem rozpoczęcia za 3 miesiące, odpowiadającym okresowi wypowiedzenia w aktualnej firmie, gdyby rezygnację złożyć jutro.

3 miesiące obecnie to jest bardziej niż wielka niewiadoma.

Nie wiem co wybrać. Z jednej strony rozum podpowiada, żeby nie ryzykować, bo zbyt wiele jest do stracenia. Z drugiej strony, jak zmienić swoje życie, nie robiąc nic, nie podejmując wyzwań?

Ostatnio edytowany przez klarena (2020-03-31 10:21:47)

16

Jeśli nowa firma nie jest zagrożona z powodu kryzysu po epidemii, to ja bym zmieniała pracę...