1

Temat: Nowa i lepsza praca :)

Takie mam postanowienie noworoczne, żeby znaleźć lepszą pracę. Stwierdziłam, że muszę się w końcu zmobilizować i przestać czekać na podwyżkę w obecnej pracy, bo pewnie nigdy się nie doczekam wink Chciałabym zapytać, gdzie szukacie pracy, na jakie portale warto zajrzeć? A może trafiłyście na jakieś ciekawy artykuły lub porady związane z poszukiwaniem pracy? smile

2

Odp: Nowa i lepsza praca :)

Popytaj znajomych, tak najlepiej o dobrą posadę;)

3

Odp: Nowa i lepsza praca :)

ja przeglądam popularne portale z oferami pracy, po prostu wpisuje w google "oferty pracy" i tak przegladam po kolei smile jedyne na co ostatnio trafilam do generator cv "szybkie cv". robi sie dokumenty aplikacyjne w 10 minut a wygladaja profesjonalnie smile

4

Odp: Nowa i lepsza praca :)

Nie znalazłam jak do tej pory nic ciekawego na tych portalach, prędzej w lokalnych serwisach ogłoszeniowych.
Myślę, że dobrze jest zaglądać na strony konkretnych firm pod zakładki "Kariera" (Kariera, Praca, Oferty pracy, Aplikuj).

5

Odp: Nowa i lepsza praca :)

A czy ktoś z was prowadzi własną firmę?mogę się dopytać z jakiej księgowości korzystacie? Czy faktycznie sama mogę sobie z tym dać radę?

6

Odp: Nowa i lepsza praca :)

Co prawda pracy nie mam zamiaru zmieniać, ale chce zacząć inwestować. Rozmawiałam z osoba która zajmuje się doradztwem finansowym i coraz bardziej przekonuję się do obligacji korporacyjnych. Sama bym pewnie sobie nie poradziła, chociaż dość mocno interesuję się tym temat, ale mam nadzieję, że z ich pomocą mi się uda.

7

Odp: Nowa i lepsza praca :)

Jest praca dla leniwych - leżenie w trumnie na wystawie w eleganckim ubraniu - 25 zł/godz.:)

8

Odp: Nowa i lepsza praca :)

Ja na początek polecam Ci pójść na kilka rozmów - w interesującym Cię segmencie. Jakoś nie przywiązuj się do tego, tylko pójdź. Zobacz jak wyglądają rozmowy, jakich pytań możesz się spodziewać... itd. A dopiero potem zacznij szukać czegoś poważniej wink

9

Odp: Nowa i lepsza praca :)

Ja studiuję dziennie, a zaocznie pracuję w hipermarkecie, gdzie robię etykietowanie. Nie jest to moja praca a stałe, ale jako studentka cieszę się z tej pracy, bo mam po prostu pieniądze dla siebie

10

Odp: Nowa i lepsza praca :)

Pracujesz po nocach?

11

Odp: Nowa i lepsza praca :)

A pytałaś o podwyżkę ??? Z autopsji wiem, że jeśli pracownik nie podejmuje tematu z szefem to znaczy, że jest zadowolony z pensji. A prawdą jest, że mało kiedy szef wyjdzie z inicjatywą podniesienia pensji jeśli nie ma ku temu "powodów". Tak więc warto próbować, szczególnie jak i tak chcesz zmieniać pracę więc albo się uda i dostaniesz podwyższke, albo faktycznie czas na zmiany jeśli obecne finanse Cię nie satysfakcjonują.

12

Odp: Nowa i lepsza praca :)

Ja dostałam pracę jako rzeczoznawca majątkowy. Cieszę się bardzo, że udało mi się zdobyć taką pracę, bo jest to praca marzeń. Jestem z niej bardzo zadowolona

13

Odp: Nowa i lepsza praca :)

Jak twoja praca marzeń to bardzo dobrze i fajnie jak się udało : )) jeśli o mnie chodzi to już w końcu w tym nowym roku dostałam pracę nareszcie na czas nieokreślony i nie muszę się wcale męczyć z taką umową jaką jest ta umowę zlecenie..Pracuję w finansach i lubię moją pracę.

14

Odp: Nowa i lepsza praca :)

Gdybym miała teraz zmieniać pracę, to także miejsce zamieszkania... Jak zmiany to na całego:)

15

Odp: Nowa i lepsza praca :)

Co zrobić, kiedy mam stabilną jak na te czasy pracę, ale atmosferę w niej nie mniej toksyczną niż sam wirus? Kiedy od ponad roku szukam nowych możliwości, trochę przebierając, grymasząc, bo to jeszcze nie do końca to, czego oczekuję? I nagle w marcu, na kilka dni przed wybuchem epidemii znalazłam stanowisko w innej branży ale w podobnym obszarze, który jest moją pasją, z mniejszym zakresem odpowiedzialności, niż mam obecnie, z podobnym wynagrodzeniem do tego, które otrzymuję. Pracę z terminem rozpoczęcia za 3 miesiące, odpowiadającym okresowi wypowiedzenia w aktualnej firmie, gdyby rezygnację złożyć jutro.

3 miesiące obecnie to jest bardziej niż wielka niewiadoma.

Nie wiem co wybrać. Z jednej strony rozum podpowiada, żeby nie ryzykować, bo zbyt wiele jest do stracenia. Z drugiej strony, jak zmienić swoje życie, nie robiąc nic, nie podejmując wyzwań?

Ostatnio edytowany przez klarena (2020-03-31 10:21:47)

16

Odp: Nowa i lepsza praca :)

Jeśli nowa firma nie jest zagrożona z powodu kryzysu po epidemii, to ja bym zmieniała pracę...

17

Odp: Nowa i lepsza praca :)

Klarena, rozumiem Cię doskonale. Nie chciałam zostawiać swojej pracy, dopóki nie będę miała pewności zatrudnienia w innym miejscu, ale te okresy wypowiedzenia są tak długie... nowy pracodawca często nie chce tyle czekać, sytuacja w tej chwili jest bardzo dynamiczna, raz są przyjęcia, innym razem masowe zwolnienia, ograniczony nabór, bo firmy tną koszty. Trochę kryzysowo.

Jeśli masz wystarczająco dużo oszczędności, żeby przetrwać kilka miesięcy, gdyby coś poszło nie tak, to możesz spróbować zaryzykować. Ja zwlekałam i przez to wciąż tkwiłam w pracy, która nie dawała mi żadnej satysfakcji, aż atmosfera stała się na tyle nie do zniesienia, że złożyłam wypowiedzenie. Okres wypowiedzenia kończy mi się dwa miesiące przed wygaśnięciem umowy, więc pewnie bezpieczniej byłoby zaczekać, rozejrzeć się za odpowiednią pracą do tego czasu i odejść nie denerwując aktualnego pracodawcy, ale skoro oni denerwują mnie, to poczułam się do takiego kroku sprowokowana. Mogę sobie pozwolić na szukanie pracy do końca roku, więc bardziej czuję ulgę niż strach. Z drugiej jednak strony ten wirus nie odpuszcza, a to trochę komplikuje sytuację na rynku pracy.

Ostatnio edytowany przez niechcemisie (2020-09-26 15:43:47)