1,601

Odp: jaki nastrój macie dziś...?

[quote=Ninek][quote=niechcemisie]U mnie słoneczka nie brakuje, tyle że trochę mokro jest, bo w nocy pada coś ostatnio.
Skręciłam wczoraj wieczorem nogę w kolanie... wrrr... odnowiła się stara kontuzja. Zła jestem, kuleję, he he[/quote]

Ajj kolana - moja zmora sad Byłaś u lekarza?[/quote]

Dziś idę. Liczyłam, że samo przejdzie. Jak zawsze czekam do ostatniej chwili i wynajduję sobie tysiące wymówek, żeby uniknąć wizyty u lekarza. A czemu kolana to Twoja zmora?

1,602

Odp: jaki nastrój macie dziś...?

[quote=niechcemisie][quote=Ninek][quote=niechcemisie]U mnie słoneczka nie brakuje, tyle że trochę mokro jest, bo w nocy pada coś ostatnio.
Skręciłam wczoraj wieczorem nogę w kolanie... wrrr... odnowiła się stara kontuzja. Zła jestem, kuleję, he he[/quote]

Ajj kolana - moja zmora sad Byłaś u lekarza?[/quote]

Dziś idę. Liczyłam, że samo przejdzie. Jak zawsze czekam do ostatniej chwili i wynajduję sobie tysiące wymówek, żeby uniknąć wizyty u lekarza. A czemu kolana to Twoja zmora?[/quote]

Bo podobnie jak Ty zerwałam kiedyś więzadła... I niby jestem po dwóch operacjach i teoretycznie wszystko powinno być ok, to nie jest tak do końca sad Ostatnio lekarz stwierdził, że mam chondromalację i stąd te problemy... sad

1,603

Odp: jaki nastrój macie dziś...?

Emilka brawo smile czyli całkiem przypadkiem oduczyła sie dość bezboleśnie smile

co do kolan - znam problem! też mam po kontuzji i operacji, odnawia sie przy najmniejszym skrzywieniu, czy przeciażeniu, a na zmianę pogody boli sad

1,604

Odp: jaki nastrój macie dziś...?

Współczuje dziewczyny sad  U nas dzisiaj słoneczko ale jest chłodno. Zaraz idę z małą na spacerek smile

1,605

Odp: jaki nastrój macie dziś...?

I Justynko wszystkiego najlepszego !!!! (Trochę spóżnione życzenia ale szczere)

1,606

Odp: jaki nastrój macie dziś...?

Oooo, mamy imprezę na forum? Wszystkiego najlepszego smile

Co do naszyn kolan kochanych:
Przerażacie mnie dziewczyny sad  Ostrzegano mnie, że z kolanami nie ma żartów.
Wczoraj lekarz stwierdził, że tym razem mam uszkodzone więzadło krzyżowe. Masakra, są jeszcze jakieś w kolanie oprócz krzyżowych i bocznych piszczelowych? Bo jeśli są to na pewno będą następne. Nie znam się na anatomii. A to słowo "chondromalacja" - pierwszy raz się z nim zetknęłam, poszukałam definicji i się przeraziłam. Straszne. Można coś zrobić, żeby to wyleczyć? Ninek, dostałaś jakieś leki czy coś?

1,607

Odp: jaki nastrój macie dziś...?

dziękuję bardzo smile smile smile
[img]//t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTFOE14SgUyCT6JMMEnSIEqWj0r8JI_VOnvfXmAOGoyl9Ldg1y4PQ&t=1[/img]

1,608

Odp: jaki nastrój macie dziś...?

[quote=niechcemisie]Oooo, mamy imprezę na forum? Wszystkiego najlepszego smile

Co do naszyn kolan kochanych:
Przerażacie mnie dziewczyny sad  Ostrzegano mnie, że z kolanami nie ma żartów.
Wczoraj lekarz stwierdził, że tym razem mam uszkodzone więzadło krzyżowe. Masakra, są jeszcze jakieś w kolanie oprócz krzyżowych i bocznych piszczelowych? Bo jeśli są to na pewno będą następne. Nie znam się na anatomii. A to słowo "chondromalacja" - pierwszy raz się z nim zetknęłam, poszukałam definicji i się przeraziłam. Straszne. Można coś zrobić, żeby to wyleczyć? Ninek, dostałaś jakieś leki czy coś?[/quote]

Chondromalacji nie można wyleczyć, można tylko opóźnić i spowolnić rozwój. Stosowałam Aspicam, Traumon 3 razy dziennie, i okłady żelowe 1-2razy dziennie po 40-50 minut. Do tego codziennie na rowerze stacjonarnym mam jeździć po godzinie bez żadnych obciążeń, żeby tylko był ruch stawu, ale bez obciążania. I jeszcze byłam na 15 zabiegach fonoforezy z Traumonem i krioterapii. I ogólnie trochę to pomogło.

1,609

Odp: jaki nastrój macie dziś...?

Ale u mnie dzisiaj ładna pogoda smile Aż chce się spacerować smile My po południu jedziemy do mojej rodziny ale wieczorem już wracamy smile Martwię się bo 8.04 powinnam dostać miesiączkę a jeszcze nie mam. Po tej operacji mówili, że mogę mieć spóznioną ale to jest wkurzające bo brzuch mnie boli i od okresu i od operacji a okresu nie widać...

1,610

Odp: jaki nastrój macie dziś...?

Emilio, mi po operacji też się miesiączka spózniała o jakiś tydzień. Także chyba to normalne, pozdrawiam ;-)

1,611

Odp: jaki nastrój macie dziś...?

Mam nadzieję smile

1,612

Odp: jaki nastrój macie dziś...?

Ninek, widzę że dużo przeszłaś sad
Jestem zszokowana ilością tego wszystkiego: zabiegi, operacje, leki.

Emilka, ja też myślę że to przez operację.

1,613

Odp: jaki nastrój macie dziś...?

[quote=niechcemisie]Ninek, widzę że dużo przeszłaś sad
Jestem zszokowana ilością tego wszystkiego: zabiegi, operacje, leki.

Emilka, ja też myślę że to przez operację.[/quote]

To nie jest wszystko, to tylko relacja z ostatnich 3 miesięcy niestety =/ Ale cały czas sobie powtarzam, że co mnie nie zabije to mnie wzmocni =P

1,614

Odp: jaki nastrój macie dziś...?

Współczuję sad Trzymaj się smile

1,615

Odp: jaki nastrój macie dziś...?

sad okropne.
Ale fajnie, że masz takie podejście, zazdroszczę. Ja się nad swoją nogą użalam strasznie.

1,616

Odp: jaki nastrój macie dziś...?

ja od 2004 (od operacji) mam rocznie po trzy serie (każda po 15 dni) rehabilitacji big_smile
jonoforeza, prądy, krioterapia, gimnastyka, laser, pole magnetyczne... itd.

chodzę, bo chodzę, nie wiem czy pomaga - czasem mam wrażenie, że najbardziej pomaga gimnastyka i rowerek... no ale, szkodzić nie szkodzi na pewno big_smile

1,617

Odp: jaki nastrój macie dziś...?

[quote=niechcemisie]:( okropne.
Ale fajnie, że masz takie podejście, zazdroszczę. Ja się nad swoją nogą użalam strasznie.[/quote]

Ja też się użalałam, ale staram się teraz podchodzić do tego jakoś bardziej optymistycznie, bo inni mają gorzej.
Swoje też przez to wypłakałam, bo było mi z tym strasznie ciężko, kiedy np. poszłam do nowej szkoły, a po miesiącu musiałam jechać do szpitala, na operację... Po pierwsze bałam się samej operacji, po drugie bałam się, że potem zostanę taka sama, odizolowana w klasie, a po trzecie, że po powrocie i dwumiesięcznej przerwie nie dam sobie rady w szkole...
Nie było mi łatwo, ale jak się ma przy sobie bliskich, to wszystko jest do przejścia smile

1,618

Odp: jaki nastrój macie dziś...?

Ja właśnie się boję, że zrobią mi zabieg albo operację, bo coś takiego lekarz wspominał i wyląduję w gipsie na 8 tygodni. Co wtedy ze szkołą? Gips sięga od krocza do stopy, więc nie za bardzo jest się w co ubrać oprócz spódniczki i jednej pończochy, która od razu się rozedrze. Tak więc musiałabym zrobić sobie wolne w szkole, a nie mogę, bo w czerwcu trzeba się stawić na egzaminy, a poza tym boję się bardzo zaległości. Nie miałby mi kto wytłumaczyć lekcji, bo oni sami nie ogarniają, w zeszytach piszą bzdury, więc nie ma od kogo przepisać. Właśnie przepisywałam chemię - niepełny wzór ogólny, niepełny sumaryczny, źle zapisane reakcje, a ty się człowieku głów nad czymś co widzisz po raz pierwszy.
Mi myśl, że inni mają gorzej nigdy nie pomogła. Muszę jakoś inaczej do tego podejść. Rzeczywiście na Twoim miejscu też bym się denerwowała, może co prawda nie tym, że nie mogę się aklimatyzować w klasie w tym samym czasie co inni, bo to zawsze mi wychodziło, ale zaległościami makabrycznie. Tyle przepisywania, tyle tematów, których nauczyciel nie wytłumaczy, do tego jeśli jeszcze język inny niż w poprzedniej szkole to już całkiem... sad

Oby do wakacji, wtedy pomyślę.

1,619

Odp: jaki nastrój macie dziś...?

najgorzej jest w gipsie latem ....

1,620

Odp: jaki nastrój macie dziś...?

a ja nigdy nie miałam gipsu, na żadnej części ciała big_smile

1,621

Odp: jaki nastrój macie dziś...?

Nie założą Ci gipsu, tylko ortezę - taki stabilizator... Wiele osób nosi taki na spodniach czy legginsach, choć ja osobiście, wtedy szukałam szerokich spodni, bo nie chciałam, żeby wszyscy to widzieli.

1,622

Odp: jaki nastrój macie dziś...?

oo, tak ortezę mam big_smile

pogoda jest bajeczna... słońce, ciepło, a ja dziś od rana ziewam i usypiam przed kompem ...

1,623

Odp: jaki nastrój macie dziś...?

Dobrze by było. Miałam gips założony na 6 tygodni i to była masakra, bo zsuwał się na stopę i ją ranił. I ciężki był (długi od krocza do stopy). Nosiłam go w zimie, gdzieś tak od połowy stycznia mniej więcej.

1,624

Odp: jaki nastrój macie dziś...?

Ale u mnie dzisiaj cieplutko smile A w sklepach tłumy... ludzie szykują się na święta smile

1,625

Odp: jaki nastrój macie dziś...?

Ostatni dzień szkoły za mną. Dobrze. Trzeba odpocząć.