1

Temat: Związek z mężczyzną z zobowiązaniami

Proszę Was o opinię, dotyczącą mojej sytuacji:

Od trzech lat jestem w związku ze starszym o 12 lat mężczyzną. Jest On 4 lata po rozwodzie, ma 5-letniego syna. Chcę zaznaczyć, iż łączy nas silne uczucie, więź. Nie obawiam się tego, że odejdzie ode mnie do byłej żony. Chce żyć ze mną i założyć rodzinę - na co mnie namawia już od dwóch lat.

Problem polega na tym, że utrzymuje On ponadprzeciętny kontakt z byłą żoną. Ja wiem, że mają dziecko, które trzeba wychować i teoretycznie jest to dla dobra chłopca ale...
Po pierwsze, łączy ich wątek psychologiczny: oboje stracili ojca, kiedy byli mali (ojcowie odeszli do innej kobiety, od tego czasu prawie brak z nimi kontaktu). Znają się od niemalże 20 lat. Ponieważ mój facet ma o to ogromny żal do swego ojca postanowił, że nigdy nie pozwoli, aby jego syn nazwał kiedyś go podobnie; jako zimnego sk***  Ponadto często obwinia mnie (np. kiedy miałam nagły zabieg u stomatologa w weekend, w który mieliśmy z tym synem gdzieś pojechać) o to, że odciągam go od syna lub chcę ograniczyć ich kontakt. Jest to bardzo bolesne oskarżenie...

Powiedział mi także wiele razy, że zawsze to dziecko będzie dla niego najważniejsze na świecie, będzie miało także wyższy priorytet jak pojawią się nasze maleństwa.
Nigdy jeszcze  nie zrezygnował z wizyty dziecka na naszą korzyść, jednak często rezygnuje ze wspólnych wieczorów na korzyść relacji z dzieckiem.

Z byłą żoną kontaktuje się średnio 2-3 razy dziennie, rozmawiając lub pisząc smsy lub maile. Uzgadniają każdy szczegół, kolor piórnika, spodni, prezent, etc... Ostatnio przeczytałam, że idą razem na obiad, obiad rodzinny - o czym  mi nie wspomniał. Kiedy poprosiłam kiedyś, aby pokazał mi korespondencję z byłą - zobaczyłam jak pisze do Niego, że tęskni i żałuje, że odeszła. Wyjaśniliśmy sobie to, ale oczywiście w kłótni ponieważ stwierdził, że demonizuję i czepiam się bo to nic takiego.
Kiedy mówię o tym, że nie życzę sobie takich sytuacji, kiedy jasno określam pewne granice,  twierdzi, że wszystko robi dla dobra dziecka ale czy na pewno?
Nie wiem już co mam na ten temat sądzić, jak wiele powinna zaakceptować kobieta, wchodząc w związek z mężczyzną po przejściach.

To nie jest tak, że czepiam się każdej trywialnej sprawy, męczy mnie od dwóch lat to samo. Obawiam się, że ta kobieta - nawet jak dziecko dorośnie - będzie cały czas w naszym życiu, gdyż jak sama powiedziała - dla dobra swojego syna nie chce się już z nikim związać... ona ma 41 lat. Jest wykształconą kobietą o stabilnej sytuacji finansowej, podobnie jak On.

To, co napisałam jest cząstką spośród wszystkich wydarzeń.
Ale przy tym jestem pewna co czuję do Niego i co On czuje do mnie. W czasie tych trzech lat odeszłam od niego, rozłąka trwała pół roku bez kontaktu, ale wróciliśmy do siebie.

Nie wiem czy dobrze zrobiłam... Czuje się nieustannie potępiana, czuję się gorsza od niej.
Proszę o radę...

2

Odp: Związek z mężczyzną z zobowiązaniami

Albo musisz się pogodzić z jego priorytetem, albo czeka Cię wiele lat walki o jego uwagę, a na 1. miejscu nigdy nie będziesz...

3

Odp: Związek z mężczyzną z zobowiązaniami

nie widzę szans na zmianę, to dorosły facet z ustalonymi zasadami. Jak na początku znajomości tego nie przeforsowałaś to teraz tylko możesz się 'dostosować'

4

Odp: Związek z mężczyzną z zobowiązaniami

Bardzo to skomplikowane, on kocha, ale nie liczy się z Twoimi uczuciami kiedy na horyzoncie pojawia się dziecko... Odpowiedz sobie na jedno ważne pytanie, czy chcesz spędzić w tej atmosferze kolejne lata...?

5

Odp: Związek z mężczyzną z zobowiązaniami

Dziecko zawsze będzie tu ważniejsze, tego nie zmienisz, a tylko możesz wywołać konflikt między Tobą a nimi...

6

Odp: Związek z mężczyzną z zobowiązaniami

Od początku pewnie było wiadomo, że dziecko jakąś część jego uwagi pochłonie, ale ja bym nie decydowała się na związek wiedząc, że on ma aż takie zaangażowanie w wychowaniu dziecka, że potrzebuje stałego kontaktu z byłą.

7

Odp: Związek z mężczyzną z zobowiązaniami

Rozumiem uczucie.... Ale czy powinno być powodem do zadręczania się...?

8

Odp: Związek z mężczyzną z zobowiązaniami

[quote=Tomavava]Albo musisz się pogodzić z jego priorytetem, albo czeka Cię wiele lat walki o jego uwagę, a na 1. miejscu nigdy nie będziesz...[/quote]

w 100% się zgadzam. Tak to niestety wygląda...

9

Odp: Związek z mężczyzną z zobowiązaniami

Dziwię się bardzo, że jeszcze chcesz z nim być, skoro to dziecko tak Ci przeszkadza...

10

Odp: Związek z mężczyzną z zobowiązaniami

To dziecko kiedyś dorośnie i być może sama będziesz potrzebować od niego pomocy, więc zadbaj o dobre relacje mimo wszystko, to moja rada...

11

Odp: Związek z mężczyzną z zobowiązaniami

A może warto przemyśleć powiększenie rodziny?  Wtedy skupisz się na swoim  dziecku i już nie będziesz taka zazdrosna o cudze.

12

Odp: Związek z mężczyzną z zobowiązaniami

Najprościej jest poszukać faceta bez zobowiązań...

13

Odp: Związek z mężczyzną z zobowiązaniami

Tych jest ograniczona ilość, a wiadomo, że przewaga liczby kobiet w naszej szerokości geograficznej nie ułatwia tu sprawy...

14

Odp: Związek z mężczyzną z zobowiązaniami

Singli jest wielu, tylko że większość z nich jest poniżej krytyki, nawet nie dbają o siebie, więc jak mają przyciągnąć kobietę.../ Chyba że jakąś desperatkę...

15

Odp: Związek z mężczyzną z zobowiązaniami

To zależy, co się komu podoba, z większości nawet zaniedbanych mężczyzn można wydobyć jakiś urok przy odrobinie chęci...

16

Odp: Związek z mężczyzną z zobowiązaniami

Tak, już samo domycie ich, ostrzyżenie i przebranie w jakieś znośne ubranie  potrafi zdziałać  cuda wink

17

Odp: Związek z mężczyzną z zobowiązaniami

Najlepiej znaleźć młodszego od siebie, któremu chce się jeszcze dbać o wygląd:)

18

Odp: Związek z mężczyzną z zobowiązaniami

Takiego to już znalazły inne..

19

Odp: Związek z mężczyzną z zobowiązaniami

młodszy wcale nie oznacza że będzie o siebie lepiej dbał niż starszy.

20

Odp: Związek z mężczyzną z zobowiązaniami

Większym problemem bywają czasem jego kontakty z byłą partnerką, czas poświęcany dzieciom... Obecna partnerka bywa zazdrosna, nie rozumie, że  nie da się tak odciąć od przeszłości, kiedy ma się zobowiązania rodzinne...

21

Odp: Związek z mężczyzną z zobowiązaniami

Od takich sprawnie da się odciąć, czy chcemy czy nie, on będzie miał taki bagaż już zawsze, bo zawsze będzie dla kogoś ojcem, nie tylko do 18 lat...

22

Odp: Związek z mężczyzną z zobowiązaniami

[quote=Anays]Większym problemem bywają czasem jego kontakty z byłą partnerką, czas poświęcany dzieciom... Obecna partnerka bywa zazdrosna, nie rozumie, że  nie da się tak odciąć od przeszłości, kiedy ma się zobowiązania rodzinne...[/quote]
Obecna zazdrosna, a czasami była też zazdrosna i utrudniająca ojcu kontakt z dzieckiem, bo ta nowa jest ładniejsza, młodsza, trzeba się zemścić.

23

Odp: Związek z mężczyzną z zobowiązaniami

trzeba mieć na uwadze, że życie z taką osobą nie będzie należało do najłatwiejszych

24

Odp: Związek z mężczyzną z zobowiązaniami

Podobno miłość wszystko zwycięży i takie tam...

25

Odp: Związek z mężczyzną z zobowiązaniami

Takie idealistyczne podejście niestety zderza się ze smutną rzeczywistością, gdzie ideałów brak, a każdy chce ugrać jak najwięcej dla siebie kosztem innych...