1

Temat: Konkubinat - za i przeciw

Jakie są Waszym zdaniem zalety nieformalnego związku, a jakie wady?

2

Odp: Konkubinat - za i przeciw

Wadą jest to, że w świetle prawa partnerzy są osobami sobie obcymi, nie dziedziczą po sobie itp.
Zaletą - że w razie rozstania nie trzeba przechodzić przez rozwód.

3

Odp: Konkubinat - za i przeciw

Do niedawna dzieci z nieformalnych związków były  gorzej postrzegane, niże te "małżeńskie".. Ale odkąd jest większa tolerancja, to właściwie nie widzę większych wad bycia w wolnym związku:)

4

Odp: Konkubinat - za i przeciw

Dzieci pewnie potrzebują jakiejś większej stabilizacji, którą być może niesie ze sobą deklaracja o sformalizowaniu związku. Jako że nie zamierzam mieć ani dzieci, ani męża... tylko konkubinat póki co big_smile

5

Odp: Konkubinat - za i przeciw

To już postęp, bo jeszcze niedawno mówiłaś, że facet to samo złoooooo smile

6

Odp: Konkubinat - za i przeciw

Każde zło można oswoić i ugłaskać:)

7

Odp: Konkubinat - za i przeciw

No i mnie przyłapałaś Milagro. "Szyszynka mi spuchła i zgupłam" od faceta tongue Ale za każdym razem, gdy mi podpada, myślę o tym, jacy oni są źli i że to tylko facet, a facet to zło wcielone tongue Muszę obłożyć głowę lodem i wrócić do poprzedniego stanu i nie dać się wodzić na pokuszenie pięknemu ciału i łechtającym słówkom.

Finao... co jeszcze da się zrobić? Bo nie wiem czy iść po ten lód, czy może jeszcze nie czas.

8

Odp: Konkubinat - za i przeciw

Zaraz spadnie śnieg i  wystarczy jak wystawisz głowę za okno wink

9

Odp: Konkubinat - za i przeciw

Za: nie ponosimy kosztów wesela:)
Przeciw: rodzina ciągle pyta, kiedy ślub:)

10

Odp: Konkubinat - za i przeciw

Za: Poczucie, że wciąż jesteśmy do wzięcia wink
Przeciw: wszystkie koleżanki już wyszły za mąż... hmm

11

Odp: Konkubinat - za i przeciw

Hahah Kalinkaaaa big_smile
A jak mi od mrozu coś w mózgu obumrze? To ryzykowna metoda tongue

Anays, wszystkie koleżanki wyszły za mąż i niebawem połowa z nich będzie rozwódkami.

12

Odp: Konkubinat - za i przeciw

Nie ma jak te słynne imprezy rozwodowe wink Dala takich chwil warto się choć raz rozwieść ... big_smile

13

Odp: Konkubinat - za i przeciw

szczerze to ja nie rozumiem pytania, wady i zalety nieformalnego związku. To jest normalny związek tyle że bez papierka i tyle. Moja mama z moim ojczymem żyje tak od 20 lat, maja wspólnie jedno dziecko i co? Dobrze im.

14

Odp: Konkubinat - za i przeciw

Więcej jest tych "za", tylko w przypadku śmierci partnera można zostać na lodzie, bo dziedziczyć będzie żona (jeśli się nie rozwiedli) i dzieci, a partnerka będzie poza nawiasem...

15

Odp: Konkubinat - za i przeciw

W testamencie można coś zapisać nawet tzw. obcej osobie, ale rodzina zawsze będzie dążyć do podważenia takiego zapisu...

16

Odp: Konkubinat - za i przeciw

Najlepiej zrobić darowiznę i wtedy żadna rodzina się nie przyczepi:) A do spraw urzędowych wystarczy pisemne upoważnienie i wszystko da się załatwić.

17

Odp: Konkubinat - za i przeciw

Wiosną  wisiały w miastach takie bilbordy:P konkubinat to grzech... Ubawiłam się...
Wg mnie zwłaszcza to grzech przeciw dochodom księży wink

18

Odp: Konkubinat - za i przeciw

A jeszcze większy przeciw dochodom prawników, którzy później nie zarobią na rozwodach big_smile

19

Odp: Konkubinat - za i przeciw

W razie niepowodzenia unikamy rozwodu, szarpania nerwów i innych nieprzyjemności, nie dziedziczymy ewentualnych długów jeśli szanowny partner takowych narobi lub wcześniej narobił, zawsze można spakować walizeczkę i wyrzucić za drzwi, nie ma adwokatów, podziałów majątku, zmian nazwiska.
Przeciw różne nazwiska, trochę utrudnień w urzędach, pytania rodziny i znajomych(z doświadczenia wiem, że po jakimś 1000 oświadczeń większość daje za wygraną).
Tak w skrócie telegraficznym podstawowe plusy i minusy.

20

Odp: Konkubinat - za i przeciw

Dla tradycjonalistów jednak ten "papierek" ma znaczenie, część osób też widzi w nim jakiś tam dowód miłości...

21

Odp: Konkubinat - za i przeciw

Ja od dawna jestem za wolnym związkiem, nawet jeśli rodzina czeka na to, żeby potańczyć na moim weselu:)

22

Odp: Konkubinat - za i przeciw

ja naprawdę nie wiem czemu nazywają to konkubinat, to jest przecież normalny związek tylko że bez ślubu

23

Odp: Konkubinat - za i przeciw

I właśnie dlatego musi się jakoś dookreślająco nazywać smile "Na kocią łapę" przecież nie brzmi lepiej... wink

24

Odp: Konkubinat - za i przeciw

[quote=Kalinka01]Dla tradycjonalistów jednak ten "papierek" ma znaczenie, część osób też widzi w nim jakiś tam dowód miłości...[/quote]
I może jakieś zabezpieczenie, że skoro to takie oficjalne, to bardziej zobowiązuje do wierności, trwałości itd.

25

Odp: Konkubinat - za i przeciw

Dziś ludzie zbyt łatwo deklarują się, przysięgają, obiecują, a potem guzik z tego wychodzi. Z papierkiem czy bez, jak ma się udać, to się uda być razem.