51

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

Mam do Was taką propozycję - stawiajcie chłopakom/facetom warunki na samym początku np. "Chcę mieć faceta przynajmniej z minimalną klasą, który dba o swój wygląd, powinien zarabiać tyle a tyle, nie upijać się do nieprzytomności, który mnie nigdy nie będzie obrażał, inaczej odpada" Gwarantuję że większość się ogarnie... Jednak z tego co widać coraz więcej kobiet za młodu się nie szanuje, więc faceci korzystają, później taka zajdzie w ciążę, gość ją zostawia, a ta niby nastoletnia laleczka wyglądająca wiekiem jak swoja matka albo i gorzej wraca skruszona do domu...
Albo poznaje chłopaka, on chla na umór, awanturuje się, nie ma stałej pracy albo w ogóle jej nie ma, ona w tym czasie dumna jak paw bo ma rozrywkowego chłopaka, a jak po czasie przyjdzie dziecko, on się nie zmienia, ale ona się zmienia i później lament że pijak, że nie wraca na noc, że nie ma roboty. To teraz się pytam: co Ty od niego chcesz, on jest taki jaki Ci się podobał na początku znajomości, to Ty się zmieniłaś i zrzędzisz teraz.....

52

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

Sporo w tym prawdy, ale miłość często odbiera logiczne myślenie...

53

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

Trudno stawiać warunki, jeśli miłość jest bezwarunkowa, patrzymy przez różowe okulary, które dopiero po czasie znikają...

54

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

Bezwarunkowa miłość różni się od tej miłości do której jesteśmy przyzwyczajeni. Bezwarunkowa miłość to bycie, a nie robienie. Kocham nie za coś. Kocham nie dlatego, że ktoś mi cos daje, lub dlatego, że w obecności tej osoby czuję się lepiej. Chcę czuć się dobrze bez względu na to z kim i z czym jestem. Bo inaczej związek nie jest oparty na miłości tylko na uzależnieniu.

55

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

Ale lepiej czuć się przy kimś dobrze, bo inaczej od niego uciekniemy prędzej czy później... Niestety, ale są ludzie, którzy potrafią bardzo do siebie zrazić swoimi humorami... i żadna miłość na to nie pomaga...

56

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

No fakt... Pesymizm jak i optymizm są zaraźliwe smile

57

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

Atmosfera w związku zależy od dwóch osób, nie może być jedna ciągnąca w górę, a druga w dół, bo kiedyś to się posypie...

58

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

Powstaje szklana ściana, potem gęsty mur, nie do przebicia...
Na ile to możliwe, bo zależy od obojga, trzeba pielęgnować związek smile

59

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

Niejedna kobieta na pewnym etapie życia posłuchała rozsądku lub rad mamy i ułożyła sobie bezpieczne życie z kimś "przy kasie". Aż tu nagle pojawia się problem, gdy spróbowała żyć w zgodzie ze sobą - tam gdzie liczą się przeżycia, a nie zera na koncie; gdzie istnieją pojęcia bezinteresowność i spontaniczność. W takim życiu ceni się przyjaźnie ponad marki samochodów.

Każda z nas lubi pieniądze, bo dają sporo wolności, ale nie można  budować z nimi emocjonalnej więzi, bo to my jesteśmy ważniejsze niż one...

60

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

Rzadko się zdarza, żeby kobieta przyzwyczajona do wyższego niż przeciętny standardu życia chciała z niego rezygnować.. Chyba że dla wielkiej miłości, która jak mówią, zwycięży wszystko, nawet poczucie braku luksusów...

61

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

Jeśli facet ma poukładane w głowie, to zapracuje pieniądze.
Jak są dwie wypłaty w domu, to można zaoszczędzić na auto, wczasy, itp.
Oczywiście nie w miesiąc, ale powoli można się dorobić, nawet w Polsce wink

62

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

Tak, tylko że nie każda chce jeździć volkswagenem, bo przecież są inne niemieckie marki , np. BMW, audi... smile

63

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

Oj tam,wybrzydzanie tongue

64

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

Ja też nie jestem fanką  roczników 90-tych - mówię o autach, bo faceci są w porządku...:)

65

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

Pierwszy raz tu widzę chyba,że faceci są w porządku big_smile

66

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

Nieliczne przypadki są...

67

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

Wyjątki od reguły? big_smile

68

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

Może to ci, którzy dojrzeli do bycia mężczyzną, a nie chłopcem...

69

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

Dodajmy, prawdziwym mężczyzną, nie tylko z nazwy smile
A co znaczy prawdziwy mężczyzna? tongue

70

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

To taki, który robi to, co mówi i jeszcze podobnie myśli... no ideał po prostu:)

71

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

Prawdziwy mężczyzna, to znaczy idealny big_smile
A są tacy? smile

72

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

Nie ma, ale niektórzy się starają być, na tyle, na ile pozwala im znajomość kobiecej duszy... smile

73

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

Idealny mężczyzna? Dojrzały, niekoniecznie wiekowy, ale  już umiejący traktować życie i kobiety poważnie...

74

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

Mający szacunek do kobiety.
Zaradny, lojalny...

75

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

Idealny mężczyzna to taki, z którym możesz rozmawiać godzinami i za którym tęsknisz jak nie widzicie się przez kilka godzin:)