1

Temat: Gdzie jest logika w uczuciach?

Może ktoś mi wytłumaczy ?
Jak to możliwe, że po ponad dwóch latach wciąż nie potrafimy zapomnieć osoby która racjonalnie nie była warta tego, aby o niej pamiętać. Dlaczego, kiedy już wydaje mi się, że mogę spróbować z kimś innym stworzyć coś ,w czym będę mogła się starać i dawać uśmiech tej drugiej osobie okazuje się, że wszystko to jest jednostronne i że tylko mi zależy ?
Czuję straszne zniechęcenie do budowania czegokolwiek ze strachu, że niezależnie od tego, ile spróbuję dać od siebie i tak za chwilę się to rozpadnie jeszcze zanim na dobre będzie miało okazję się zacząć.

2

Odp: Gdzie jest logika w uczuciach?

Ja też nie rozumiem płci przeciwnej. Najpierw im zależy, piszą, wykazują zainteresowanie, a gdy zaczynają dla mnie coś znaczyć, nagle coś się rozpada. Wszystko jest teoretycznie w porządku, a w pewnym momencie następuje cisza. Bez żadnych wyjaśnień, bez konkretnych powodów. Po prostu nagle wszystko, co było trzeba przenieść do kategorii wspomnień, mimo że tak bardzo się tego nie chce... Jestem wprawdzie bardzo młoda, ale już powoli naprawdę zaczynam wątpić w ludzkość mężczyzn. Myślą tylko o sobie, nie patrząc na to, ile cierpienia powodują u innych. To jest przerażające.

3

Odp: Gdzie jest logika w uczuciach?

To przez to że kobiety są romantyczkami... Ja też... Gdybym była prostsza..byłoby mi łatwiej... mniej bym oczekiwała... mniej chciała..  Ale już taka jestem...

4

Odp: Gdzie jest logika w uczuciach?

Uczucia nie mają nic wspólnego z logika, serce i rozum się wykluczają... Sama ogromnie zadurzyłam się w mężczyźnie, który nie chce związku, a na pewno nie ze mną. Byliśmy
na stopie koleżeńsko-przyjacielskiej, teraz wyparowało, nie ma nic. Wiem, że z pewnością popełniłam kilka błędów, powiedzmy, "taktycznych" np. dzwoniąc ( rzadko) do niego, w związku z czym dowiedział się pewnie, że mi na nim zależy i, bach, jemu przez to przestało zależeć na mnie....

5

Odp: Gdzie jest logika w uczuciach?

Pewnie nie wie jak się teraz zachować kiedy już wie o Twoich uczuciach... I dlatego Cię unika...

6

Odp: Gdzie jest logika w uczuciach?

Mandy... jest takie powiedzenie " Kochaj tak, jakby nikt nigdy nie zrobił Ci krzywdy".
Nikt nie da Tobie, mi, żadnej z nas gwarancji, że tym razem będzie warto się poświęcić i może robimy to za bardzo, a nie chcemy inaczej, bo jak angażować się to na maksa, ale to jest niebezpieczne... i chyba będzie zawsze.

Famidyne - masz prawo oczekiwać czegoś lepszego, ale czy dostaniesz? Mnie też nie zadowala bylejakość. Potrzebuję czegoś głębszego i większego.

Mnie zawsze drażniło w facetach to, że dopóki to on musi się uganiać za kobietą, jest dobrze, ale kiedy kobieta chce mu pokazać "jestem Twoja", to wtedy on przestaje się starać. Chcę móc okazywać mężczyźnie to, że jestem stała w uczuciach, że jestem przywiązana, że nigdzie się nie wybieram.
Nie chcę być zwierzyną łowną.

7

Odp: Gdzie jest logika w uczuciach?

I tu trzeba zadać pytanie: czemu dziewczyna nigdy nie podejdzie pierwsza do chłopaka?
Jak facet jest nieśmiały to nie zagada jako pierwszy. A jeśli kobiecie się on podoba to ona też nic nie zrobi. Z moich obserwacji wynika, że zawsze czeka na pierwszy krok, parę moich koleżanek stwierdziło nawet, że 'one to nigdy nie zagadają pierwsze żeby nie wiem co'. A może to błąd? Może trzeba być odważniejszą?

8

Odp: Gdzie jest logika w uczuciach?

Serce mówi jedno, a rozum drugie... Zbyt śmiała dziewczyna od razu jest szufladkowana jako łatwa...

9

Odp: Gdzie jest logika w uczuciach?

Jakoś tak trafiasz nie na tych mężczyzn, którzy są  wartościowi i umieją kochać.
Życzę miłości wzajemnej, braku uprzedzeń i zapomnienia o przeszłości.

10

Odp: Gdzie jest logika w uczuciach?

Ci co umieją kochać, najczęściej nie są brani pod uwagę przez kobiety, bo są za wrażliwi, a my wolimy samców alfa wink

11

Odp: Gdzie jest logika w uczuciach?

Zgadzam się z zofyą, chociaż nazwałbym to trochę inaczej. Logika i uczucia to dwa różne światy, więc serce i rozum rzadko się ze sobą zgadzają. Ja sam staram się szukać pomiędzy nimi kompromisu, kiedy to tylko możliwe, natomiast częściej chodzi o to, aby umieć dokonać właściwego wyboru. To sztuka, której uczymy się przez całe życie, niestety najczęściej na własnych błędach.

Co do zachowań facetów, to trzeba po prostu uważać na egoistów i sygnały, że tak naprawdę im nie zależy na związku. Pełno jest takich, co myślą w kategorii liczby podbojów, jakby został z jedną to przecież musiałby odmówić tym rzeszom następnych, na które tak liczy. Może to nie jest z gruntu złe, ale tacy mężczyźni nie nadają się do małżeństwa.

A nieśmiałych, owszem, najlepiej podejść otwarcie, bo pierwszego kroku nie zrobią. Są lepsi i gorsi faceci także wśród tych nieśmiałych, różnica polega na tym, że raczej nie będą chodzić po klubach i zagadywać kolejnych dziewczyn. Jeśli więc to cenicie, to ja osobiście polecam tych nieśmiałych, o ile wam samym nie brak śmiałości. Mniejsza o stereotypy, kto ma zagadać i tak dalej, liczy się tylko to czy znajdziecie kogoś wartego zachodu.

12

Odp: Gdzie jest logika w uczuciach?

Sama kieruję się sercem, nie rozumem, i dlatego tak często cierpię, ale  nie będę się zmieniać, to byłoby wbrew mojej naturze

13

Odp: Gdzie jest logika w uczuciach?

Znam i takich nieśmiałych, co jak zobaczyli, ze dziewczyny na nich zwracają uwagę, to później nadrabiali stracone lata z nawiązką;)

14

Odp: Gdzie jest logika w uczuciach?

Moja koleżanka sama podchodziła do chłopaków i to ona proponowała związek, ale ona była dzika i odmienna pod wieloma względami big_smile

15

Odp: Gdzie jest logika w uczuciach?

I pewnie do dziś jest sama, bo wszyscy uciekli wink Nie warto wchodzić w rolę faceta i wykazywać inicjatywę - oni tego nie doceniają ...

16

Odp: Gdzie jest logika w uczuciach?

Zależy od chłopaka, czasem zdarzają się tacy, co naprawdę  czekają na jakiś sygnał od niej i są za to wdzięczni wink

17

Odp: Gdzie jest logika w uczuciach?

Trochę związków jej nie wyszło, ale teraz ma ustabilizowaną sytuację z człowiekiem, o którym mówi, że "jest dobry"... o ile w ogóle o nim mówi. Taki spokojny, wygląda na dobrego ojca i szanującego męża. Nic więcej nie potrafię o nim powiedzieć, bo facet zupełnie nie rzuca się w oczy, spokojny taki.
Ona była szalona, podeszła do gościa z klasy i powiedziała mu wprost "Idziesz ze mną na komers" i nie miał nic do gadania. Jak chciała z kimś chodzić robiła tak samo.

18

Odp: Gdzie jest logika w uczuciach?

Pewnie uzupełniają się  jako przeciwieństwa, on jest tym czynnikiem łagodzącym, a ona wprowadza energię do związku:)

19

Odp: Gdzie jest logika w uczuciach?

To nie jest nic odkrywczego, że tu brak logiki... , zwłaszcza gdy człowiek odrzucony, nieszczęśliwy, jest zdolny do różnych rzeczy. Nawet tych najgorszych. Ale z drugiej strony, ta trafiona miłość, jest najpiękniejszym uczuciem na świecie. Problem polega na tym, że nie wszyscy o tym pamiętają i boją się odrzucenia czy złego ulokowania swoich uczuć. Dlatego tak wiele osób na tym świecie chodzi nieszczęśliwa. Ja wychodzę z założenia, że co mnie nie zabije, to mnie wzmocni. Najlepiej nie angażować tak bardzo w początkowe związki. Jedna osoba nie może złamać  życia, trzeba sobie dać szansę zrobienia kroku naprzód. Najlepszym lekarstwem na zranione serce jest ktoś, kto je ponownie wypełni...

20

Odp: Gdzie jest logika w uczuciach?

Hormony odbierają nam logikę;) Dlatego zakochanie jest takie przyjemne, bo nie wynika z zimnego wyrachowania;)

21

Odp: Gdzie jest logika w uczuciach?

Logiki nie ma, ale jest spontaniczność, motyle w brzuchu i te emocje, jakich nie ma w żadnej innej sferze życia...

22

Odp: Gdzie jest logika w uczuciach?

I dlatego związki oparte na wielkiej namiętności tak szybko się rozpadają, bo w końcu przyjdzie nuda

23

Odp: Gdzie jest logika w uczuciach?

Nie ma logiki, dopiero z wiekiem nabiera się rozumu i obojetnieje na wszelkie miłości ☺