326

Odp: przyjaźń między kobietą a mężczyzną

Uwierz mi, ze facet szybko zauważa jak kobieta przestaje o siebie dbać. Tym go najłatwiej do siebie zrazić. Porównuje Cię z innymi, które spotyka codziennie i widzi, że one są bardziej zadbane, wtedy nietrudno o to że poszuka obie innej. Pół biedy, jeśli już Ci nie zależy, ale jeśli jeszcze tak, to trudno, żeby wina leżała tylko po jego stronie w takiej sytuacji.

327

Odp: przyjaźń między kobietą a mężczyzną

Wierzę, ten niestety nie chciał się zrazić. Nie mogłam się go pozbyć zdecydowanie za długo.

328

Odp: przyjaźń między kobietą a mężczyzną

Trzeba było mu zaproponować przyjaźń, może wtedy by pojął, że jest dla Ciebie już nieatrakcyjny wink

329

Odp: przyjaźń między kobietą a mężczyzną

Padło już to stwierdzenie, że między kobietą a mężczyzną przyjaźń jest możliwa, ale tylko jeśli nie ma szansy na coś (bądź na nic) więcej. Albo jedno z nich jest homo a drugie hetero, albo oboje są w stałych związkach (i w dodatku zadowoleni ze swoich partnerów, to ważne), albo znają się od tylu lat, że ta wspólna przeszłość potwierdziła już relacje przyjacielskie i po prostu nie pomyślą o sobie nawzajem jako o potencjalnych partnerach.

Z drugiej strony, póki życia starczy, nigdy nie jest wykluczone że taka przyjaźń nie przerodzi się któregoś dnia w coś więcej. Serce nie sługa, jak zapragnie, to nie da się go zignorować. Przynajmniej nie na dłuższą metę.

Podobało mi się to określenie, którego użyła niechemisie - że 'przyjaźń + sex = miłóść'. Coś w tym jest, bo jedno i drugie pomaga związkom przetrwać dłużej, a kiedy się spotkają, to jest szansa, że para zostanie razem przez lata. No i czy nie jest tak, że po dobrym seksie chce się pobyć z partnerem, porozmawiać, tak od serca, a z kim lepiej rozmawiać niż z najbliższym przyjacielem? Dlatego myślę, że jak już, to trzeba wybierać tą drugą połówkę po teście z przyjaźni.

Albo inaczej mówiąc - jakoś nie wyobrażam sobie, że mógłbym kochać kobietę, z którą nie łączy mnie przyjaźń, bliskość. Może i bym przystał na ten seks, a może nie, ale po prostu brakowałoby mi bliskości, może nawet do tego stopnia że szukałbym jej wtedy gdzieś poza związkiem. A skoro tak, to po co wiązać się z kimś takim, choćby nawet to była superlaska, żeby potem zdradzać ją z 'przyjaciółką z sąsiedztwa' co wysłucha i przytuli? Toż to nie ma sensu.

Ale podkreślam, że to tylko moje osobiste zdanie. Nie ręczę za resztę facetów, bo ponoć wcale nie jestem typowy, ale tacy jak ja jeszcze się zdarzają. Czasami. I potem szukają miejsca na świecie, nie bardzo wiedząc, o co tu chodzi...

330

Odp: przyjaźń między kobietą a mężczyzną

Ale z moich obserwacji to właśnie faceci chcą mieć jedną do łóżka, a drugą do pogadania, czyż nie...? wink

331

Odp: przyjaźń między kobietą a mężczyzną

Znajoma wyszła za swojego przyjaciela. Rozstała się z facetem i on ją pocieszał. Wtedy właśnie zrozumiała, że oto człowiek, który od lat ją wspierał i był przy niej zawsze jak się coś działo. Jakiś czas temu odezwała się do mnie pytając, czy ją pamiętam. Dorobili się już dwójki wink

Tak sobie myślę jednak, że jeśli kogoś przez lata traktujemy jako przyjaciela i nie ma tego pociągu seksualnego, to chyba już nie zaiskrzy. Co innego jeśli jakiś był i jest.

332

Odp: przyjaźń między kobietą a mężczyzną

@verka: Moje obserwacje raczej tego nie potwierdzają, ale zakładam, że ta różnica bierze się z różnych grup testowych.

Chyba że mówimy o tym, czego to faceci 'chcą' w sensie o ich fantazjach, bo wtedy dwie panie do różnych potrzeb wcale nie są rzadkością. Powiedziałbym nawet, że w swym myśleniu życzeniowym mężczyźni mogą od razu kupić odpowiednio większe łóżko.

Natomiast patrząc trochę bardziej życiowo, obserwuję raczej trend odwrotny: faceci wolą mieć jedną kobietę, niż kilka, ale taką, która jest ideałem, umie i zrobi po prostu wszystko. Co trochę cynicznie tłumaczę faktem, że kobiety stawiają wymagania i oczekiwania wobec panów. Taka przyjemność kosztuje, i to raczej niemało, dlatego pozostawiam ją raczej amatorom mocnych wrażeń.


@niechcemisie: Jak kogoś znamy od bardzo dawna, to mamy już wyrobioną opinię i trudno jest o jakąkolwiek zmianę, więc nie iskrzy. Ale jeśli nie wiemy wszystkiego, to zaiskrzyć może.

Skądinąd to dlatego niektórzy faceci, zwłaszcza Ci nieśmiali co nigdy kobiet nie zagadywali, czasem próbują radykalnej zmiany, aby przełamać swoje bariery i spróbować wykazać inicjatywę. Oczywiście, odwaga z czasem im się kończy, a do tego brak im doświadczenia we flircie, ale o ile nie umrą ze wstydu, to chyba warto zaryzykować, prawda?

333

Odp: przyjaźń między kobietą a mężczyzną

Bariery warto przełamywać, jeśli blokują dostęp do czegoś dobrego, jasna sprawa.

334

Odp: przyjaźń między kobietą a mężczyzną

Docieniam staranność, z jaką dobierasz słowa.

Masz rację, jak to służy ku dobremu, to warto.

335

Odp: przyjaźń między kobietą a mężczyzną

Coraz bardziej doceniam czyjś charakter, więc może i wyszłabym za przyjaciela...? smile

336

Odp: przyjaźń między kobietą a mężczyzną

[quote=Oczytany]@verka: Moje obserwacje raczej tego nie potwierdzają, ale zakładam, że ta różnica bierze się z różnych grup testowych.[/quote]

Myślę że ta różnica bierze się z tego, ze faceci nie opowiadają kolegom, że przegadali z kobietą pół nocy i nawet do niczego nie doszło:) Za to chwalą się między sobą wyimaginowanymi  podbojami:)

337

Odp: przyjaźń między kobietą a mężczyzną

Tak z moich obserwacji to najwięcej takich przyjaźni się skończyło właśnie przez głupie gadanie facetów, którzy nie potrafią trzymać języka za zębami...

338

Odp: przyjaźń między kobietą a mężczyzną

@verka: Słuszna uwaga, to chyba przez to. Jakoś tak z facetami jest, że wolą się przechwalać podbojami, a okazywaniem czułości i zrozumienia to już nie bardzo. Czego efektem ubocznym jest że Ci bez podbojów nie mają czym się chwalić... przynajmniej w męskim towarzystwie.

To trochę pozostałość stereotypów a trochę samospełniająca się przepowiednia - pewnie po prostu więcej jest mężczyzn którzy wolą mieć powodzenie u wielu kobiet niż takich, którzy jedną poznali jak najlepiej.

Tak czy owak, stanowi to przeszkodę w przyjaźni między mężczyzną i kobietą - jak facet zacznie traktować tą relację jak okazję do kolejnej historii o podboju (czy podboju w ogóle) to w prostej lini spartaczy wszystko.

339

Odp: przyjaźń między kobietą a mężczyzną

Bo który facet przyzna się przed kolegami do platonicznej relacji z kobietą? A już najgorsze, jeśli z atrakcyjną big_smile

340

Odp: przyjaźń między kobietą a mężczyzną

Otóż to, jeszcze pomyślą, że z nim jest coś nie tak i będą stawać plecami do ściany w jego obecności.

Ach, i co tu poradzić na wszechobecne stereotypy?

341

Odp: przyjaźń między kobietą a mężczyzną

Poprosić o telefon do tej przyjaciółki, bo jak on nie skorzystał, to może (na pewno) im się uda wink

342

Odp: przyjaźń między kobietą a mężczyzną

[quote=Ksymena]Bo który facet przyzna się przed kolegami do platonicznej relacji z kobietą? A już najgorsze, jeśli z atrakcyjną big_smile[/quote]

Może taki, który ma też atrakcyjną partnerkę i dlatego nie będzie budził takich wątpliwości?...

343

Odp: przyjaźń między kobietą a mężczyzną

Między kobietą i mężczyzną nie może być czystej przyjaźni, zawsze któreś (albo oboje) będą dążyć do bliższego kontaktu i wtedy przyjaźń  pójdzie na plan dalszy albo się skończy...

344

Odp: przyjaźń między kobietą a mężczyzną

Prędzej czy później jedna z osób zakochuje się w drugiej i przyjaźń zostaje wystawiona na ciężką próbę. Przeradza się wówczas w miłość lub niestety rozpada. Niemało  jest par, których wielkie uczucie zaczęło się właśnie od przyjaźni. Przecież podstawą obu relacji są wzajemna sympatia i zaufanie.

345

Odp: przyjaźń między kobietą a mężczyzną

Życie składa się z ciężkich prób, które przechodzimy jedna po drugiej, w większych lub mniejszych odstępach. Ale można zmagać się z nimi w pojedynkę albo razem.

Dla mnie fakt przechodzenia przez trudne chwile z ukochaną osobą jest jednym z najważniejszych argumentów na korzyść związków. Nawet jeśli nie jesteśmy super zdolni, wykształceni, bogaci czy piękni, czasem dobre słowo dla otuchy albo czyjś dotyk wystarcza, aby pomóc. Tak naprawdę to w nas samych tkwi niesamowita siła, która może pokonać wszelkie przeciwności losu, ale sięgamy po nią tylko wtedy, kiedy to konieczne, ważne dla nas.

Miłość i przyjaźń wystawiona na ciężkie próby rośnie w siłę i dojrzewa. Po prostu dzisiaj ludzie o tym zapomnieli, chcą wszystko już, teraz, i do tego bez wysiłku i konsekwencji. Nie pojmują sensu miłości, sami się nie starają, a oczekują albo cudów, albo nic wcale, od partnera.

Najważniejszym powodem dla którego mamy dziś tyle rozwodów, to po prostu brak miłości między ludźmi. Łączą się w pary, ale nie kochają tak naprawdę, kochają siebie bardziej niż tą drugą połówkę, myślą o sobie zamiast 'o nas'. Nawet gdyby żaden problem nie stanął im na drodze, taki związek i tak prędzej czy później się rozpadnie, kiedy ludzie zwyczajnie znudzą się sobą. A wtedy w trakcie rozwodu będą szarpać się o pieniądze.

Lepiej jest zbudować przyjaźń i upewnić się, że na tej osobie można polegać, niż naciskać na ślub i potem słono za to płacić.

346

Odp: przyjaźń między kobietą a mężczyzną

A co jeśli nagle parter się zmienia, wcześniej był godny zaufania, a nagle mu odbiło na czyimś punkcie i chce odejść, bo się zakochał? I takie historie się zdarzają...

347

Odp: przyjaźń między kobietą a mężczyzną

Takie po prostu historie są najczęściej przecież..Nie wierzę w przyjaźń damsko męską bo przecież ona nie istnieje - zawsze może na czymś zależeć bardziej tej drugiej stronie i co wtedy bardzo duża lipa niestety ehh jeśli o mnie chodzi to ja kiedyś miałam przyjaciela ale on na za dużo sobie pozwalał i ograniczyłam z nim kontakt..

348

Odp: przyjaźń między kobietą a mężczyzną

Ja się zastanawiam czy w ogóle przyjaźń istnieje (poza filmem i książką), bo jak tak obserwuję ludzi to coraz bardziej wstrętni są i egoistyczni.

349

Odp: przyjaźń między kobietą a mężczyzną

"Przyjaciel" to taka przykrywka dla zainteresowania kobietą, jeśli facet nie jest pewny siebie i woli być blisko bez ryzyka odrzucenia z jej strony...

350

Odp: przyjaźń między kobietą a mężczyzną

@Virrana: Ludzie się zmieniają. Jak ktoś był przyjacielem, ale przestał nim być, to trzeba zerwać kontakt i iść dalej naprzód. Takie jest życie...

@niechcemisie: Przyjaźń istnieje. Bo, widzisz, są ludzie wychowani na filmach i książkach, którzy wierzą w to co tam widzą, tak chcą żyć, ewelntualnie nawet jak mają świadomość, jacy są dzisiejsi ludzie, nie zgadzają się na takie relacje. I uparcie szukają kogoś godnego zaufania.

To trudne, ale nie niemożliwe. Kluczem jest, że obie strony muszą chcieć - przyjaźni właśnie, a nie czegoś więcej pod przykrywką przyjaźni.

@summerlove: Zgadzam się, to częsty przypadek.

I przyznaję się bez bicia, że znam z autopsji.

Nigdy nie miałem śmiałości do kobiet... cudem trafiłem na moją Królową, ale ona lubi właśnie tych nieśmiałych, dlatego mnie zauważyła. Czasem więc nawet 'przyjaciel' doczeka się nagrody.