26

Odp: Czy w miłości trzeba mieć szczęście?

W całym literacko zagmatwanym i trudnym pod kątem filozficznym tekście tej arii nie zauważyłem, aby bohater był chwilowo załamany. Skupiłem się na myśli przewodniej - refrenie.

Nie podejrzewałbym czarnucha o załamania nerwowe, chyba, że mu welfare odcięli, ale to już nie w wątku o szczęściu i miłości.

Tak zupełnie szczerze to w miłości nie trzeba szczęścia. Miłość jest stanem umysłu, zatem do udanej miłości trzeba przede wszystkim odpowiedniego nastawienia umysłu i stałości w tym nastawieniu.
Tak czy nie?

27

Odp: Czy w miłości trzeba mieć szczęście?

Ale najpierw trzeba spotkać kogoś, kto nasz umysł wprowadzi w euforię;) Do tego potrzeba też szczęścia..

28

Odp: Czy w miłości trzeba mieć szczęście?

Praktyczny jak każdy facet:) u kobiety musi być najpierw romantycznie, a potem dopiero włącza się umysł:)

29

Odp: Czy w miłości trzeba mieć szczęście?

[quote=incognito_alt]

Tak zupełnie szczerze to w miłości nie trzeba szczęścia. Miłość jest stanem umysłu, zatem do udanej miłości trzeba przede wszystkim odpowiedniego nastawienia umysłu i stałości w tym nastawieniu.
Tak czy nie?[/quote]

Nie.

Dwóch umysłów.  big_smile

30

Odp: Czy w miłości trzeba mieć szczęście?

Milagro - czasami wystarczy absynt albo Twoja stara dobra wódka, ale rozumiem Cię.
Szczęście to kolejne słowo klucz, wymyślone przez ludzkość by zwieść samą siebie.
Coś jak słowo "patriota".
Mówi o surrealnej rzeczy, która uznawana jest przez ogół za prawdziwą, przez co nigdy nie weryfikowana.
P.S. No a jak tam u Ciebie - wpadłaś w końcu w euforię? Świetnie nam tu dorzucasz na co dzień kolejne uwagi, ale rzadko opisujesz co u Ciebie w dniu powszechnym.

36 - czyżbyś nie była kobietą? Ja wiedziełem, że to co na dobre 2 cm odstaje Tobie spod spodni to nie klitorium, tylko coś więcej, ale żeby maskilinizować się?

Alternatywnie - zrobiłaś się romantyczna?
Nie daj bóg. tongue

Niechcąca - zaiste! Wiesz jak to ja ostatnio, wszystko egoistycznie opisuję, jak to single, forever (till 33) alone. Ten mały chłopiec we mnie czeka na kolejną stałą partnerkę i dwa zgodne umysły, ale obecnie zamiast dwóch umysłów wystarczą mi dwie... piersi. tongue

A najlepiej ich tuziny. wink

Ostatnio edytowany przez incognito_alt (2015-01-03 03:25:38)

31

Odp: Czy w miłości trzeba mieć szczęście?

Ciesz się, właśnie znalazłeś swoje małe szczęście w postaci kobiecych wdzięków:)

32

Odp: Czy w miłości trzeba mieć szczęście?

Nie uważam żeby jakiś konkretny wiek był dobry na stały związek. A co jeśli wtedy nie trafisz na odpowiednią partnerkę, bo okaże się że "ten pociąg już odjechał" z kimś innym...? smile

33

Odp: Czy w miłości trzeba mieć szczęście?

Ja myślę, że przez te lata nawyk, a może nawet nałóg macania cycków nienależących do stałej partnerki, stanie się niemożliwy do wykorzenienia i Incognito już na zawsze pozostanie jedynie macaczem cycków.

34

Odp: Czy w miłości trzeba mieć szczęście?

To powinien zostać ginekologiem, miałybyśmy z tego jakiś pożytek przynajmniej big_smile

35

Odp: Czy w miłości trzeba mieć szczęście?

A ja myślę, że ok. 50-tki zechce się ustatkować,tylko że wtedy to już może liczyć tylko  na panie 40+...

36

Odp: Czy w miłości trzeba mieć szczęście?

To zależy od tego, ile zdoła zgromadzić na koncie do tego czasu.
A może robi karierę i przekraczając próg podatkowy obniża próg wiekowy kandydatek?

37

Odp: Czy w miłości trzeba mieć szczęście?

Ale im młodsza, tym mniej też ma w głowie, pamiętaj Incognito:)

38

Odp: Czy w miłości trzeba mieć szczęście?

Dla niego to nawet lepiej, przynajmniej będzie miał przewagę intelektualną wink

39

Odp: Czy w miłości trzeba mieć szczęście?

Taa... dopóki nie trafi na taką, która zakompleksi jego intelekt po wsze czasy.

40

Odp: Czy w miłości trzeba mieć szczęście?

O, to by musiała być przynajmniej ekspertka z NASA, a u nas takich brak, bo nie ma NASY:)

41

Odp: Czy w miłości trzeba mieć szczęście?

Chyba już do niej pojechał bo nic nie pisze:) Będą sobie dyskutować w kosmosie o przyziemnych sprawach...

42

Odp: Czy w miłości trzeba mieć szczęście?

Albo czeka aż go zdenerwujemy maksymalnie i wtedy wróci z ripostą wink

43

Odp: Czy w miłości trzeba mieć szczęście?

A ja się cieszę, że go nie ma smile

44

Odp: Czy w miłości trzeba mieć szczęście?

Jest przekorny, więc gdy tak twierdzisz to zaraz się pojawi wink

45

Odp: Czy w miłości trzeba mieć szczęście?

Czasem szczęściu trzeba pomóc, tylko wiele kobiet ciągle wierzy w to, że kiedyś zjawi się rycerz na białym koniu ...

46

Odp: Czy w miłości trzeba mieć szczęście?

Haha, przypomniało mi się coś smile
Dzień, w którym po raz pierwszy przyjechał do mnie J., całkiem niespodziewanie. Siedziałyśmy z koleżanką na huśtawce, objadałyśmy się cukierkami i snułyśmy fantazje. Powiedziałam wtedy:"Mógłby tu teraz pojawić się książę z bajki". I w tym momencie pod dom podjechała taksówka...
Jeszcze zanim się zatrzymała, któraś z nas zażartowała, że to książę do mnie big_smile
Minęło 11 lat i nadal wspominamy ten moment ze śmiechem big_smile

47

Odp: Czy w miłości trzeba mieć szczęście?

Przyjechał, ale nie został, więc ta bajka nie skończyła się dobrze ;/

48

Odp: Czy w miłości trzeba mieć szczęście?

Księciem też nie był. I jak miał zostać, jak za którymś razem go nie wpuściłam? big_smile

49

Odp: Czy w miłości trzeba mieć szczęście?

Mógł na wycieraczce zamieszkać, pod schodami, w komórce, rozbić namiot, blokować wychodek na podwórzu... Opcji jest wiele,a dla chcącego nic trudnego big_smile

50

Odp: Czy w miłości trzeba mieć szczęście?

Zakochani mają różne pomysły, ale większość tych grozi utratą zdrowia albo i życia wink