1

Temat: Czy powrót do byłego chłopaka/byłej dziewczyny to dobra decyzja?

Zapraszamy do wypowiedzi na ten temat - 4 najciekawsze nagrodzimy egzemplarzami najnowszej powieści Iwony Skrzypczak pt. “Bo we mnie jest ex" od Wydawnictwa Zysk i S-ka!

2

Odp: Czy powrót do byłego chłopaka/byłej dziewczyny to dobra decyzja?

Powrót do byłej to najlepszy pomysł, przy czym jest to najgorszy pomysł.

Ostatnio edytowany przez incognito (2013-06-18 13:36:15)

3

Odp: Czy powrót do byłego chłopaka/byłej dziewczyny to dobra decyzja?

Ni8e jest to dobry pomysł, jak widzę po mojej starszej siostrze, która wróciła do byłego już dwa razy i zawsze kończyło się źle. Tak więc nie zamierzam powielać jej błędów NIGDY...

4

Odp: Czy powrót do byłego chłopaka/byłej dziewczyny to dobra decyzja?

Nigdy mi się to osobiście nie zdażyło więc może nie powinnam się wypowiadać, ale... zawsze mnie dziwiło że znając wady tej drugiej osoby ta pierwsza do niej wraca mimo wszystko. Przecież chyba trudno uwierzyć ze ktoś się nagle zmieni?

5

Odp: Czy powrót do byłego chłopaka/byłej dziewczyny to dobra decyzja?

Jak to mówią "Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki"
Według mnie nie jest to dobry pomysł.Budować wszystko od nowa to co się zburzyło.
Już drugi raz nie będzie to to samo,co wcześniej.Sytuacje przez które się rozstaliśmy,po związaniu się drugi
raz na pewno się powtórzą.Może nie na samym początku,ale w późniejszym czasie to wszystko wyjdzie.
Niestety.Zdecydowanie jak para kończy swój związek to oznaczało to coś co było nie tak.Więc po
co drugi raz wchodzić w te same problemy,kłopoty itp

6

Odp: Czy powrót do byłego chłopaka/byłej dziewczyny to dobra decyzja?

A ja raz dałam drugą szansę i chociaż to się już skończyło to nie żałuję, bo zyskałam dzięki temu kilka miesięcy życia w związku, o jakim zawsze marzyłam... Nigdy wcześniej ani później nikt tak się o mnie nie starał, nie robił tak miłych niespodzianek, nie był tak uważny i wręcz czytający w moich myślach...:) Choćby dlatego warto było wrócić do byłego chłopaka!

7

Odp: Czy powrót do byłego chłopaka/byłej dziewczyny to dobra decyzja?

A co z Wichrami Namiętności i innymi wyciskaczami łez, w których to z uniesieniem obserwujecie lub śledzicie nie tylko takie roszady towarzyskie, ale i bardziej zagmatwane?

Z definicji - każda rzeka, do której byś weszła raz i ponownie, nie będzie już ta sama, ponieważ stare odpłynęło, a nowe napływa.

Co z prawdziwą miłością - taką na zabój?

Najgorzej jest zamknąć wszelkie relacje eks z eks w jedną kanwę, dlatego chylę czoła przed Caroline!
Przynajmniej spróbowała.

Ja mam lepszą koncepcję - swoją eks najlepiej jest... bzykać! wink
Pod nie-czujnym okiem jej "obecnego".

Tak - zaraz mi się oberwie - no chyba, że moje podpada pod książkę Pani Skrzypczak?

8

Odp: Czy powrót do byłego chłopaka/byłej dziewczyny to dobra decyzja?

Również ja jestem w gronie tych dziewczyn, które dały drugą szanse swojemu -ex chłopakowi. Poznaliśmy się przypadkiem na weselu mojej siostry - on był kamerzystą wink. Spotykaliśmy się przez 4 miesiące, po czym ja zerwałam z nim kontakt i odcięłam się od tego. W trakcie trwania naszej przerwy poznałam kogoś, kto bardzo mnie zranił i dzięki temu uświadomiłam sobie, że z Przemkiem było mi przecież dobrze, a zerwałam z nim z własnej głupoty. Wszystko zaczęło się na nowo od życzeń bożonarodzeniowych smile Nasza druga szansa trwała blisko 2 lata, był to mój pierwszy tak poważny związek i nauczyłam się dzięki temu być z drugą osobą. Jedyny problem stanowił brak akceptacji naszego związku ze strony mojej Mamy - która jest moim autorytetem w życiu i bardzo liczę się z jej zdaniem.  Po blisko 2 latach postanowiłam zakończyć ten związek, miałam dość ciągłego wybierania pomiędzy Mamą, a chłopakiem. Chłopak był dla mnie bardzo ważny, ale zawsze na pierwszym miejscu stawiałam rodzinę i nie wyobrażam sobie, abym musiała przez resztę życia wybierać. Nie żałuje decyzji, bardzo dużo się w tym czasie nauczyłam. Teraz jestem w kilkuletnim związku z nowym chłopakiem, nie muszę wybierać i jestem naprawdę szczęśliwa. smile

Ostatnio edytowany przez ewelina.g (2013-06-18 15:26:05)

9

Odp: Czy powrót do byłego chłopaka/byłej dziewczyny to dobra decyzja?

Jako nastolatka stale to robiłam, bywało że związek wyglądał tak: 2 tygodnie razem, tydzień wolności, potem powrót i zaklęcia, że "to już na zawsze", po czym znów zerwanie... I tak w kółko przez pół roku:) Powtarzało się to z trzema lub czterema wybrankami, już nie pomnę dzisiaj dokładnie...
Jedynym, kto dobrze na tym wyszedł, była firma, której karty prepaid mieliśmy w telefonach, bo te przegadane godziny i serie kilkudziesięciu SMS-ów dziennie przecież nie były darmowe!!! Dziś tylko się uśmiecham na wspomnienie tych szczenięcych dylematów, bo zrozumiałam, że dorosłe życie polega na czymś innym - np. na rezygnowaniu z czegoś, co nas boli, przez co cierpimy i nie możemy skupić się na innych ważnych sprawach.
Dlatego dziś żadna telefonia nie zarobi na moich odejściach i powrotach, bo to już się nie zdarzy smile

10

Odp: Czy powrót do byłego chłopaka/byłej dziewczyny to dobra decyzja?

Nie wracałam, nie wracam i nie planuję wracać, bo nie wierzę w nagły przypływ uczuć, do kogoś, kto mi czymś dokuczył tak, że zasłużył na odrzucenie... Dlatego każdemu/każdej, kto mnie zapyta o radę w takiej sprawie, odradzę powrót... Nie warto dawać komuś drugiej okazji do zadawania cierpienia.

11

Odp: Czy powrót do byłego chłopaka/byłej dziewczyny to dobra decyzja?

Wyznaję zasadę że nie wchodzi sie dwa razy do tej samej rzeki.

Jesli podjęlismy świadomą, dorosłą decyzję poprzedzoną przemysleniami, ze lepiej będzie się rozstac bo nie jestemy w stanie zaakceptowac partnera takim, jakim jest, to powinnismy sie jej trzymac.
Nikt nie zmienia sie z dnia na dzień, nikt nie zmienia sie diametralnie. Jesli wczesniej byly pewne problemy, ktore spowodowaly rozstanie, to i pozniej te problemy powrócą. Zatem szkoda nerwów i czasu, lepiej rozejrzec sie za nowym partnerem.

12

Odp: Czy powrót do byłego chłopaka/byłej dziewczyny to dobra decyzja?

W życiu nic nie jest czarno-białe i tak też nie odpowiem konkretnie na pytanie czy związek zasługuje na drugą szansę. I tak i nie. Mówi się co prawda, że nie należy wchodzić dwa razy do tej samej rzeki, ale gdyby zawsze tak było to pewnie niejedna szczęśliwa para czy małżeństwo nie miałyby racji bytu. Niestety związki nie są zawsze różowe, miewają kryzysy, które kończą się różnie. Jednak bywają rozstania, po których uświadamiamy sobie, że nie możemy bez siebie żyć i dajemy związkowi drugą szansę chętnie i gotowi by nad nim popracować. Bywają jednak też takie, których rozpad spowodowany jest tak wielką winą, że druga osoba nie jest w stanie udźwignąć ciężaru i decyduje się na ostateczne i kategoryczne rozstanie i nie ma tu mowy o powrotach. Wszystko zależy od ludzi, okoliczności, charakterów czy potrzeb.

13

Odp: Czy powrót do byłego chłopaka/byłej dziewczyny to dobra decyzja?

Wszystko zależy od tego, jak poważny był to związek i czy w międzyczasie nie pojawiłby się ktoś nowy, też interesujący. Sama w tamte wakacje dwa razy rozstawałam się z chłopakiem, z którym jestem do dziś i nie żałuję tej decyzji, bo te rozstania pozwoliły nam przemyśleć wiele spraw i bardziej poważnie podejść do budowania relacji...

14

Odp: Czy powrót do byłego chłopaka/byłej dziewczyny to dobra decyzja?

Mnie się nigdy to nie zdarzyło ale moja siostra ma bardzo burzliwy związek, i co wrócą do siebie to jest jeszcze gorzej, więc w tym przypadku - jestem na NIE...

15

Odp: Czy powrót do byłego chłopaka/byłej dziewczyny to dobra decyzja?

Dobre pytanie... Według mnie trzeba by wziąć pod lupę tego proszącego o powrót i zrobić bilans zysków i strat, np.
zyski:
- jego większe zaangażowanie
- towarzystwo do wyjść do kina, na spacery, na imprezy
straty:
- jego rosnąca pewność, że kolejny raz też zostanie mu wybaczone
- przegapione okazje do poznania kogoś fajniejszego...

Bilans niby liczbowo wychodzi na zero, ale ten drugi punkt w stratach u mnie przeważa na niekorzyść powrotu!

16

Odp: Czy powrót do byłego chłopaka/byłej dziewczyny to dobra decyzja?

Nie zaryzykowałabym takiego powrotu, a już na pewno bym o niego nie zabiegała. To nie może być dobra decyzja, bo stawia tego powracającego w swietle niezbyt korzystnym, np. że nie jest konsekwentny i zmienia raz podjętą decyzję.

17

Odp: Czy powrót do byłego chłopaka/byłej dziewczyny to dobra decyzja?

Ja jestem raczej na tak, bo inaczej by się zadręczyła że nie spróbowałam, a może byłoby dobrze? Taka już jest ze mnie niepoprawna optymistka...

18

Odp: Czy powrót do byłego chłopaka/byłej dziewczyny to dobra decyzja?

Sam powrót zawsze jest dobrą decyzją bo uznajemy w niej cudze prawo do popełniania błędów... Nikt nie jest przecież idealny. Ale czy bycie z kimś takim dlużej lub nawet przez całe życie to dobra decyzja?... Wątpię.

19

Odp: Czy powrót do byłego chłopaka/byłej dziewczyny to dobra decyzja?

Raz wróciłam i sie bardzo zawiodłam, a nawet zraziłam ze nie docenił mojego gestu szlachetności... Więcej tego błędu nie popełnię, bo facet za to nie jest wdzięczny, zmienia sie na trochę a potem znów robi to co wcześniej było przyczyną zerwania sad

20

Odp: Czy powrót do byłego chłopaka/byłej dziewczyny to dobra decyzja?

Nie musiałam jeszcze podejmować tej decyzji, ale chyba ciekawość by przeważyła i... bym spróbowała... Choćby dlatego żeby się przekonać jak będzie, czy to się uda . No i żeby potem móc innym udzielać mądrych rad wink

21

Odp: Czy powrót do byłego chłopaka/byłej dziewczyny to dobra decyzja?

Trudne pytanie bo szczerze mówiąc to... nie wiem, jakbym się zachowała w takiej sytuacji. Chyba dopiero jak nas to spotyka to możemy się naprawdę przekonać, czy jesteśmy w stanie wybaczyć i wrócić ...

22

Odp: Czy powrót do byłego chłopaka/byłej dziewczyny to dobra decyzja?

Według mnie lepiej wrócić i tego nawet potem żałować niż zawziąć się i trwać przy tzw. swoich zasadach. Życie uczy że czasem warto je złamać nawet na przekór zdrowemu rozsądkowi, bo to nas może mile zaskoczyć... Ja bym się nie wzbraniała i wróciła "na próbę"

23

Odp: Czy powrót do byłego chłopaka/byłej dziewczyny to dobra decyzja?

Mój post - pierwsza odpowiedź - jest zwieńczeniem tego, co zostało powiedziane później, a na dodatek streszczonym w jednym zdaniu.

Także adminie i Panno/Pani Skrzypczak - szukujcie mi tę buchalterię.


Bo we mnie też jest ex! Nawet 20x. wink

Ostatnio edytowany przez incognito (2013-06-20 11:47:40)

24

Odp: Czy powrót do byłego chłopaka/byłej dziewczyny to dobra decyzja?

Ooo, to ja dużo mnie razy... Ale nigdy po raz drugi i tego się trzymam, bo stanowczość i konsekwencja to moje drugie imię big_smile

25

Odp: Czy powrót do byłego chłopaka/byłej dziewczyny to dobra decyzja?

A właściwie to dlaczego nie spróbować...? Może on by zrozumial swoje błędy i już ich nie powtarzał wiedząc co mnie denerwuje?... Jestem za dawaniem drugich a nawet trzecich szans jeśli bym widziała jakąś minimalną poprawę, w końcu jeśli uda się zmienić kogoś na lepsze to duży wyczyn:)