26

Odp: Przyjaźń damsko - męska

Ja nie uważam, że nie ma ryzyka, bo wyznaję zasadę, że w życiu nie ma nic pewnego... Wszystko może się zdarzyć i wielu rzeczy po prostu nie jestem w stanie przewidzieć... Wiem jak jest teraz i wiem, że to przyjaźń i nikt mi tego nie odbierze... Ufam mu w pełni i wierzę, że nasza przyjaźń przetrwa próbę czasu smile

27

Odp: Przyjaźń damsko - męska

O tak, w przyjaźni ważna jest próba czasu... zwłaszcza w tym okresie, kiedy ludzie zakładają rodziny. Wyjazdy za granicę i siedzenie w pieluchach to dla wielu był sprawdzian - niejedna osoba zrezygnowała w tym czasie z pielęgnowania przyjaźni, a przecież można choćby smsa od czasu do czasu napisać, jeśli ma się akurat taki okres, że człowiek nie ma czasu na spotkania. Niejedna osoba wyjechała za granicę i wróciła odmieniona. Niejedna dziewczyna zamknęła się w domu przy mężu i dziecku. Fakt, jest pewien okres, kiedy drogi życiowe się rozchodzą, ale nie musi to być końcem przyjaźni.

28

Odp: Przyjaźń damsko - męska

Mamy na swoim koncie takie rozstania właśnie jak wyjazd M na kilka miesięcy za granicę... Ale nic to nie zmieniło między nami... Powiedziałabym nawet, że wtedy jeszcze więcej rozmawialiśmy niż zwykle, że ten wyjazd nas zbliżył...

29

Odp: Przyjaźń damsko - męska

I to jest właśnie przyjaźń. Niestety, znam przypadki, kiedy ludzie przyjaźnili się po kilkanaście lat, widywali codziennie i nagle... pieniążki zmieniają wielu ludzi sad

30

Odp: Przyjaźń damsko - męska

co do pieniędzy i zmiany na gorsze potwierdzam sad
mam znajomą, która się wżeniła w bogata rodzinę, no i niestety obecnie "nie ma już o czym ze mną rozmawiać" - wyższe sfery, inne rozrywki.... no cóż - zawsze mówię sobie w takich momentach, że po prostu nie była mnie warta big_smile

31

Odp: Przyjaźń damsko - męska

Mój chłopak przez lata kumplował się z trzema gośćmi. Byli nierozłączni. Najlepsi przyjaciele. Zawsze kiedy któryś wyjeżdżał za granicę, utrzymywał kontakt i jak wracał spotykali się wszyscy. Nie rozdzieliły ich żony, dziewczyny, dzieci, wyjazdy. Jeden z nich w sumie mieszka w Irlandii, czasem przyjedzie i od razu wtedy zwołuje ekipę. Dopiero teraz jeden z nich, który na stałe przeprowadził się do Anglii i choć utrzymuje kontakt jako taki z resztą przyjaciół, to przyjechał i powiedział z wyższością:"Nie wiem co ja tu wogóle robię, po co tu przyjechałem..." itd. Cóż... przyjechał odwiedzić rodzinę i przyjaciół. Wszyscy stwierdzili, że zmienił się bardzo i zaczął cwaniakować, wręcz szydzić z tych, którzy są tutaj, choć wcale gorzej im się nie powodzi niż jemu.

32

Odp: Przyjaźń damsko - męska

Ale dla niektórych wyjazd za granicę jest synonimem przeskoku do wyższej klasy społecznej, bo przecież on już nie mieszka w tej beznadziejnej Polsce, tylko we wspaniałej Anglii... Znam taką dziewczynę, której ojciec wyjechał do USA, potem ściągnął do siebie rodzinę... i ta Ilona też wyjechała... Po kilku miesiącach przyjechała, na wakacje... I ja byłam w ciężkim szoku, bo ona już miała taki akcent, że ciężko było ją zrozumieć, połowy słów już po polsku zapomniała i w ogóle... Normalnie masakra... Mnie to strasznie śmieszyło, ale ona teraz już nie Polka tylko Amerykanka, a to już wyższa sfera... big_smile

33

Odp: Przyjaźń damsko - męska

To jest straszne. Nie rozumiem tego, ale życie samo wystawia nas na próbę i nasze przyjaźnie też. Wygląda na to, że wyjazd za granicę to jeden z dobrych testów, żeby sprawdzić siłę przyjaźni.

34

Odp: Przyjaźń damsko - męska

Ja mam dobrą koleżankę, która mieszka od 10lat w stanach i ma męża stamtąd i mówi płynnie po polsku, mam też kolegę który mieszka i pracuje w Seatlle od lat i też mówi piękna polszczyzną ... a takie przypadki akcentu czy zapominania słów sa obrzydliwe ... znam je na szczęście tylko z opowieści o zakompleksionych polaczkach ....

35

Odp: Przyjaźń damsko - męska

Mnie ta opisane wcześniej sytuacja rozwala i budzi politowanie, bo nie rozumiem jakim cudem, wyjeżdżając za granicę, trochę znając angielski, mieszkając tam z rodziną, która mówi po polsku, po kilku miesiącach można ulec takiemu uwstecznieniu, żeby ojczystego języka zapomnieć... I mam w sumie na to tylko jedno wytłumaczenie... Wyrwała się dziewczyna ze wsi, to jak już na chwilę przyjechała to chciała poszpanować jaka to z niej Amerykanka wielka ! Na jej nieszczęście jakoś nikomu to nie zaimponowało... heh nie wiedzieć czemu wink

36

Odp: Przyjaźń damsko - męska

Tak, generalnie wierzę w przyjaźń. Damską-męską również. smile

37

Odp: Przyjaźń damsko - męska

Trudno znaleźć kogoś innej płci, kto równocześnie nas rozumie i zna i nie pociąga

38

Odp: Przyjaźń damsko - męska

[quote=niechcemisie]Mam koleżankę, która przyjaźni się z dwoma czy trzema facetami i uważa ich za swoich najlepszych przyjaciół, tyle że ona ... wygląda jak mężczyzna, mówi jak mężczyzna, myśli tak, jak jej zdaniem powinien myśleć mężczyzna i zachowuje się jak mężczyzna. Uważa, że szpilki to coś niemoralnego, podobnie dekolt i makijaż. Jej zdaniem świadczy to o byciu płytkim, oczywiście  zastrzega, że nie chodzi jej o mnie i inne dziewczyny, które lubi i które się malują, malują paznokcie i zakładają bluzki z dekoltami. Cóż... owszem, puste dziewuchy najczęściej są ubrane w wyzywające mini, dekolt i szpile, koniecznie wszystko naraz, dobrane tak, aby stworzyć kiczowatą stylizację, ale mini równie dobrze można założyć do legginsów i balerinek albo do klapków i koszulki bez głębokiego dekoltu, albo nawet połączyć to tak, że mimo wszystko nie wygląda się jak pani stojąca na poboczu drogi krajowej numer ileśtam. Dla niej samo słowo "mini" jest synonimem prostytucji. Ona chyba w życiu nie miała spódniczki ani sukienki, nosi męskie kurtki, męskie koszule, bluzy i koszulki, męskie buty i nie zdziwiłabym się, gdyby po spodnie chodziła do sklepu z męską odzieżą. Kiedyś zapytałam ją, czy wyrósł jej już fiutek, bo strasznie krytykowała wszystkie atrybuty kobiecości, od tych cechujących zachowanie do tych, które są elementami wyglądu. Obraziła się. Dodam, ze ma 20 lat i twierdzi, że tylko ona na całym świecie jest sobą. Wiem jedno - na pewno na całym świecie nie ma takiej drugiej jak ona. Trochę mnie zniosło z głównego tematu, ale chodzi mi o to, że w przypadku mojej koleżanki na pewno żadne przekroczenia w przyjacielskich relacjach z facetami nie będą miały miejsca, bo ona wzbrania się bardzo przed byciem kobietą. Jak sama twierdzi, miała urodzić się chłopcem. Dziwię się, że ma chłopaka... kolejnego. Poprzedni ją zostawiali.
Wniosek jaki się sam nasuwa: Jeśli dziewczyny nie chce ruszyć nawet partner, nie zrobi tego tym bardziej przyjaciel. To nie jest aluzja oczywiście do Ciebie Ninek i tego co pisałaś o swojej sytuacji, broń Boże. Chciałam tylko przedstawić przykład przyjaźni damsko-męskiej, w której nie ma ryzyka, że relacje przekroczą granice przyjaźni, oprócz sytuacji gdy jedno jest homoseksualistą.[/quote]
Każdy chodzi w tym co lubi, ona lubi koszulki męskie a ktoś inny mini i leginsy, mi to nie przeszkadza bo przecież nikomu tym krzywdy nie robi a jeśli czuje się w tym dobrze to ok tongue

39

Odp: Przyjaźń damsko - męska

Dobrze sie z nimi rozumie, oto cała tajemnica tej przyjaźni...

40

Odp: Przyjaźń damsko - męska

Moim zdaniem w przyjaźni damsko-męskiej w końcu któraś storna chce czegoś więcej, czy to po miesiącu, czy po 10 latach - to nie ma znaczenia. Znam kilka takich "przyjaźni", połowa zakończyła się ślubem, połowa zerwaniem znajomości.

41

Odp: Przyjaźń damsko - męska

pelargonia - hm, brutalna prawda:)

42

Odp: Przyjaźń damsko - męska

Moim zdaniem przyjaźń damsko-męska nie istnieje. Zawsze wkradnie się jakiś podtekst erotyczny.

43

Odp: Przyjaźń damsko - męska

W każdym razie jakieś ryzyko zawsze istnieje, może zostać sprowokowane na przykład jakąś sprzyjającą sytuacją. Nigdy właściwie nie można byc pewnym i lepiej dmuchać na zimne żeby się potem nie zdziwić.

44

Odp: Przyjaźń damsko - męska

Ja też nie wierzę tak do końca w przyjaźń między mężczyzną a kobietą. Zawsze jest podtekst seksualny jednak, no chyba że oboje są aseksualni, to znaczy mają wygląd bez seksapilu, choć to też może nie być przeszkodą.

45

Odp: Przyjaźń damsko - męska

No ciekawa kwestia. Nie zastanawiałam się wcześniej nad tym zagadnieniem. Teoretycznie oczywiście przyjaźń taka jest możliwa. Jak to wygląda w praktyce, to już chyba inna sprawa.

46

Odp: Przyjaźń damsko - męska

Ja wierzę, ale pod warunkiem, że kobieta i mężczyzna byli kiedyś ze sobą lub będą. No ewentualnie jedna strona coś czuje do drugiej

47

Odp: Przyjaźń damsko - męska

Jest możliwa, jeśli facet to gej:)

48

Odp: Przyjaźń damsko - męska

> blisko napisał/a:

> Ja wierzę, ale pod warunkiem, że kobieta i mężczyzna byli kiedyś ze sobą lub będą. No ewentualnie jedna strona coś czuje do drugiej

-----------------------------------------------

Oj... nie wyobrażam sobie przyjaźni z eks big_smile big_smile big_smile

49

Odp: Przyjaźń damsko - męska

Istnieje taka przyjaźń - ale tylko do czasu jak się nie przerodzi w coś więcej:)

50

Odp: Przyjaźń damsko - męska

Przyjaźń jest możliwa, ale bez bliższych kontaktów, bo to wszystko popsuje...