1

Temat: Poznawanie nowych ludzi...

„Wszyscy” twierdzą, że lubią poznawać nowych ludzi… ale tak trudno mi w to uwierzyć, kiedy
obserwuję ludzi na ulicy, w knajpach, w sklepach, na siłowni i gdzie byś jeszcze nie chciał.. Ludzie ze wzrokiem wlepionym w smartfona…. kiedy złapiesz czyjeś spojrzenie, choćby w przelocie, ludzie natychmiast speszeni odwracają wzrok… Co czujesz kiedy, ktoś uchwyci Twoje spojrzenie? Jak reagujesz? Czy uśmiechniesz się do tej osoby, czy w panice odwracasz wzrok?
Martwi mnie to, jak się odgradzamy od wszystkich realnych relacji… Mam wrażenie, że ludzie stracili poczucie własnej wartości, w facetach nie ma realnej pewności siebie, w kobietach tym bardziej. A jednocześnie wszyscy zachowują się tak, jakby za wszelką cenę chcieli pokazać, że są lepsi niż są..

2

Odp: Poznawanie nowych ludzi...

Ja lubię poznawać, ale też lubię selekcjonować, kogo chcę poznać, a kogo nie...

3

Odp: Poznawanie nowych ludzi...

To prawda, ludzie się w tej chwili bardzo separują od siebie w realu i przenoszą relacje do świata wirtualnego. Sama jestem uzależniona od wsadzania nos w smartfon.

Kiedyś bardzo lubiłam mieć kontakt wzrokowy z innymi ludźmi. Teraz zauważyłam, że kiedy ktoś jest za blisko mnie, wiecie, w tej strefie osobistej (strefa osobista, społeczna, publiczna), to uciekam oczami w to, co jest gdzieś tam za szybą albo na ekranie telefonu sad Nie mogę się uwolnić od poczucia, że z bliska cała moja wadliwość jest tak rażąco widoczna. Wiem, że przecież widać wszystko tak samo, kiedy ktoś jest ponad metr ode mnie, ale wtedy się tak nie krępuję sad

4

Odp: Poznawanie nowych ludzi...

Teraz najczęściej się poznaje nowe osoby przez Internet.

5

Odp: Poznawanie nowych ludzi...

Jak poznaję kogoś w necie to szybko okazuje się, że nie ma czasu na spotkanie, wioli pisać miesiącami, bo tak jest bezpieczniej... Staliśmy się odludkami, a każdy wpatrzony w swój monitor...

6

Odp: Poznawanie nowych ludzi...

Ja jestem z tych staroświeckich co jednak wolą poznawać ludzi "w realu", no i trudno mi ostatnio spotkać nowe bratnie dusze.

7

Odp: Poznawanie nowych ludzi...

Z tym poznawaniem nowych ludzi to nie taka prosta sprawa. Są osoby, które paraliżuje strach przed obcymi. To bardzo utrudnia życie, wiec warto popracować nad pozbyciem się tej dolegliwości. Polecam wskazówki z tego artykułu - [url]http://www.postawnaswoim.pl/kariera/jak-pokonac-treme/.[/url] To temat do samodzielnego przerobienia bez pomocy specjalisty.

8

Odp: Poznawanie nowych ludzi...

[quote=nastii]Jak poznaję kogoś w necie to szybko okazuje się, że nie ma czasu na spotkanie, wioli pisać miesiącami, bo tak jest bezpieczniej... Staliśmy się odludkami, a każdy wpatrzony w swój monitor...[/quote]
To ja mam na odwrót. Właściwie to wszyscy chcą się spotkać.

9

Odp: Poznawanie nowych ludzi...

To chyba coraz trudniejsze, zwłaszcza teraz jak nosimy maseczki...

10

Odp: Poznawanie nowych ludzi...

Maseczki zdjęte, a wciąż trudno o kogoś na dłużej, każdy gdzieś się spieszy, umówienie się na spotkanie graniczy z cudem, a do tego każdy oczekuje, żeby się do niego dostosować, przyjechać jak najbliżej, żeby mu wysiłku oszczędzić.

11

Odp: Poznawanie nowych ludzi...

Zastanawia mnie, czy ludzie sami siebie tak okładają tyloma obowiązkami, czy życie zaczęło od nas już tego wymagać, że tak trudno znaleźć czas, że się tak każdy spieszy.

12

Odp: Poznawanie nowych ludzi...

Myślę, że więcej mamy okazji do marnowania czasu, kiedyś ludzie nie siedzieli w necie bo go po prostu nie było - i potem nie narzekali tak na brak czasu:)