URODA I ZDROWIE

Angielski dla dzieci przez internet – czy to możliwe?

17 grudnia 2020, dodał: Redakcja

Dorośli oraz młodzież w wieku szkolnym bez trudu radzi sobie z zajęciami językowymi odbywającymi się drogą internetową? A jak to wygląda w przypadku młodszych dzieci? Czy maluchy mogą się skutecznie uczyć angielskiego online?

 

dziecko się uczy angielskiego

  1. Angielski online dla dzieci – co jest potrzebne?
  2. Angielski przez internet

Angielski online dla dzieci – co jest potrzebne?

Zajęcia języka angielskiego dla dzieci wymagają określonego podejścia oraz sposobu prowadzenia zajęć. Podczas gdy młodzież lub dorośli bez trudu skupią swą uwagę podczas godzinnej lekcji przed komputerem, a następnie samodzielnie przygotują się do kolejnych zajęć, w przypadku dzieciaków jest inaczej. Maluchy często nie są w stanie nadążyć za tym, co mówi lektor, ponadto sama sytuacja lekcji przez internet jest dla nich nowa i nierzadko stresująca.

Do tego dochodzą niestety często problemy z internetem. Młodzież czy dorośli w przypadku chwilowego zawieszenia czy spowolnienia internetu niezwłocznie dopytają o to, co ich ominęło, ewentualnie samodzielnie nadrobią lekcję. W przypadku maluchów zadanie to wydaje się o wiele trudniejsze. Dzieci często w takich przypadkach nie są w stanie nadążyć za dalszym tokiem lekcji, gubią się, reagują na trudności płaczem i krzykiem. Czy więc prowadzenie efektywnych zajęć z języka angielskiego może się udać? Okazuje się, że jest to jak najbardziej możliwe.

Angielski przez internet

Nauczyciele języka angielskiego korzystając z metody Edu Bears przez kilka ostatnich miesięcy prowadzili angielski dla dzieci przez internet. Zajęcia zakończyły się pełnym sukcesem. Trenerzy wypracowali optymalny model nauczania online, który łączy w sobie lekcje bezpośrednie z nagrywanymi zajęciami. Doszli do dużej wprawy, dzięki czemu mogli nagrywać kilka profesjonalnych lekcji dziennie wiedząc, na co zwrócić szczególną uwagę, czego dzieci mogą nie uchwycić i co zostanie doszlifowane na lekcji z lektorem.

Specjaliści wiedzą już, że idealnym modelem kursu języka angielskiego dla najmłodszych jest połączenie lekcji nagranych, podczas których dzieciaki poznają nowe zwroty i słówka, z lekcjami z lektorem, na których wykorzystają nową wiedzę w praktyce.

Przykład metody nauki angielskiego dla dzieci Edu Bears pokazuje, że lekcje języka prowadzone przez internet mogą być skuteczne nawet u najmłodszych uczniów. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, uczyły się z sukcesem nowych słówek i zwrotów. Zarówno dzieciaki, jak i nauczyciele nie mają więc poczucia, że przymusowa kwarantanna wywołana pandemią Covid-19 zmieniła zbyt wiele w kwestii nauczania języka angielskiego.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Łysienie u kobiet - fakty i mity
Najpierw warto zastanowić się, jaka może być przyczyna wypadania włosów, a później można probować...
Fitness w domu
Na youtube są fajne filmiki jak ćwiczyć w domu, polecam
Moda na kosmetyki indyjskie?
Mam mydełko indyjskie, nawet fajny zapach, ale słabo się pieni.. Drugi raz nie kupię.
Sklepy z tańszymi świecami zapachow…
Ostatnio odkryłam aromatekę