1

Temat: Pierwszy dzień w szkole

Jak sprawić żeby dziecko nie bało się szkoły? Czy macie sprawdzone sposoby? Jak wspominacie swój początek nauki w szkole?

2

Odp: Pierwszy dzień w szkole

Swoich pierwszych dni wolę nie wspominać... Akurat się przeprowadziliśmy i kompletnie nikogo nie znałam poza nauczycielką matematyki, która była dawną znajomą rodziców:/

3

Odp: Pierwszy dzień w szkole

ja nie pamiętam pierwszego dnia, ale pierwszy rok już tak, dobrze go wspominam bo wtedy poznałam moją najlepszą kumpelę Aśkę;)

4

Odp: Pierwszy dzień w szkole

Ja się przyzwyczaiłam do szkoły dopiero w2. klasie, wcześniej to był koszmar, nie lubiłam tam nawet chodzić

5

Odp: Pierwszy dzień w szkole

moja siostrzenica dopiero od tygodnia jest w zerówce a już nie lubi tam chodzić bo toaleta jest za wysoka  i nie może z niej normalnie korzystać hmm

6

Odp: Pierwszy dzień w szkole

wiecie co niektóre mamy są takie przewrażliwione, jak widziałam jedną z mam która sugerowała przedszkolance, żeby kupili uszczelki  żeby się dzieci czasem w kant żaden nie uderzyły

7

Odp: Pierwszy dzień w szkole

Dużo rozmawiać i jeszcze raz rozmawiać z dzieckiem na temat tego co się będzie działo w szkole i jak to wszystko będzie wyglądać. Zabrać dziecko do przyszłej szkoły kilka razy, żeby mogło się oswoić z nowym miejscem zanim 'rzucimy je na głęboką wodę'. Zazwyczaj boimy się tego co nieznane, dlatego jak zobaczy, że szkoła to nic strasznego z mniejszą obawą będzie tam chodzić. Warto też nauczyć dziecko technik efektywnej nauki żeby poczuło się pewniej kiedy zaczną od niego wymagać usystematyzowanej wiedzy.

8

Odp: Pierwszy dzień w szkole

Całe szczęście ja z moim jaśkiem nie miałam problemów. Chyba nawet chciał iśc do szkoły. Lubi nowe miejsca i dzieci, więc nei było problemu.

9

Odp: Pierwszy dzień w szkole

Ja płakałam i chciałam uciec do mamy;)

10

Odp: Pierwszy dzień w szkole

Pierwszego dnia nie pamiętam, ale na początku też byłam zagubiona, bo to była duża szkoła, ale na szczęście miałam siostrę w 2. klasie i czułam się trochę bardziej bezpiecznie niż gdybym była tam sama

11

Odp: Pierwszy dzień w szkole

Dla mnie był nieciekawy, bo idąc do szkoły przewróciłam się i zbiłam kolano, no i oczywiście był brzydki ślad na rajstopach... Ale później już było coraz lepiej:)

12

Odp: Pierwszy dzień w szkole

Dziecko zawsze się stresuje, więc warto je oswoić, przygotować, może iść do szkoły wcześniej żeby zobaczyło jak tam jest.