301

Odp: słodycze

Ooo zawsze jak tylko mam szanse gdzieś być przy Czechach czy Słowacji to zapas robię Studenckich big_smile a szczególnie właśnie te z żelkami <mniam> big_smile

302

Odp: słodycze

Ja jestem aktualnie na słodyczowym odwyku ;]

Ostatnio edytowany przez Melcia (2013-08-29 09:43:50)

303

Odp: słodycze

A Studentska jest w Polsce gdzieś do nabycia? W bardziej popularnych sklepach..

304

Odp: słodycze

W polskich sklepach tak, ale chyba w miejscowościach przy granicy... A tak to nie wiem, na allegro kiedyś widziałam.

305

Odp: słodycze

No to ja ostatnimi czasy zmieniam słodycze z tych "pysznych niezdrowych" na pyszne i zdrowe - czyli takie, które nie są słodzone cukrem.
I nie mam tu na myśli gorzkiej czekolady, tylko słodycze, które są słodzone stewią - naturalna, zdrowa, nie tyje sie po tym, a czekolady właśnie na stewii super smakują i wcale nie są "gorzkie".:)
Dużo takich wyrobów ma belgijska marka Cavalier (do dostania m.in na [url]http://stewiarnia.pl/)[/url] - pychota, zwłaszcza te z bakaliami:
foto: [img]//stewiarnia.pl/uploads/images/czekolady_dwie.png[/img]
Mniam.
No i ta świadomość, że nie zawierają cukru - bezcenna. Zwłaszcza jak się ma dzieci skrytych czekoladżerców

306

Odp: słodycze

Pyszne i zdrowe słodycze to to co lubię najbardziej smile. O tych czekoladach wprawdzie jak dotąd nie słyszałam, sama chętnie jadam za to te firmy Willie's Cacao. Można je kupić chociażby tutaj: javacoffee.pl . Większość z nich ma dużą zawartość kakaa i jest bogata w mnóstwo wartości odżywczych, więc jak najbardziej polecam. Nie wspominam nawet o świetnych walorach smakowych, bo to rozumie się samo przez się. Jedną taką czekoladę mogłabym wchłonąć na raz wink

[img]//javacoffee.pl/.thumbs/340x340_prop/userfiles/product/el_wil_red_ginger_lime_single%283%29.jpg[/img][img]//javacoffee.pl/.thumbs/340x340_prop/userfiles/product/el_wil_red_el_hazelnut_raisin_single%283%29.jpg[/img][img]//javacoffee.pl/.thumbs/340x340_prop/userfiles/product/el_wil_red_el_lush_orange_single%283%29.jpg[/img][img]//javacoffee.pl/.thumbs/340x340_prop/userfiles/product/elt_wil_venezuelan_gold_rio_caribe_72_single%282%29.jpg[/img]

307

Odp: słodycze

Bardzo dawno nie jadłam czekolady smile Jakoś wolę chrupać paluszki, a jak mam ochotę na coś słodkiego piekę sobie np. kopiec kreta. To ciasto nasyca mój apetyt na słodkości na kilka tygodni big_smile

308

Odp: słodycze

Przepadłam po skosztowaniu deserowej Ritter Sport z nadzieniem miętowym <3 Przepyszna. W ogóle czekolady tej firmy są wyborne smile

309

Odp: słodycze

o kurcze jak ja dawno koca kreta nie jadłam:)
ostatnio piekę w kółko ciasta ze śliwkami ze słoików i gdzieś mi kopiec zniknął

310

Odp: słodycze

ostatnio ze słodyczy uznaję tylko lody czekoladowo-waniliowe:)

311

Odp: słodycze

Ja się staram nie jeść. Jeśli mam ochotę to robię koktajle owocowe, albo po prostu jem jabłko lub piję kawę wink

312

Odp: słodycze

U mnie ostatnio królują domowe ciasteczka owsiano-bananowe z różnymi ziarnami. Wystarczy rozgnieść mocno dojrzałego banana i są tak słodkie, że nie trzeba dodawać cukru. Zdrowo i smacznie smile

313

Odp: słodycze

a masz może przepis na te ciacha? brzmią apetycznie.

314

Odp: słodycze

[quote=Autisticart]a masz może przepis na te ciacha? brzmią apetycznie.[/quote]

[url]http://iwonka-bloguje.blogspot.com/2014/07/ciasteczka-owsiane.html[/url] smile

Oczywiście dodatek ziaren można dowolnie zmieniać smile

Ostatnio edytowany przez Iwona-bloguje (2014-09-16 15:17:07)

315

Odp: słodycze

Ja ostatnio posmakowałam w zdrowych słodyczach i na przykład sama piekę ciasteczka owsiane. Takie płatki kupuję tylko w sklepach ekologicznych

Ostatnio edytowany przez Karolinkaa28 (2015-04-29 07:21:35)

316

Odp: słodycze

Ja nie mam czasu na pieczenie, ale czasem kupuje wielozbożowe, też dobre , a przy tym zdrowsze od zwykłych

317

Odp: słodycze

Upieczenie ciasteczek otrębowych wcale nie zajmuje aż tak długo czasu, a są o wiele lepsze od tych sklepowych wink. Ja mam zamiar piec w przyszłym tygodniu pierniczki alpejskie.

318

Odp: słodycze

Ja też uwielbiam słodycze! W ogóle zaczyna się karnawał, więc szaleję teraz z pączkami, racuchami, faworkami... Ale moje ostatnie odkrycie to pieczone jabłka. Nadziewam je prażonymi migdałami i rodzynkami wymieszanymi z dżemem brzoskwiniowym Stovit i cynamonem. Bosko smakują i pachną. Nawet mój brat, ktory nie znosi słodkości się na nie skusił. <lol>

319

Odp: słodycze

ja lubię miód - trochę zdrowszą słodycz:) polecam!

320

Odp: słodycze

Mhmm... bomba kaloryczna, ale wspaniała.... musli. Takie robione samemu.
[b]Płatki[/b]: pszenne, owsiane, jęczmienne, gryczane, żytnie - kto jakie lubi. Ja kukurydzianych nie dodaję.
[b]Orzechy[/b]: pełna dowolność.
Do tego inne [b]bakalie[/b] według upodobań: ja preferuję suszone banany i rodzynki, ale przecież są figi, daktyle, ananasy kandyzowane, wiórki kokosowe itd.
[b]Nasionka[/b]: dla mnie podstawa to słonecznik. Poza tym może być: len, dynia.
Ewentualnie można dodać nieco otrąb, minimalnie, pszennych, żytnich, gryczanych... ja nie dodaję.
Mieszamy, mieszamy, mieszamy to co lubimy, w takich proporcjach, jakie lubimy, tworzymy własne mieszanki, przeróżne i to wszystko z mlekiem 3,2% i miodem jest dla mnie słodyczą godną bogów.

321

Odp: słodycze

Ja wariuję na widok bitej śmietany. Tęsknie za wakacyjnymi deserami. Świeże truskawki, banany, bita śmietana i to wszystko posypane startą czekoladą. Jeszcze trochę...aż się rozmarzyłem big_smile.


------------------
[url=http://www.tonerygoodline.pl/index.php?d=info]dzierżawa kserokopiarek częstochowa[/url] - to się opłaca

322

Odp: słodycze

Ja też podjadam, zazwyczaj czekoladę, jakieś cukierki, czy ptasie mleczko. Bardzo lubię także piec ciasta, a jeszcze bardziej je później jeść. Nie mam zamiaru sobie odmawiać, tym bardziej, że figurę mam taką jaka mi i mojemu chłopakowi się podoba. Zresztą on też często mi kupuje jakieś smakołyki smile

323

Odp: słodycze

Najłatwiejsze i najlepszy to są te o to moje łatwe ciasteczka, musicie spróbować na weekend : DD
Łatwe ciasteczka cukrowe
Składniki
ilość porcji: 48

    345 g (2 i 3/4 szklanki) mąki pszennej
    1 łyżeczka sody oczyszczonej
    1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
    225 g (1 szklanka) masła o temperaturze pokojowej
    300 g (1 i 1/2 szklanki) cukru
    1 jajko
    1 łyżeczka aromatu waniliowego

Sposób przygotowania
Przygotowanie: 15min.  ›  Gotowanie: 10min.  ›  Gotowe w: 25min.

    Nagrzać piekarnik do temperatury 190°C. W małej miseczce wymieszać mąkę z sodą i proszkiem do pieczenia. Odstawić.
    W dużej misce utrzeć masło z cukrem na gładką masę. Dodać jajo i wanilię. Mieszając, stopniowo dodawać suche składniki. Formować kulki z zaokrąglonych łyżeczek ciasta i układać na niewysmarowanej tłuszczem blasze do pieczenia ciastek.
    Piec 8 do 10 minut w nagrzanym piekarniku, lub do momentu kiedy ciastka nabiorą złotego koloru. Pozostawić na blasze przez dwie minuty przed wyłożeniem na metalowe podstawki by całkiem ostygły.


Korzystając z okazji zapraszam Was na stronę o różnych trendach. [url=http://trendynatopie.blogx.pl/]http://trendynatopie.blogx.pl/[/url] Strona dopiero się rozwija, ale warto na nią zaglądnąć.

Ostatnio edytowany przez Basiaaa (2015-06-19 16:35:02)

324

Odp: słodycze

mój ulubiony domowy słodycz to ślimaki z cynamonem
Ciasto:
2 łyżki cukru
3 dag drożdży świeżych
1 szklanka letniego mleka
1 łyżeczka soli
1 – 2 łyżki oleju
½ kg mąki ( + około 1 szklanka do podsypania)

Dodatkowo:
Ok. 70g masła
3 - 4 łyżki cukru (białego, trzcinowego lub pomieszanego białego z trzcinowym)
Ok. 1 – 2 łyżki cynamonu

Mąkę wsypujemy do miski, dodajemy do niej łyżkę cukru i sól, razem mieszamy tworząc dołek.

Drożdże mieszamy z łyżką cukru, przy pomocy widelca, zalewamy letnim mlekiem, jeszcze raz mieszamy i pozostawiamy na chwilę do wyrośnięcia. Wyrośnięte drożdże wlewamy do miski z mąką, po czym całość wyrabiamy przy pomocy widelca lub warzechy, na jednolitą masę. Ciasto prószymy mąką i pozostawiamy w ciepłym miejscu, by podwoiło swoją objętość.

Wyrośnięte ciasto jeszcze raz mieszamy, lekko podsypujemy mąką, po czym wyrabiamy ręcznie. Ważne, by ciasto nie lepiło się. Następnie ciasto wałkujemy najlepiej na kształt kwadratu lub prostokąta (by lepiej się zwijało), o grubości około 5 – 7mm. Masło rozpuszczamy w rondelku, jeśli jest gorące odstawiamy, na chwile by lekko przestygło, po czym smarujemy nim rozwałkowane ciasto, pozostawiając około 2 – 3cm od dolnej krawędzi nie posmarowane, by ślimaki się nie rozlepiały. Jeśli pozostało nam rozpuszczone masło, pozostawiamy je do posmarowania ślimaków z góry.

Posmarowane masłem ciasto posypujemy dość obficie cynamonem i cukrem, a następnie zwijamy w rulon, który kroimy w około 2cm plastry.


Naprawy i zabiegi kosmetyczne wszystkich samochodów są prozą życia i koniecznością dla każdego posiadacza samochodu [url=https://projektauto.wordpress.com/2015/03/04/warsztaty-samochodowe/]https://projektauto.wordpress.com/2015/03/04/warsztaty-samochodowe/[/url]   chcesz wiedzieć więcej na ten temat zapraszam na bloga

Ostatnio edytowany przez klusiabuska (2015-06-30 14:27:55)

325

Odp: słodycze

U mnie w domu nie je się standardowych słodyczy pod postacią czekolad, batonów itp. Jemy tylko i wyłącznie pączki i ciasta. Mam swoją cukiernie, w której wytwarzam domowe pączki według receptury mojej babci, z domowym  nadzieniem, którym sama robię raz w roku z owoców ekologicznych, które kupuje od zaprzyjaźnionego rolnika. Od niedawna sprzedaję także zużyty olej roślinny, który jest wykorzystywany do produkcji pączków, bo znalazłam dobry skup zużytego oleju, a mianowicie [url=http://www.bio-ekon.pl/o-nas]www.bio-ekon.pl/o-nas[/url] i mogłam sobie pozwolić na obniżenie ceny aż do 2zł. Nie polecam Wam jedzenia gotowych batonów, bo to sama chemia.