1

Temat: Nawyki zwierząt domowych

Mam psa, który upodobał sobie spanie za kanapą i za nic nie chce spać w swoim legowisku. Kłopot w tym ze rośnie i już się nie mieści w ulubionym miejscu i boję się że kiedyś się tam zaklinuje:) Jak go odzwyczaić?

2

Odp: Nawyki zwierząt domowych

Może to legowisko jest w złym miejscu, np przy drzwiach gdzie pies nie ma spokoju bo ciągle ktoś mu nad głową chodzi?

3

Odp: Nawyki zwierząt domowych

Nie, ale nawet próbowałam mu wcisnąć je za kanapę ale on chce najwraźniej  leżeć na parkiecie a nie na czymś miękkim...

4

Odp: Nawyki zwierząt domowych

Jak się pies przyzwyczaił i mu wygodnie, to nie wiem czy coś zrobisz...
Nasz sie przyzwyczaił do spania w rogu, pod narożnikiem.. i nie było mocnych na niego, nawet jak się zestarzał...

5

Odp: Nawyki zwierząt domowych

Mój pies zawsze przy drzwiach śpi, tak dobrze mnie pilnuje:)

6

Odp: Nawyki zwierząt domowych

Mój chomik jak ucieknie  ze swojego domku to zawsze się chowa w rogu pokoju:) Ciekawe dlaczego?

7

Odp: Nawyki zwierząt domowych

mój pies też często śpi za łóżkiem lub w szafie, lubi się chować:)

8

Odp: Nawyki zwierząt domowych

Mój kot wchodzi oknem. Nawet gdy ja akurat wchodzę drzwiami to patrzy na mnie wymownie, żebym podeszła do okna swojego pokoju i mu otworzyła.

9

Odp: Nawyki zwierząt domowych

Mój pies z kolei wybiera miejsca do spania w sposób rotacyjny (nie wiem od czego to zależy, może od temperatury) czasem śpi w legowisku, często wybiera wycieraczkę obok drzwi wejściowych, fotel w dużym pokoju lub podłogę obok drzwi balkonowych. Szczerze mówiąc nie mam zamiaru zmuszać go do spania w legowisku wink


Twoje wymarzone buty możesz kupić tylko w internetowym sklepie? Wahasz się, bo nie wiesz, czy rozmiar będzie ok i czy dotrą do Ciebie? Poczytaj na [url=https://zakupyagaty.wordpress.com/2015/03/27/buty-w-e-sklepie/]https://zakupyagaty.wordpress.com/2015/03/27/buty-w-e-sklepie/[/url] i rób zakupy ze spokojem.

Ostatnio edytowany przez stoneczka (2015-07-02 19:42:25)

10

Odp: Nawyki zwierząt domowych

Legowiska to głównie takie - [url]http://copino.pl/pl/c/Legowiska/5807[/url]
Zwierzaki raczej za takimi najbardziej przepadają, bo są wygodne, ciepłe. My mamy kota zmarzlucha, który cały dzień w zasadzie spędza na legowisku. I po co kombinować? ;-)

11

Odp: Nawyki zwierząt domowych

Jeżeli zwierzę jest już dorosłe to niestety trudno będzie odzwyczaić je od wskakiwania na kanapy i fotele. Z resztą jeżeli zwierzak zostaje sam w domu bo reszta rodziny jest w szkole lub pracy to i tak może wskakiwać, gdyż nikt go nie kontroluje.

12

Odp: Nawyki zwierząt domowych

[quote=niechcemisie]Mój kot wchodzi oknem. Nawet gdy ja akurat wchodzę drzwiami to patrzy na mnie wymownie, żebym podeszła do okna swojego pokoju i mu otworzyła.[/quote]

Dba o ruch, wie że jak będzie aktywny to dłużej pożyje;)

13

Odp: Nawyki zwierząt domowych

Dziewczyny ja u siebie mam akwarium oraz rybki. Czasami się lubię z nimi pobawić i podroczyć. Jak właśnie otwieram tą taką przykrywkę do jedzeniem to moje rybki słysząc ten dźwięk bardzo szybko podpływają tam na górę i sobie myślą, że ja już mam dla nich przygotowane jedzenie.

14

Odp: Nawyki zwierząt domowych

Też mam rybki. Podpływają do jedzenia, kiryśniki jedzą larwy ochotki z ręki
(trzymam palcami wskazującym i kciukiem, tylko potem trzeba dobrze umyć ręce, bo brzydko pachną)
pływają za moimi rękami przed akwarium na lewo i prawo.
Wieczorem przeszkadzają w usypianiu, bo przy zgaszonym świetle nawet, coś kombinują
i stukają kamykami wink

15

Odp: Nawyki zwierząt domowych

Kiedyś myślałam, że mi ryba zwariowała. Robiła półokrężną trasę od jednego brzegu spływając w dół, skąd wznosiła się ku drugiemu brzegowi. Doskonały łuk. Długo tak pływała i tylko raz jej tak odwaliło. Jak wróciłam do domu ze szpitala zrobiła mi taki pokaz.
Heh... z kotami i psami mamy bardzo bezpośredni kontakt, nieco może mniejszy jest z małymi gryzoniami i z ptaszkami żółwiami, wężami, pająkami itd., a rybek wcale nie dotykamy, więc zastanawiam się, czy rybki się do nas przywiązują.
Nikt nie zaprzeczy, że umysł psa czy kota potrafi stworzyć więź z człowiekiem, a przecież rybki też mają móżdżki, więc dlaczego nie miałyby czuć? big_smile

16

Odp: Nawyki zwierząt domowych

Psy to świetne zwierzęta. Psy naprawdę czują. Proszę: [url]http://www.popularne.pl/zwierzaki/[/url] Zobaczcie jak psi tata może opiekować się psią mamą.

17

Odp: Nawyki zwierząt domowych

Moja świnka morska miała nawyk gryzienia prętów klatki w środku nocy, co było mocno irytujące, ale z czasem przywykliśmy i nawet nie zwracało się na to uwagę.

18

Odp: Nawyki zwierząt domowych

Mój cwany kot nauczył się szybkiego sposobu budzenia mnie. Kiedy nie pomaga czekanie przed drzwiami aż otworzę i wydawanie z siebie miałko-mruków, podchodzi do łóżka i drze pazurami z perfidną satysfakcją, że to zawsze działa i wyrywa mnie z pościeli.

19

Odp: Nawyki zwierząt domowych

Mój kot jak chciał wyjść to skakał na klamkę:)

20

Odp: Nawyki zwierząt domowych

Mój ma za ciężki zad. On tylko potrafi wskoczyć na blat w kuchni, bo stamtąd bliżej do schowka z karmą. W ten sposób sygnalizuje, że nie jest usatysfakcjonowany zawartością miski i życzy sobie świeże chrupki.

Z Twoim kotem lepiej by się można było dogadać smile

21

Odp: Nawyki zwierząt domowych

Witajcie,
mój kot rządzi, ale jest jedna rzecz , której nie robi - nie drapie mebli
[url]https://upusty.blogspot.com/2016/10/kot-poznac-jego-potrzeby.html[/url]
zapraszam na bloga.
Pozdrawiam

22

Odp: Nawyki zwierząt domowych

Mój już powoli uczy się, że nie wolno mu przynosić do domu myszy. Kręcę głową przez okno i mówię: "Z myszką nie wejdziesz" i rad nierad odchodzi.

23

Odp: Nawyki zwierząt domowych

A może któraś by została jako towarzyszka jego kociego życia...?  Daj mu szansę wink

24

Odp: Nawyki zwierząt domowych

[quote=Hera]Moja świnka morska miała nawyk gryzienia prętów klatki w środku nocy, co było mocno irytujące, ale z czasem przywykliśmy i nawet nie zwracało się na to uwagę.[/quote]

Robiła to dlatego że jej się nudziło. Z gryzoniami też trzeba się bawić wink

25

Odp: Nawyki zwierząt domowych

Dobrze że właścicieli nie gryzła, to by było gorzej znieść...;/ Mój kto upodobał sobie za to spanie w szafie na ubraniach i jak ktoś czasem na chwilę  szafy nie zamknął to zaraz tam się pakował:)