URODA I ZDROWIE

Wygraj słońce w kapsułkach – Beta Gold Caroten – wyniki!

14 maja 2014, dodał: Redakcja

_konkurs_Karoten

Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych Czytelników oraz Fanów na Facebooku do udziału w zabawie konkursowej z serii: „Bądź piękna na wiosnę”. Do wygrania zestawy suplementów diety – Beta Gold Caroten!

ZADANIE KONKURSOWE: Odpowiedz na pytanie W jakich warzywach znajduje się najwięcej beta-karotenu?

ODPOWIEDZI prosimy wpisywać w komentarzach pod artykułem konkursowym na Facebooku, dopuszczalne odpowiedzi na naszą prywatną skrzynkę FB. Zapraszamy do udziału!

WARUNKIEM obowiązkowym udziału w konkursie jest polubienie strony FB TWOJE SUPLEMENTY. Mile widziane udostępnienie wpisu konkursowego na Waszych tablicach.

NAGRODĄ W KONKURSIE jest 5 zestawów (po 2 opakowania) suplementu diety Beta Gold Caroten. Wygrywa 5 osób!

LAUREATAMI KONKURSU ZOSTALI:

1. Agata Grzybek
2. Weronika Czapla
3. Iza Burzy
4. Marta Kucharz
5. Tamara Długosz

Gratulujemy! Prosimy o przesłanie danych teleadresowych na [email protected]

O NAGRODZIE:

Maj to odpowiednia pora na beta-karoten

Wielkimi krokami zbliża się lato. Żeby nie chować się bez przerwy w cieniu z obawy przed poparzeniem słonecznym, dobrze już teraz przygotowywać skórę do opalania. Pomoże nam w tym beta-karoten.

Beta-karoten to niezwykły barwnik, jeden z karotenoidów. Można go znaleźć w owocach i warzywach koloru czerwonego, pomarańczowego oraz żółtego, czyli w pomidorach, papryce, marchewkach, dyni, mandarynkach czy morelach. Ale również w warzywach zielonych, takich jak: szpinak, brokuły, kalafior, sałata, włoska kapusta, rzepa, szparagi, groszek czy liście buraka. Kolor tych roślin zdominował wprawdzie chlorofil, ale możemy być pewni, że pełne są również beta-karotenu. Barwnik ten najlepiej przyswaja się z tłuszczami. Dlatego dobrze jest do menu wprowadzić na przykład oliwę z oliwek. W czystej postaci znajdziemy go również w suplemencie diety – Beta Gold Caroten.

_BetaKaroten

Dlaczego jest taki niezwykły?
Po pierwsze chroni naszą skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV. W Polsce najsilniejsze jest ono od maja do września. Czas zatem, by zacząć się przed nim zabezpieczać. Po drugie pobudza naturalną produkcję pigmentu, dlatego nazywany jest również samoopalaczem. Gdy będziemy systematycznie dostarczać go organizmowi, ciało przybierze promienny, złoto-brązowawy odcień. Po trzecie utrwala opaleniznę. Dzięki niemu dłużej można się nią cieszyć. Po czwarte jest antyoksydantem. Skutecznie walczy z wolnymi rodnikami, chroniąc tym samym naszą skórę przed starzeniem się. Po piąte, beta-karoten jest też prowitaminą A. To znaczy, że organizm wykorzystuje go do tego, by wytworzyć tę cenną witaminę, niezbędną do utrzymania skóry, włosów i paznokci w dobrej kondycji. Wzmacnia ona także błony śluzowe, dzięki czemu jesteśmy bardziej odporni na infekcje. Świetnie wpływa na wzrok, kości, również zęby. Co ważne: nie musimy się martwić o jej przedawkowanie, gdyż organizm przetwarza beta-karoten na witaminę A tylko w takiej ilości, jakiej potrzebuje. Reszta magazynowana jest właśnie w skórze i stanowi zabezpieczenie przed promieniowaniem UV.

Warto więc na lato zaopatrzyć się nie tylko w kremy z filtrami, ale również w beta-karoten i zadbać o siebie zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz.
Materiał prasowy BS FARM

_Konkurs_Karoten1

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Brak możliwości komentowania.

FORUM - bieżące dyskusje

rozstępy w bardzo młodym wieku
Przez nierozsądne i szybkie odchudzanie dziewczyny szpecą się na cale życie, bo rozstępów...
Anya co do nich?
Ale ja nie noszę jeansów:) Też miałabym więc problem co do nich włożyć,...
Tatuaże ...
A ja nie zdecyduję się na tatuaż, później trzeba dbać o niego żeby...
Introwertycy - jak łatwo poznać now…
Przede wszystkim trzeba chcieć ich poznać, inaczej nic z tego nie wyjdzie... Ja...