Wygraj książki Remigiusza Mroza – wyniki! | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Wygraj książki Remigiusza Mroza – wyniki!

22 lutego 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Bardzo dziękujemy za udział w naszym konkursie i wszystkie komentarze oraz listy przesłane do Redakcji. Cieszy nas, że miłośników książek jest tak wielu, a jeszcze bardziej jesteśmy dumni, że możemy wspierać Waszą pasję prezentami książkowymi.

Nagrodzone osoby:

ataga

Odpowiedź na pytanie wcale nie jest prosta i łatwa, bowiem moja lista ulubionych autorów, których książki mogłabym i chciałabym polecić jest stosunkowo szeroko rozbudowana. Wskażę jednak na dwóch autorów polskich, czyli Remigiusza Mroza i Maxa Czornyja.
Pana R. Mroza cenię za wspaniałych bohaterów, których kolejne losy odkrywam z pasją i niesłabnącą ciekawością, tłumaczenie zawiłości prawnych na język laików i Joannę, która zawsze działa na pełnej… Chyłce, surowość natury Tatr wraz z Jaśkiem Kiklą i Edmundem Osicą, język gestów odkrywany wraz z Gerardem czy „małe diablice” oraz „tatełożarty”, tak koszmarne, że aż śmieszne. Każda kolejna książka jest dla mnie swoistą nową i odkrywczą przygodą, którą mogę przeżyć w zaciszu swoich czterech kątów. A perfumy Kenzo Amour mam na swojej półce, bowiem faktycznie są po stokroć niezwykłe…
Pana Maxa natomiast cenię za mrok i dystans, klimat, który czuję wszystkimi zmysłami, deszczowego psa, który i mnie zaczął śledzić, krwawe zbrodnie, fonografy, wielbiciela i terror czy program, który nigdy nie został wyemitowany. Ekscentryczność i sensualność oraz zegary, które intrygują wszechobecnością. Pan Czornyj jest niewątpliwie mistrzem ciemnej i robaczywej strony kryminału. Idealny duet z białym winem.

Jedno jest jednak wspólne dla obu autorów, a mianowicie – świat przedstawiony. Nasz polski, znany, zrozumiały i bliski. Często na wyciągnięcie ręki. A jednocześnie umiejętnie wkomponowany w opowieści, których nie sposób sobie nawet wyobrazić. Po prostu trzeba je odczytać. Polecam z pełną świadomością.

Kalina Z.

Mój ulubiony autor, którego książki chciałabym polecić, wszystkim wielbicielom kryminałów, to Chris Carter. Mistrz gatunku, twórca serii o detektywie Robercie Hunterze. Brutalna prawda, mordercy fanatycy, zbrodnie ścinające krew w żyłach i makabryczny realizm, drobiazgowość wywołująca dreszcze i przerażenie, to cechy twórczości tego autora wyjątkowego. A jednocześnie lekkość i prostota słowa, minimalizm wątków pobocznych, szczegółowość zbrodni, bez koloru krawata. Geniusz zbrodni, szarlatan obrazu, kolekcjoner makabry, wirtuoz zła. Prosto, jasno, mocno, optymalnie. Charyzmatyczna estetyka gatunku, która sprawia, że książki pożera się, jak ciepłe, słodkie bułeczki, bez ryzyka niestrawności. Mocne, rzeczowe, konkretne – awangarda perfekcji. Niezapomniane…

dorotalen@

 

serdeczne gratulacje!

Nagrodami w konkursie są 3 zestawy książek Remigiusza Mroza wydanych przez Wydawnictwo FILIA:

1 i 2 nagroda – Zestaw R. Mróz: Listy zza grobu + Głosy z zaświatów + Szepty spoza nicości (z autografem) + saperka

3 nagroda – Zestaw R. Mróz: Nieodnaleziona + Nieodgadniona (z autografem)

 

O KSIĄŻKACH:

Cały świat czytał Stiega Larssona, potem Jo Nesbø, a teraz nadszedł czas na Remigiusza Mroza.
[Tess Gerritsen]

 

Remigiusz Mróz: Listy zza grobu

 

Największe tajemnice drzemią w małych miasteczkach.

Dwadzieścia lat po śmierci ojca Kaja Burzyńska wciąż otrzymuje od niego wiadomości. Zadbał o to, przygotowując je zawczasu i zlecając coroczną wysyłkę tego samego, pozornie przypadkowego dnia. Po czasie Kaja traktuje to już jedynie jako zwyczajną tradycję – aż do momentu, gdy w listach zaczyna dostrzegać drugie dno…

Tymczasem do miasteczka po dwudziestu dwóch latach wraca Seweryn Zaorski. Patomorfolog i samotny ojciec dwójki dzieci kupuje zrujnowany dom rodzinny Kai i rozpoczyna remont. W zniszczonym garażu odnajduje zamurowaną skrytkę z materiałami, które rzucają nowe światło na sprawę sprzed dwóch dekad…

 

Remigiusz Mróz: Głosy z zaświatów

 

Seweryn Zaorski stara się na nowo ułożyć sobie życie, kiedy do zakładu patomorfologii w Żeromicach zaczynają trafiać ciała małych dzieci z okolicy. Nikt nie potrafi rozwiązać zagadki śmierci młodych ofiar, nic bowiem nie wskazuje na to, by zostały zamordowane. Seweryn jest jednak przekonany, że może stać się głosem tych, którzy mówią już jedynie z zaświatów.

Kto i dlaczego zabija niewinne dzieci?
I jaki związek ma to z tajemniczymi wiadomościami,
które Zaorski zaczyna otrzymywać?

Tymczasem Kaja Burzyńska musi zmierzyć się nie tylko z komplikującym się życiem rodzinnym, ale także z upiornym wołaniem tych, których ma na sumieniu.
I tych, którzy domagają się sprawiedliwości…

 

Remigiusz Mróz: Szepty spoza nicości

 

Seweryn Zaorski po raz ostatni wraca do Żeromic, by sprzedać dom i na dobre zostawić za sobą tragiczną przeszłość. Formalności trwają dłużej, niż powinny – i wszystko wskazuje na to, że ktoś z premedytacją chce zatrzymać go w okolicy.
Tego samego dnia policja otrzymuje anonimową wiadomość, że w lasach Roztocza nieopodal miasteczka znajdują się poćwiartowane zwłoki brutalnie okaleczonego mężczyzny. Zaorski nie ma zamiaru się mieszać, ale kiedy o pomoc prosi go Kaja Burzyńska, nie potrafi odmówić.

SPOZA NICOŚCI ZACZYNAJĄ DOCHODZIĆ SZEPTY TYCH,
KTÓRZY NIE MIELI PRAWA PRZEMÓWIĆ…

 

Remigiusz Mróz: Nieodnaleziona

 

Pierwszy polski thriller psychologiczny na miarę największych światowych bestsellerów!

Gdybym oświadczył jej się chwilę wcześniej, nigdy by do tego nie doszło. Nie napadnięto by nas, ja nie trafiłbym do szpitala, a ona nie zniknęłaby na zawsze z mojego życia.

Dziesięć lat po zaginięciu narzeczonej, Damian Werner jest pewien, że nigdy więcej jej nie zobaczy. Pewnego dnia trafia jednak niespodziewanie na ślad ukochanej – ktoś zamieszcza jej zdjęcie na jednym z profili spotted, szukając dziewczyny.

Werner jest gotów przyjąć, że to przypadkowe podobieństwo, spotter wgrywa jednak drugie zdjęcie. Zdjęcie, które zrobił jej sam Werner na kilka dni przed zaginięciem – i którego nikomu od tamtej pory nie pokazał.

Kto szuka dziewczyny? I czy to naprawdę ona pojawiła się po dziesięciu latach?
Damian znał swoją narzeczoną od dziecka, spędzali ze sobą każdą chwilę. Szukając odpowiedzi na kolejne pytania, odkrywa jednak, że nie wiedział o niej wszystkiego…

 

Remigiusz Mróz: Nieodgadniona

 

Straciłem w życiu tak naprawę jedną bliską osobę, ale to w zupełności wystarczyło, bym zrozumiał, że prędzej czy później stracę wszystko…

Rok po ucieczce od męża Kasandra Reimann prowadzi spokojne, ustatkowane życie za granicą. Jest przekonana, że udało jej się zostawić wszystko za sobą – także konsekwencje tego, co zrobiła, by ratować siebie i dziecko. Do czasu. Pewnego dnia jej syn nie wraca do domu po wizycie u kolegi, a jedyny ślad prowadzi do Opola.

Zrozpaczona matka zrobi wszystko, by odnaleźć dziecko, nawet jeśli będzie oznaczało to ponowne spotkanie z człowiekiem, którego życie zniszczyła.

Damian Werner tymczasem wprowadza się do nowego mieszkania, wciąż starając się zapomnieć o wszystkim, co spotkało go rok temu. Przeglądając jednak rzeczy zostawione przez poprzedniego właściciela, trafia na starą kasetę VHS, która rzuca nowe światło na jego przeszłość…

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

36 komentarzy do Wygraj książki Remigiusza Mroza – wyniki!

  1. avatar Kasik_O pisze:

    Mój ulubiony autor, którego szczerze polecam, to Pan Michał Jan Chmielewski, bo jego książki robią na mnie ogromne wrażenie i wywołują ciarki na skórze – są mocno wciągające, prawdziwe i jednocześnie nieprawdopodobne, a przede wszystkim świetnie skonstruowane i napisane. Styl podobny do Stephena Kinga i myślę, że jego fani którzy skuszą się je przeczytać, na pewno się nie zawiodą, bo autor pokazuje, że ma dobre pomysły i talent. Sekrety, trudne przeżycia, zmagania bohaterów owianych tajemnicą i dokładnie opisana psychologia natury ludzkiej przekonały mnie, że czasem trzeba problemom stawić czoło, dorosnąć, zmienić podejście do ludzi i odnaleźć swoje wewnętrzne „ja”. Dzięki temu bardziej rozumiem ludzi, którzy borykają się z problemami, tragedią i teraz moje życie jest prostsze i otwarte na innych, a książki Pana Chmielewskiego stały się dla mnie natchnieniem do napisania własnej powieści.

  2. avatar Agnieszka P. pisze:

    Płynąca, zimna krew w żyłach na myśl o wielkiej tajemnicy, a z emocji czujesz jak spływa Ci pot z czoła – tak to klimat kryminału, bo uczucia gęsiej skórki moim zdaniem nigdy za wiele!!! W jej ciele gra aż cztery żywioły, a jej dusza zaraża mnie tym stopniowanym napięciem, które trzyma od początku do końca!!! Ulubioną autorką książek jakie czytałam w życiu i szczerze polecam to Katarzyna Bonda, z którą przekroczenie pewnych granic dostarcza mi wiele pozytywnych wrażeń oraz sprawia, że czytając jej książkę sama mogę stać się Sherlockiem Holmesem będąc na tropie zagadki kryminalnej!!! Fabuła zimna atmosfery, młode rodzeństwo znika z powierzchni ziemi, a teraz po latach sprawa ma coś wspólnego z obecnym śledztwem pochłonęła mnie całkowicie. Weselny klimat, porwana panna młoda przez Okularnika? Tajemnicze miasto – Łodź tym razem nie zaprosi do jego zwiedzania, lecz do schwytania podejrzanego podpalacza. Tego wszystkiego można doznać w jej wspaniałych dziełach, które są pozbawione skrupułów, zimne jak lód i chwytając za sztylet niczym dzielny rycerz staję na wysokości zadania, próbując rozwiązać tajemniczą sprawę nie dającej mi spokoju. Więc z antarktycznym apetytem sięgam po Bonda w damskim przebraniu, aby przeżyć jakże ciekawe, wstrząsające, ekscytujące oraz fascynujące historie kryminalne!!!

  3. avatar Diana pisze:

    Mój ulubiony autor, do którego ciągle wracam to Erich Maria Remarque. Jego powieści to to obraz trudnego świadectwa, jak zachować człowieczeństwo w czasach pogardy, kiedy wojna zmienia ludzi w zwierzęta. Autorowi, który sam był żołnierzem, udała się rzecz niezwykła – zachował w sobie wrażliwość, umiłowanie pokoju i szacunek dla drugiego człowieka, mimo tego co przeżył. Właśnie to pokazują jego książki, które uczą, człowiek jest zdolny do czynów obrzydliwych, ale też pięknych i wzniosłych. Dlatego warto zawsze człowiekiem pozostać.

  4. avatar Agnieszka pisze:

    Moją ulubioną autorką książek, którą szczerze polecam każdemu, jest Joanna Chmielewska. Podczas lektury jej książek zawsze zaśmiewam się do łez. Zarwałam przez nie niejedną noc. Szczególnej uwadze polecam starsze książki autorki. Moimi ulubionymi są „Boczne drogi” i „Lesio”. Lubię też serie dla dzieci, które napisała Chmielewska, tę o Janeczce i Pawełku dla młodszych czytelników oraz o Teresce i Okrętce dla nastolatek.

  5. avatar Ewella pisze:

    Uwielbiam i szczerze polecam klawiaturę i wszelkie powieści Agnieszki Krawczyk. Codzienne życie, przygody, rozterki, dramaty, radości i podniety- cudownie opisane, uzależniają już od pierwszych stron. Zakochałam się w przedstawieniu bohaterów jako znajomych z sąsiedztwa, różnych charakterów, które spotykamy każdego dnia. Otwierając książki czuje się jakbym wkroczyła w ten świat wykreowany w powieści, była jego częścią – sąsiadką, koleżanką, jedną z postaci towarzyszących w poszukiwaniu prawdy o sobie i życiu. To jak spotkanie z przyjaciółkami przy kawie, gdy każda opowiada o swoich losach i razem zgadujemy, planujemy i przeklinamy niepewną przyszłość. Uwielbiam za tą codzienność – tak prawdziwą i przepełniona bólem, a zarazem wspaniałą bo wypełnioną rozwiązaniami,serdecznością i obrazem, że ludzie nie są tacy źli jak myślimy.

  6. avatar Ciastko pisze:

    Mój ulubiony autor to William Wharton – moja przygoda z jego pisarstwem rozpoczęła się już dobre ponad 15 lat temu od „Ptaśka”, ale muszę przyznać, że ta książka jest bardzo inna od reszty twórczości Whartona. Może to będzie kiepska rekomendacja, ale w jego powieściach zwykle niewiele się dzieje, a jak się już dzieje, to wszystko ciągnie się jak flaki z olejem… ale ja właśnie to uwielbiam! W jego książkach znajduję spokój, odprężam się, mogę skupić się na wyłapywaniu niuansów, emocji bohaterów, po prostu świat wokół mnie zwalnia i robi się jakoś tak normalniej:) Kiedy mam ochotę, to śmiało sięgam po jakiś totalnie krwawy horror czy skandynawski kryminał, po których przez kilka kolejnych wieczorów biegnę sprintem do łóżka po zgaszeniu światła, zanim złapie mnie jakiś potwór, ale kiedy chcę poczuć się pokrzepiona i otulona fabułą niczym kotek miziany po brzuszku – wybieram z automatu Whartona – natrzaskał trochę powieści, ale po skończonej rundce, można i tak z przyjemnością znów do nich wracać:)

  7. avatar Monika86 pisze:

    Moim ukochanym autorem/pisarzem jest od czasów nastolatki George Orwell. Jego książki są tak ponadczasowe, chociaż napisane w latach 40-tych XX wieku. Dla mnie „Rok 1984” to tak wstrząsająca dla mnie lektura, tym bardziej, że im później ją czytam to staje się ona coraz bardziej aktualna. Dla mnie Orwell był wizjonerem, co jeszcze dobitniej dowodzi jego „Folwark zwierzęcy”.

  8. avatar Marek święcki pisze:

    moja ulubiona, autorka to ksiazek, ktora, szczerze, polceam, hanna, cygler, wykorzytuje, historie, z zyciam wziete, polecam, szczegolnie poweisc, nowe, niebo, ,ktora, przedstawia emigrantow, z kaszub, ktorzy, amerykanski, sen, o lepszym, zyciu.

  9. avatar monika from małopolska pisze:

    Uwielbiam i dlatego polecam serię kryminalną Åke Edwardsona. Autora cenię za nieoczywiste podejście do kryminału, niemalże poetyckie i niespieszne, takie które mnie osobiście zachwyca. No i stworzył charyzmatycznego bohatera (postrzegany jest jako snob, ale według mnie bardzo fajny).

    Edwardson piszę dość specyficznie (śledztwo przeplatane wydarzeniami, które się działy wcześniej), nie jest przeznaczony dla miłośników wartkiej akcji i to jest To, co mnie w jego pisaniu zachwyciło. Wielu pewnie zarzuciłoby mu, że w książce/kach wieje nudą, a dla mnie jest idealnie tak jak jest, autor kreśli obraz Szwecji (i nie tylko) i codzienności tak, że czuję to na własnej skórze. Zawsze czekam na te fragmenty gdy opisuje niebo lub ptaki lub rzuca jakimś tekstem z piosenki. On na prawdę stosuje niezwykle trafne porównania dot. życia, ludzi, zachowań. A jak się lepiej nauczę szwedzkiego to sobie obejrzę ekranizację :) bo jest :D

  10. avatar Erna pisze:

    Moja ulubiona autorka książek,którą szczerze polecam to HANNA CYGLER,dlatego że pisze powieści obyczajowe, współczesne i historyczne i często wykorzystuje historie z życia wzięte. Polecam szczególnie powieść „NOWE NIEBO”, która przedstawia emigrantów z Kaszub, którzy śnią amerykański sen o lepszym życiu.

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Co na ściany do salonu?
Moim zdaniem sprawdzą się panele na ścianę. W nowoczesnych wnętrzach świetnie sprawdzą...
Najtrudniejsze kierunki studiów
Moim zdaniem to przyszły student powinien wiedzieć i decydować jakie są jego zainteresowania...
opadająca powieka
Jednym z naturalnych sposobów na zlikwidowanie problemu opadającej powieki są okłady na opadające powieki....
moda męska
Wiosna 2024 to świetny moment na powrót do stylu retro. Płaszcze męskie i cieplejsze...