Wyeksponowany punkt G | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Wyeksponowany punkt G

31 marca 2010, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Porozmawiaj z nami o tym na Forum TUTAJ

vajina_daraltma1

Piękno, to wszystko, czym każe się być
prawdziwej, naturalnej kobiecie…
W USA i w Brazylii operacje miejsc intymnych już od dawna są na topie. Wykonuje się je równie często, jak powiększanie piersi, ujędrnianie pośladków czy też odsysanie tłuszczu z brzucha. Powód taki sam jak zawsze. Najczęściej niestrudzone dążenie do idealnego wyglądu. Nowoczesna kobieta chętniej odwiedza modne kliniki, więc na wolny termin trzeba czekać nawet kilka miesięcy.
Moda na chirurgię intymną pojawiła się w Brazylii, potem dotarła do stanu Kalifornia w USA, a stamtąd w błyskawicznym tempie przywędrowała do Europy. Pierwsze na dużą skalę tego typu operacji „spróbowały” Polki mieszkające w Wielkiej Brytanii. Teraz moda, a wraz z nią duża dostępność zabiegów, dotarła także do Polski. Okazuje się, że trend idealnie skrojonych warg sromowych został wylansowany przez luksusowe kolorowe magazyny. Zgodnie z gazetowymi standardami ta część kobiecego ciała powinna być niewielka, kształtna i całkowicie pozbawiona włosów. Odbiegać od tego ideału nie jest jednak trudno, więc chirurgia intymna także w Polsce zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością.
Najpopularniejszym zabiegiem jest labioplastyka. Polega głównie na zmianie kształtu warg sromowych na mniejsze. Głównymi celami zabiegu jest korekta asymetrii warg sromowych dużych i małych, korekta przerostu warg sromowych dużych i małych, poprawa wyglądu warg sromowych, odmłodzenie wyglądu narządów płciowych oraz rekonstrukcja naprawcza warg sromowych. Labioplastyka może być wykonana zarówno z powodu chęci poprawy funkcjonalności narządu płciowego jak i z czysto estetycznych pobudek. Kobiety cierpiące na przerost dużych warg sromowych doświadczają znacznego dyskomfortu nosząc obcisłe ubrania, uprawiając różnego rodzaju sporty. Za duże wargi sromowe powodują także, niską samoocenę atrakcyjności. Jednak najczęściej na labioplastykę decydują się kobiety po porodach. Wśród innych przyczyn powodujących zniekształcenie warg sromowych wymienia się dziedziczny przerost warg sromowych dużych i małych, uszkodzenia krocza na skutek wypadku oraz uszkodzenie warg sromowych podczas stosunku płciowego. Operacja polega na wycięciu nadmiaru skóry tworzącej wargi sromowe i uformowaniu z tego co pozostało nowych, mniejszych. Operacja tego typu wymaga dokładnego przygotowania się do zabiegu zarówno przez lekarza, jak i pacjenta. W dobrych klinikach są specjalne oddziały ginekologii estetycznej, na których osoby zainteresowane operacją są otaczane kompleksową, profesjonalną opieką. Operację przeprowadza się prawie zawsze w narkozie ogólnej, na stole operacyjnym w pozycji ginekologicznej. Chirurg przed operacją dokładnie wymierzy linie planowanych cięć chirurgicznych, w taki sposób aby powstałe blizny były niewidoczne i  w żaden sposób nie przeszkadzały pacjentce. Używa się bądź szwów rozpuszczalnych, bądź nierozpuszczalnych, (które po zagojeniu należy usunąć). To jaki rodzaj materiału będzie użyty do zszycia  zależy zawsze od  chirurga plastycznego i jego doświadczenia. Czas operacji zależy od wielkości zabiegu, zazwyczaj około jednej godziny i w żaden sposób nie wiąże się dla pacjentki z komplikacjami. Również ból po zabiegu nie jest duży, pacjentki najczęściej mówią tylko o nieprzyjemnym, ale łagodnym pieczeniu odczuwanym w tych miejscach. Pacjentki po labioplastyce zazwyczaj wypisywane są do domu drugiego dnia po operacji. Zagojenie się operowanych miejsc następuje po ok. 14 dniach.
Drugim zabiegiem, jest waginoplastyka (vaginoperineoplastyka) czyli plastyka pochwy. Najczęściej wykonuje się zabieg zwężenia wejścia do pochwy, ewentualnie pewne zwężenie pochwy, dzięki czemu można w ten sposób osiągnąć jej częściowe wzmocnienie. Decydują się na ten zabieg przede wszystkim kobiety po trudnych porodach, które chcą poprawić elastyczność swojej waginy oraz kobiety, które doznały pęknięcia lub rozciągnięcia pochwy i krocza (dotyczy to ponad 90% kobiet rodzących siłami natury) oraz u pacjentek narażonych na inne czynniki, w wyniku których doznały rozciągnięcia oraz obniżenia pochwy. Zabieg wykonywany jest najczęściej w znieczuleniu ogólnym, a na życzenie pacjentki może być wykonany w znieczuleniu miejscowym lub w połączeniu znieczuleń miejscowego i dożylnego. Czas trwania zabiegu waha się pomiędzy 30 a 90 minut. W obszarze wejścia do pochwy, na jej tylnej ścianie, lekarz wykonuje nacięcie pozbywając się zbędnej tkanki, a następnie zaszywa ranę w taki sposób, aby wejście do pochwy uzyskało kształt zgodny z oczekiwaniami pacjentki. Operacja dotyczy zarówno śluzówki, jak i mięśniówki pochwy. Po dokonaniu plastyki ściany pochwy lekarz wykonuje kończącą cały zabieg plastykę krocza. Przy operacji używane są szwy rozpuszczalne. W wyniku przeprowadzonej operacji uzyskuje się zwężenie pochwy, co zmniejsza ryzyko infekcji narządu rodnego i znacząco poprawia jakość współżycia. Po jednodniowej hospitalizacji zostaje wypisana do domu. Do całkowitej aktywności ruchowej pacjentka powraca po kilku dniach – okres gojenia się rany i zejście obrzęku w okolicy miejsca operowanego wynosi ok. 7 dni. Do całkowitej aktywności seksualnej pacjentka dochodzi po upływie 4-8 tygodni. Waginoplastyka nie może być wykonywana u kobiet, które jeszcze nie rodziły dzieci.
va1
Dużą popularnością cieszy się również hymenoplastyka czyli operacja odtworzenia błony dziewiczej. Powody uzyskania ponownego dziewictwa są związane z daną kulturą, tradycją bądź religią. Jeszcze innymi przyczynami, dla których pacjentki poddają się hymenoplastyce, są czynniki medyczno-psychologiczne. Dotyczy to zwłaszcza nigdy wcześniej nie współżyjących ofiar gwałtów, kobiet pragnących zerwania z dotychczasowym „złym życiem”, wreszcie par małżeńskich z długim stażem, pragnących powtórzyć ceremonię zaślubin włącznie z nocą poślubną (scenariusz dość popularny w USA). Podczas zabiegu dochodzi do sfałdowania śluzówki, naciągnięcia jej i zszycia, a w efekcie do rekonstrukcji błony w dawnej postaci. Zastosowanie techniki laserowej także umożliwia odtworzenie lub zmianę kształtu uszkodzonej błony dziewiczej. Sam zabieg trwa 20-60 minut. Procedura przeprowadzana jest ambulatoryjnie w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Po kilkugodzinnej hospitalizacji pacjentka zostaje wypisana do domu. Do całkowitej aktywności ruchowej pacjentka powraca po kilku dniach, a skonsumować dziewictwo można już po upływie ok. 2 tygodni.
Hymenotomia to natomiast zabieg odwrotny, polegający na usunięciu błony dziewiczej. Powody wykonywania zabiegu są dwa – albo błona dziewicza jest bardzo twarda od urodzenia, utrudniająca inicjację seksualną i niepodatna na przerwanie, albo pacjentka w obawie przed bólem, krwawieniami i z przyczyn osobistych ma życzenie usunąć ową błonę. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Czas trwania wynosi od 10 do 20 minut. Usunięcie błony dziewiczej odbywa się poprzez nacięcie i usunięcie fragmentów lub całej błony znajdujących się na ścianie pochwy. Do zabiegu stosowane są szwy wchłanialne. Po zabiegu i kilkugodzinnej hospitalizacji, pacjentka zostaje wypisana do domu. Wizyta kontrolna w Klinice powinna mieć miejsce po ok. 7 dniach. Do całkowitej aktywności seksualnej pacjentka dochodzi po upływie ok. 4 tygodni.
Clitoroplastyka, bo tak nazywają ten zabieg specjaliści, polega na odkryciu i wyeksponowaniu łechtaczki, która u niektórych kobiet jest ukryta głęboko pod skórą. To propozycja skierowana głównie do tych pań, które nie odczuwają dostatecznej przyjemności ze współżycia seksualnego. Lifting łechtaczki zwiększa bowiem wrażliwość na bodźce fizyczne oraz poprawia ogólne zadowolenie z seksu. Istnieją jednak przypadki, że clitoroplastyka staje się swego rodzaju koniecznością, ponieważ dzięki temu zabiegowi lekarz może nie tylko obnażyć, ale również ukryć łechtaczkę, np. jeśli jest ona zbyt odkryta i permanentnie trwa w stanie wzwodu, sprawiając swojej właścicielce ból.
Kolejną możliwością jest G-shot, czyli zabieg uwypuklenia i wyeksponowania punktu G. Punkt G (punkt Gräfenberga) uważany jest za jedną z najwrażliwszych stref erogennych u kobiet. Punkt ten znajduje się na przedniej ścianie pochwy (ok. 5 cm od wejścia). Większość badaczy uważa, iż jest to występujący u niektórych kobiet fragment ściany pochwy unerwiany przez nerw sromowy. Według jeszcze innych opinii jest to punkt, w którym nerw przechodzi bardzo blisko lub niemal na powierzchni ściany pochwy. Powiększanie punktu G jest nowoczesną, niechirurgiczną metodą, której celem jest uwydatnienie i ujędrnienie punktu G. Zabieg ten polega na wstrzykiwaniu kolagenu (lub pochodnej kwasu hialuronowego) lub tłuszczu pobranego od pacjentki w ściany pochwy. Metoda wykorzystuje rekombinowany kolagen, który jest białkiem występującym w organizmie człowieka. Odpowiednie ostrzyknięcie wrażliwej na bodźce okolicy punktu G przy użyciu tej substancji pozwala na okresowe zwiększenie doznań seksualnych. Właśnie ze względu na naturalną obecność kolagenu, metoda jest bezpieczna. Dzięki temu zabiegowi obszar ten ma się stać większy i bardziej wrażliwy. Efekt G-shotu jest podobny do rezultatu clitoroplastyki – kobieta doświadcza większych doznań erotycznych. Sam zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym i procedura nie przekracza zwykle 20-30 minut. Już w 4 godziny po zabiegu kobieta może prowadzić normalną aktywnością płciową. Metoda ta została odkryta przez dr Matlock’a z LRVIA, a jej pozytywny efekt o różnym stopniu nasilenia może trwać od 4 miesięcy do 2 lat.
W kilku polskich klinikach proponowany jest również zabieg odsysania tłuszczu ze wzgórka łonowego i warg sromowych nazwany liporedukcją. Komórki tłuszczowe, nagromadzone w okolicach łonowych, stanowią bowiem problem szczególny: nie dają się zlikwidować ćwiczeniami fizycznymi. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym lub przewodowym. Interwencja chirurgiczna polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej za pomocą sondy. Sonda wprowadzana jest w okolicę łonową poprzez niewielkie nacięcie (2 mm). Poduszki tłuszczowe ulegają rozbiciu, a następnie odessaniu. Czas trwania takiego zabiegu wynosi od 30 do 60 minut. Często wykonuje się go w połączeniu z usunięciem nadmiaru tkanki tłuszczowej z pleców, brzucha, ud i łydek. Po jednodniowej hospitalizacji pacjentka zostaje wypisana do domu. Blizna wielkości 2 mm po zagojeniu jest praktycznie niewidoczna. Do całkowitej aktywności ruchowej pacjentka powraca po kilku dniach.
Operacje miejsc intymnych można wykonywać dopiero po ukończeniu 18-ego roku życia. Zabieg poprzedzają badania oraz konsultacje lekarskie. Koszt operacji wynosi w zależności od jej rodzaju od 2,5 do 5 tys. zł.
vaginoplastia1

Zabiegi wykonuje:

Klinika Kobiet Medifem

02-884 Warszawa ul. Puławska 488, Tel 22-356-18-31, fax 22-356-18-34

Dodała: Marta



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Wyeksponowany punkt G

  1. avatar Gie pisze:

    Pierwszym co sobie poużywa będzie chirurg.

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jakie radio?
Ja bardzo lubię słuchać radia RMF FM lub radia ESKA
kto jest fotografikiem?
Artysta fotografik zajmuje się robieniem zdjęć, przekazując innym swoją wizję świata bądź dokumentując zastaną rzeczywistość....
hollywoodzki uśmiech - czy to możli…
Hollywoodzki uśmiech to nic innego jak wcześniej wspomniany biały uśmiech, symetryczny i pozbawiony...
Ubiór na rozmowę kwalifikacyjną
W przypadku kobiet mogą być to ciemne jeansy, koszula i marynarka lub kardigan/sweter...