Wszystko o seksie tantrycznym – recenzja | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Wszystko o seksie tantrycznym – recenzja

27 lutego 2023, dodał: katasia
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Co powiecie na nowe zdefiniowanie seksu? Czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym, co powoduje, że czujemy pożądanie? Czym są dodatnie bieguny miłości, jakie znaczenie ma komunikacja między partnerami, kontakt wzrokowy, a także świadomość własnego ciała? Na te i wiele innych pytań odpowiada prezentowana tu książka. Autor porusza tu zarówno fizjologiczne, jak i emocjonalne aspekty fizycznej bliskości dwojga ludzi, ujmując je w spójny wykład na temat tej bardzo ważnej dziedziny naszego życia.

Wszystko o seksie tantrycznym książka

Znajdujemy tu swoiste „klucze miłosne” – autor radzi, jak powinna wyglądać gra wstępna, jak sobie radzić z problemem przedwczesnego wytrysk czy impotencją, jak osiągnąć stan pełnego relaksu. Formułuje podstawy świadomości ciała i umysłu, uczy radzenia sobie z traumatycznymi dświadczeniami seksualnymi i tłumaczy róźnice między uczuciami i emocjami, które tak łatwo pomylić ze sobą. Podkreśla różnice w postrzeganiu seksu, które charakteryzują kobiety i mężczyzn. Omawia warunki bezpiecznego seksu i jego funkcję reprodukcyjną, a także miłość w pojedynkę jako antidotum na samotność i kumulację popędu seksualnego u singli.

To poradnik dotyczący nie tylko fizycznej sfery miłosnego aktu. Prowadzi nas w świat wewnętrznych przeżyć, do których kluczem jest tantra.Autorka to doświadczona instruktorka tantry dla par oraz działaczka ruchu Slow Sex, która ujmuje swoje obserwacje w bardzo obrazowy sposób, obfitujący w szczegóły, decydujące o osiągnięciu spełnienia. Pisze m.in. o wpływie tantry na działanie mózgu i wydzielanie hormonów, podając przy tym wiele ćwiczeń wzmacniających doznania.

Szczególnie zainteresowały mnie fragmenty dotyczące duchowej funkcji seksu jako sposobu na osiągnięcie stanu skupienia, wyostrzenia naszej uważności. Umożliwia to brak pośpiechu, odpowiednia aranżacja miejsca i zadbanie o atmosferę między partnerami. Myślę, że ta książka ta ma bardzo ważną funkcję reedukowania w zakresie sfery seksualnej. Dowiedziałam się z niej wielu ciekawostek, np. że podczas stosunku wytwarza się pole magnetyczne, zaś świadome oddychanie jest jednym ze sposobów na zwiększenie doznań erotycznych. Zaskoczyło mnie też stwierdzenie, że brak nastawienia na cel może być doskonałym sposobem na jego osiągnięcie. Poznajcie nowy wymiar seksu – polecam Wam tę bardzo interesującą lekturę.

Kasia

Dziękujemy Wydawnictwu Vital za egzemplarz do recenzji – książka jest dostępna TUTAJ

Redakcja

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Wolontariat zagraniczny
Ale wyjazd to też ma walor podróżniczy - można poznać inne kultury, zwiedzać świat....
Tolerancja wśród osób starszych
Czy znacie kogoś 50+, kto jest otwarty na inność np. osoby...
Najlepsze miejsca na majówkę
Gdzie jechać żeby było fajnie i bez grillujacych tłumów?
Czy wstydzicie się nagości?
Czy to dla Was problem np. na plaży czy basenie ?