URODA I ZDROWIE

Wpływ kolagenu na zdrowie skóry

15 stycznia 2021, dodał: pinkmause

 

Otwórz w wersji audio aby posłuchać artykułu:

 

Kiedy na twarzy zaczynają pojawiać się pierwsze oznaki starzenia, wiele osób poszukuje kolagenu, który stanowi naturalne białko odpowiedzialne m.in. za elastyczność skóry. Na rynku dostępnych jest mnóstwo preparatów z kolagenem w przeróżnej formie. Najczęściej kolagen występuje jako suplement diety do picia, w postaci shotów z kolagenem, albo w postaci kapsułek lub proszku. Wybór najlepszego kolagenu może nie być prostym zadaniem, dlatego warto dowiedzieć się, jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy jego wyborze.

 

 

 

Kolagen to naturalnie występująca w ludzkim ciele substancja nazywana białkiem młodości. Większość kolagenu znajdująca się w skórze mieści się w środkowej warstwie, czyli w skórze właściwej, gdzie powstaje. Zwane fibroblastami komórki skóry właściwej aktywizują produkcję kolagenu, a w efekcie poprawiają elastyczność i jędrność skóry. Włókna kolagenowe są fundamentalnym budulcem skóry, ścięgien, kości, stawów, rogówki oka itd. odpowiadającym za ich elastyczność i wytrzymałość. Cechą charakterystyczną włókien kolagenowych jest rozciągliwość oraz wytrzymałość na urazy mechaniczne. Zadaniem kolagenu jest utrzymanie integralności strukturalnej i sprężystości tkanki łącznej oraz jej wytrzymałości na rozciąganie. Kolagen stanowi ponad 60% wszystkich białek skóry i ma przez to ogromny wpływ na jej wygląd. Do jego zadań należy również utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia skóry oraz odnawianie jej komórek. Stanowi najważniejsze włókno pod­porowe, wpływa na sprężystość skóry, sprawia, że jest ona gładka, napięta i odpowiednio nawilżona. Kolagen jest również budulcem paznokci, włosów.

 

Młody organizm samodzielnie wytwarza kolagen, uzupełniając go. Niestety, produkcja kolagenu wraz z wiekiem stopniowo się zmniejsza. Już po 25 roku życia możemy odnotować postępujący spadek ilości tego białka w naszym organizmie – średnio o 10% na każdą dekadę życia. Niedobór kolagenu spotęgowany stresem, warunkami atmosferycznymi, wpływem wolnych rodników, promieniowania słonecznego oraz toksyn sprawia, że nasza skóra zaczyna się starzeć. Nadmierna ekspozycja na słońce, zanieczyszczenia czy palenie papierosów to również czynniki aktywujące enzymy, które niszczą włókna kolagenowe. Na skutek utraty kolagenu pojawiają się pierwsze zmarszczki, skóra traci swoją elastyczność i jędrność, postępuje jej wysuszenie i zmiana kolorytu. Zanik kolagenu odbija się również na kondycji stawów. Zmiany te są szczególnie widoczne i nasilają się między 40 a 60 rokiem życia. Dlatego też, aby zapewnić sobie dobre samopoczucie, wygląd i zdrowie należy uzupełniać kolagen. Najlepszym sposobem jest jego stosowanie od wewnątrz.

Zażywany doustnie kolagen w postaci płynnej (jak np. shoty do picia Este Synergy) działa kompleksowo od wewnątrz na wygląd skóry całego ciała. Kolagen Verisol P zawarty w shocie Este Synergy to aktywne peptydy kolagenowe stanowiące ważne składniki dla syntezy kolagenu w skórze właściwej.

 

Na rynku dostępne są różne rodzaje kolagenu – nie każdy tak samo skuteczny. Kupując suplement kolagenowy warto rozważyć czy posiada on jakieś dodatkowe cechy, które mogłyby wyróżnić go spośród innych preparatów. Często suplementy takie mogą zawierać dodatkowo witaminę C, która wspomaga stymulację jego wytwarzania. Inny dodatek to kwas hialuronowy, będący filarem właściwego poziomu nawilżenia skóry. Jeśli kolagen zawiera takie dodatki, jest on jeszcze bardziej skuteczny w swoim działaniu, bowiem produkt wzbogacony formułą antyoksydantów i witamin oraz mikroelementów pozwala skórze zachować jędrność i elastyczność. Este Synergy to koktajl specjalnie dobranych, wysokojakościowych składników. Este Synergy to specjalna kompozycja kolagenu oraz kwasu hialuronowego (Zawartość kolagenu Verisol P w 1 shocie – 2,5 g, zawartość kwasu hialuronowego w 1 shocie – 10 mg) wzbogaconych witaminami C i E, cynkiem oraz biotyną. Biotyna, czyli witamina H (B7) często nazywana jest witaminą piękna odgrywa ważną rolę w procesach metabolicznych, odpowiadając przede wszystkim za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego.

 

Codzienna suplementacja kolagenu pomaga uzupełnić niedobory tego składnika w organizmie, a w efekcie również odwrócić procesy wynikające z ograniczonej podaży naturalnego kolagenu wpływając na poprawę kondycji skóry, jej nawilżenia i elastyczności. W związku z tym warto zainteresować się kolagenem i wprowadzić do swojej diety suplementy kolagenowe, typu Este Synergy, a swoje codzienne rytuały pielęgnacyjne można też wzbogacić o wysokiej jakości kosmetyki kolagenowe.

Więcej: estesynergy.com

 

 

 

 

 

gtag('event', 'page_view', {

'send_to': 'AW-1009923272',

'value': 'replace with value',

'items': [{

'id': 'replace with value',

'google_business_vertical': 'retail'

}]

});

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Dobry tonik bez alkoholu
chrumka znam ten tonik!!! swietny byl. kurde faktycznie zniknal z polek. gdzie go zamawiasz...
Przerwa w brwi
Fajna sprawa, jakbym była młodsza to też bym sobie zrobiła :)
Najdłuższe polskie słowa
Raczej nie używam:) Znam też Rozentuzjazmowany...
Trudne słowa
1.TROMTADRACJA 2.DEZYNWOLTURA 3.UTRACJUSZ 4.EGALITARYZM 5.EUDAJMONIZM 6.MITRĘŻYĆ 7.DEKADENCJA 8.INTERLOKUTOR 9.SPUNERYZM 10.IMPONDERABILIA Umiecie wypowiedzieć te słowa? Używaliście je kiedyś?