Witaminy i pierwiastki dla kobiet w ważnym okresie życia | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Witaminy i pierwiastki dla kobiet w ważnym okresie życia

28 listopada 2014, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Kobieta starająca się o dziecko, już będąca w ciąży lub karmiąca piersią ma duże zapotrzebowanie na konkretne witaminy, pierwiastki i składniki odżywcze. Większość z nich jest niezbędna do prawidłowego rozwoju dziecka, a także zachowania zdrowia matki. Jednak nie każda, nawet starannie dobrana dieta jest w stanie zapewnić odpowiednią ilość tych elementów. Dlatego warto w tym okresie sięgnąć po suplementy diety, które pokrywają zapotrzebowanie na m.in. kwas foliowy, żelazo, wapń i witaminy. Sprawdź kiedy i jakie produkty należy stosować w konkretnym okresie.

141709371712974500

 

Gdy chcesz zajść w ciążę

 

Dla osób planujących potomstwo ważne jest, by zapewnić doskonałe warunki do zapłodnienia. Dzięki odpowiednim witaminom i składnikom mineralnym mamy wpływ na płodność kobiety, jak też poprawę jakości nasienia u mężczyzn. Kobieta w tym okresie potrzebuje takich składników mineralnych, jak magnez, żelazo, miedź oraz witaminy B12, C, E i B6 oraz kwas foliowy. Takie składniki zawiera preparat dla kobiet planujących potomstwo Prenatal Probaby Woman. Zawiera on również L-arganinę, która ma pozytywny wpływ na krążenie krwi, ukrwienie macicy oraz przyczynia się do łatwiejszej implantacji komórki jajowej. Z kolei preparat Prenatal Probaby Man zawiera cynk, selen, witaminę C, E, A, B6 oraz L-karnitynę, która ma wpływ na poprawę jakości nasienia. Dzięki temu jest ono bardziej ruchliwe, żywotne oraz liczebne.

 

Gdy jesteś w ciąży

 

W czasie ciąży zapotrzebowanie na konkretne składniki mineralne oraz witaminy wzrasta nawet dwukrotnie. By zapewnić zdrowy i prawidłowy rozwój dziecka kobieta powinna uzupełniać swoją dietę dziennie w około 400 mikrogramów kwasu foliowego, 6 mikrogramów wit. B12, 17 miligramów żelaza, 300 miligramów wapnia i wiele innych składników. Wybierając suplementy diety należy zwrócić uwagę przede wszystkim na składniki takie jak kwas foliowy, żelazo i wapń. Dobrze również, jeśli preparat przyjmowany w czasie ciąży zawiera także kwasy omega 3, a w szczególności DHA, czyli to, co najlepsze z tych kwasów. Takim suplementem jest Omegamed Optima, który zawiera także witaminę D. Dzięki zawartości DHA suplement diety Omegamed ma pozytywny wpływ na mózg dziecka, rozwój jego wzroku, odporności, zmniejsza ryzyko powstania alergii, astmy oraz przedwczesnego porodu.

 

Gdy karmisz piersią lub masz problem z przyswajaniem żelaza

 

Kobieta na każdym etapie swojego życia potrzebuje żelaza. Zarówno przed i w trakcie ciąży, jak również podczas karmienia piersią zapotrzebowanie na żelazo jest dosyć duże. Zaleca się wtedy przyjmowanie preparatów zawierających ten pierwiastek, jak np. FemiFeral. Uzupełnia on codzienną dietę nie tylko w żelazo, ale także w  kwas foliowy i witaminę C, B6 i B12, dzięki czemu może być również stosowany na każdym etapie ciąży. Poleca się go również osobom starszym i wegetarianom oraz mającym problemy z przyswajaniem żelaza. Preparat ten pozytywnie wpływa na proces transportowania tlenu w organizmie, dzięki czemu jest polecany w stanach zmęczenia.

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

2 komentarzy do Witaminy i pierwiastki dla kobiet w ważnym okresie życia

  1. avatar Elena pisze:

    Ja stosowałam suplement Ferti Lady zarówno przed planowaną ciążą jak i w trakcie.Nie stosowałam żadnej diety i wszystko przeminęło bezproblemowo.

  2. avatar Marlena pisze:

    Po porodzie za wcześnie wstałam z łóżka i dostawałam krwotoku za każdym razem gdy wstawałam z łózka, jako że karmiłam piersią to i automatycznie dziecko pijąc mój małowartościowy pokarm nabawiło się żelaza i miało problem ze stawami biodrowymi. Lekarz mi polecił Vita DK i już na następnej wizycie kontrolnej nastąpiła poprawa. Przez brak żelaza moje dziecko straciło apetyt,brała ten preparat w kropelkach, ale był tak ohydny, ze wszystko wypluwała. Na szczęscie pomógł i teraz problem mam z głowy, ale uważać muszę , zresztą jak każda mama.

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jakie zmiany powinny nastąpić w słu…
Jeśli już muszą być gdzieś kolejki, to niech będzie chociaż podział na przypadki bardziej...
Spoofing - jak nie dać się oszukać?…
Po prostu trzeba wszystko weryfikować , dzwoniąc samemu do danej instytucji i przede...
Spoofing - jak nie dać się oszukać?…
Spoofing to rodzaj oszustwa służącego do wyłudzania pieniędzy i wrażliwych danych. Polega na wykorzystaniu oprogramowania...
Strefy czystego transportu w miasta…
Racja, tak naprawdę powinny być tylko wjazdy celowe a nie że ktoś sobie...