Witamina młodości, czyli wszystko co warto wiedzieć o witaminie E

14 maja 2018, dodał: EKSPERTKA

Od lat znana ze swych cennych właściwości. Stosowana zarówno w medycynie, jak również idealnie odnajdująca się w kosmetyce. Przez niektórych określana mianem „witaminy płodności”, przez innych- tak jak to wspomnieliśmy w tytule- „witaminą młodości”. O jej niesamowitym działaniu przeczytaj poniżej.

 

Trochę charakterystyki

Wartościowy w ludzkim organizmie składnik, o którym mowa w niniejszym artykule to cała grupa rozmaitych związków zwanych fachowo tokoferolami. Jest to witamina rozpuszczająca się w tłuszczach, a więc magazynowana do czasu wydalenia z potem bądź moczem. Stanowi bardzo silny przeciwutleniacz i dzięki temu za jej pośrednictwem możliwe jest stworzenie skutecznej ochrony przed uszkodzeniem komórek na skutek niekorzystnego oddziaływania wolnych rodników. To także efektywna bariera zabezpieczająca przed stresem oksydacyjnym. Uczestnicząc w syntezie składników przeciwkrzepliwych, nie dopuszcza do powstawania groźnych dla zdrowia zakrzepów. Osłania krwinki czerwone, zwiększa produkcję męskiego nasienia i odpowiada za właściwą wydolność mięśni. Jest niezbędna również w okresie ciąży, ponieważ to od niej zależne jest utrzymanie płodu oraz jego właściwy rozwój. Polepsza wzrok, a jej wyraźne braki świadczyć mogą o mukowiscydozie czy celiakii. Mimo, że niedobory witaminy E nie są zaliczane do najczęstszych przypadków niedoczynności naszego organizmu, warto ją zażywać w postaci kropelkowej bądź tradycyjnych kapsułek jak te od witaminywanson.pl, które posiadają w sobie jej optymalną dawkę, stanowiącą dzienne zapotrzebowanie.

Na wszelki wypadek

Generalnie nie są zbyt częste, jak to już wyżej wspomnieliśmy, niedobory witaminy E, ale nie oznacza to, że musimy ten składnik w naszym organizmie bagatelizować. Jeżeli pojawią się już owe braki, wywołują one znaczne osłabienie odporności, bóle mięśniowe, które mogą prowadzić w skrajnych okolicznościach nawet do degeneracji mięśni. Przeważnie jednak sygnałem alarmowym wskazującym na to, że możemy mieć w sobie zbyt mało witaminy E jest anemia, a co za tym idzie chroniczne zmęczenie, wręcz znużenie odczuwane niezależnie od trybu funkcjonowania. Kolejna niepokojąca oznaka to rogowacenie i przedwczesne starzenie się skóry. Niekiedy, za sprawą niewłaściwej ilości witaminy E, dochodzi również do uszkodzeń w systemie nerwowym. Jeżeli nie chcesz dopuścić do takiej sytuacji i narażać się na ewentualne skutki uboczne niedoboru omawianego składnika, skorzystaj ze sklepów z suplementami diety, takich jak witaminyswanson.pl, gdzie możesz nabyć wysokiej jakości specyfiki bazujące na czystej witaminie E w przyswajalnej formie. Pamiętaj, aby wybierać wyłącznie certyfikowane produkty.

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Najlepsza oferta bielizny nocnej
Tylko na bielizna9.com!
Wyciskarka Sana
Sklep Eujuicers.pl
Cena:
1670 zł
Figi korygujące efekt brazylijski
Efekt PUSH - UP - HIT!
Cena:
33 zł
Forever Fields of Green
Zielone źdźbła młodych zbóż, pszenicy i jęczmienia oraz lucerny
Cena:
54,40 zł
Piękna bielizna na każdy dzień!
Sprawdź na bielizna9.com
Naturalne płatki mydlane do prania Enklare NumberOne
Delikatne dla skóry, wykonane na bazie mydła naturalnego Enklare
Cena:
17,90 zł

FORUM - bieżące dyskusje

Wakacje z dziećmi
Jeżeli wybieracie się w wakacyjną podróż z dzieckiem to zachęcam zaglądnąć na https://www.globtroterek.com/...
Herbaty pomagające w diecie
a w ogóle są takie niby skuteczne?
Herbaty pomagające w diecie
Ja nigdy nie piłam herbatek, które miałyby w jakiś sposób wspomagać odchudzanie, natomiast zastanawiam...
Woda z cytryną na oczyszczenie orga…
Nie schudłam a wodę z cytryną piję już kawał czasu, miała pomagać też...