Wiosenne nowości Wydawnictwa Poradnia K! | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Wiosenne nowości Wydawnictwa Poradnia K!

5 maja 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Wiosna to czas, w którym szczególnie powinniśmy dbać o własny rozwój i male przyjemności, wśród których jest także lektura dobrej książki:) Zobaczcie już teraz, jakie nowości przygotowało dla Was Wydawnictwo Poradnia K:

Pod osłoną lasu – Rebecca Frankel


Prawdziwa historia żydowskiej rodziny. Ucieczka, ocalenie i miłość w czasach Zagłady. Poruszająca, trzymająca w napięciu opowieść, która czci przeszłość, ale celebruje życie. Podnosi na duchu!

Latem 1942 roku rodzina Rabinowiczów uciekła z likwidowanego getta do Puszczy Białowieskiej. Cudem przeżyli dwa lata w lesie, zmagając się z mroźnymi zimami, tyfusem i uciekając przed okrutnymi obławami aż do momentu wejścia Armii Czerwonej w 1944 roku. Po wojnie ocaleli członkowie rodziny przedostali się przez Alpy do Włoch. Marzą o wyjeździe do Palestyny, ale ostatecznie decydują się na emigrację do Stanów Zjednoczonych. Blisko dekadę później przypadkowe spotkanie na weselu w Brooklynie sprawiło, że młody student Filip odnalazł kobietę, która uratowała go podczas pierwszej likwidacji getta w polskim miasteczku Zdzięcioł, podając za swojego syna.

Tą kobietą była Miriam Rabinowicz, a jej córka Ruth okazała się miłością życia Filipa. Wiele lat później młoda Rebecca Frankel uczęszczała do synagogi, w której Filip był rabinem, a Ruth uczyła w szkole hebrajskiej. I tak poznała ich i historię ich życia i miłości.

„Jest wiele historii o miłości i przetrwaniu z czasów Zagłady, o niezwykłej wytrwałości, poświęceniu i odwadze (…). Wiele z nich opowiada o cudownych zrządzeniach losu i niespotykanych przypadkach, a kilka ma nawet szczęśliwe zakończenie. Są to wspaniałe historie miłosne ze strasznych czasów – i to jest jedna z nich”.
Rebecca Frankel

W przeciwieństwie do wielu ocalałych z Holokaustu, Rabinowiczowie nie uciekali od swoich wojennych wspomnień. Miriam opowiadała wnukom historie, w których lasy stawały się „fantastycznym, odległym miejscem, w którym ich rodzice i dziadkowie wielcy jak otaczające ich drzewa, stawali się bohaterami w ich własnej bajce”. Rebecca Frankel nad książką o rodzinie Rabinowiczów pracowała pięć lat – tyle czasu zajęły jej wywiady i badania.

Pod osłoną lasu. Walka, miłość i przetrwanie w czasach Zagłady zakwalifikowało się do finału National Jewish Book Award 2021. Książka została uznana przez „Smithsonian Magazine” za jedną z dziesięciu „Best History Books of 2021”.

Oryginalna, mroczna, błyskotliwa powieść rozgrywająca się w niezwykłych dniach upadku cywilizacji.

 

Stacja jedenasta – Emily St. John Mandel

Kirsten Raymonde nigdy nie zapomni tego wieczoru, kiedy Arthur Leander, słynny hollywoodzki aktor, doznał ataku serca na scenie podczas przedstawienia Króla Leara. Tej samej nocy w mieście wybuchła zabójcza pandemia grypy, która w ciągu kilku tygodni doprowadziła do końca cywilizacji, jaką znamy.
Dwadzieścia lat później Kirsten podróżuje od osady do osady tego odmienionego świata z niewielką trupą aktorów i muzyków. Nazwali się Wędrowną Symfonią i starają się dopomóc w ocaleniu resztek sztuki i człowieczeństwa. Kiedy jednak docierają do Świętej Debory Nad Wodami, spotykają tam groźnego proroka, którego działania zagrażają istnieniu zespołu.
Opowieść Emily St. John Mandel przenosi czytelnika w czasie, obrazowo przedstawiając życie przed pandemią i po jej wybuchu oraz odsłaniając dziwne przypadki, które łączą ze sobą ludzkie losy.
Odważna wizja dystopijnej przyszłości, przerażająco realna i aktualna, która zachwyci nie tylko fanów Opowieści podręcznej Margaret Atwood, błyskawicznie stała się międzynarodowym bestsellerem i została przetłumaczona na 34 języki.

Jak czytamy w recenzji książki na blogu Barnes & Noble Book: „Olśnienie to najlepszy sposób na opisanie wrażeń z lektury Stacji Jedenastej Emily St. John Mandel… Przeskakując między życiem przed wybuchem epidemii a przyszłością 20 lat później, Mandel tworzy więcej niż tylko opowieść o apokalipsie, tka ludzką historię, nie pozostawiając żadnego z wątków na marginesie. Ta elegancka, a jednocześnie przystępnie napisana powieść, wciągnie czytelnika bez reszty i pozostanie z nim na długo po odłożeniu książki na półkę, gdy już zajmie się swoimi sprawami”.

Za powieść Stacja Jedenasta Emily St. John Mandel została wyróżniona m.in. Toronto Book Award oraz Nagrodą im. Arthura C. Clarke’a, a także dostała nominacje do: PEN/Faulkner Award, Baileys Women’s Prize czy National Book Award.

Na podstawie książki powstał 10-odcinkowy serial oryginalny HBO Max. Reżyserem produkcji jest Hiro Murai (Barry, Legion, Snowfall). W serialu występują między innymi: Mackenzie Davis (Halt and Catch Fire, Tully), Himesh Patel (Yesterday, Tenet) czy Daniel Zovatto (Lady Bird).

 

Pokochaj siebie. Przewodnik dla kobiet – Megan Logan

Światowy bestseller już w Polsce! Pokochaj siebie. Przewodnik dla kobiet. Jak zrozumieć, zaakceptować i być swoją czułą przyjaciółką? Niezwykły przewodnik-pamiętnik pozwoli Ci zbudować dobrą relację z samą sobą. Odkryj potęgę miłości własnej. Bądź czuła, uważna i wspierająca DLA SIEBIE!

Zajmij się sobą, swoimi uczuciami, emocjami i daj sobie przyzwolenie na to, co przeżywasz. Wysłuchaj siebie i mów do siebie tak, jak rozmawiałabyś z najbliższą przyjaciółką. Proste? Nie bardzo. Z pomocą przychodzi przewodnik Megan Logan Pokochaj siebie, który pokazuje jak zrobić pierwszy krok. I kolejny. Krok do miłości własnej, do autoempatii.

Książka pełna jest motywujących zadań i porad, testów i quizów, a także ćwiczeń i afirmacji. Pozwoli Ci wypełniać treścią Twoją własną drogę do autoempatii. Będzie trochę kręta, wyboista, czasem pojawi się znak „zakaz ruchu”, ale w końcu znajdziesz objazd, by dotrzeć do celu. Empatycznymi zdaniami, ćwiczeniami, historiami kobiet autorka pokaże Ci, że dasz radę postawić siebie na pierwszym miejscu: nawet jeśli mierzysz się z niechęcią do własnego ciała czy próbujesz zakończyć niezdrową relację. Dzięki tej książce zbudujesz dobrą relację z samą sobą.

Dwuetapowy proces
W pierwszej części Pokochaj siebie. Przewodnika dla kobiet dowiesz się, czym dokładnie jest miłość własna i dlaczego jest tak ważna. W drugiej nauczysz się, jak radzić sobie z wątpieniem w siebie, poznasz tajniki autoempatii i zaczniesz wieść wartościowe i pełne znaczenia życie.

Ćwiczenia, testy, quizy
Odnajdź inspirację w afirmacjach, ćwiczeniach i cytatach, które są w duchu psychologii pozytywnej, uważności oraz innych metod wspierających praktykę miłości własnej. Jeśli masz właśnie gorszy moment w życiu albo po prostu chcesz zacząć traktować siebie z większą czułością, ta książka pozwoli Ci na to. „Obejmij się” to jedno z ćwiczeń, które w swojej prostocie jest tak znaczące. Po prostu opleć siebie ramiona tak, jak obejmujesz kogoś Ci bliskiego. Czujesz? To jest właśnie początek drogi do miłości własnej.

Książkę Logan szybko pokochały kobiety w USA i kolejnych krajach, gdzie została wydana. Teraz i Polki mogą skorzystać z rady Jessiki Bradstreet, klinicznej pracowniczki socjalnej: „Zrób sobie przysługę i zanurz się w tej książce. Rozwiązuje wszystkie przeszkody, z którymi borykają się kobiety. To lepsze niż książki o samopomocy i terapia!”.

A Traci Bragg, lekarka, dodaje: „To była niezwykle pouczająca lektura, jakby Megan pisała ją bezpośrednio dla mnie. Analizując kobiece obowiązki w domu, przy dzieciach i w pracy — jakbyśmy były chomikami biegającymi non stop w karuzeli – uświadamia nam, jak bardzo musimy zwolnić i o siebie zadbać. Poleciłabym tę książkę każdej kobiecie, która próbuje znaleźć spokój w tym naszym zwariowanym świecie”.

Do lektury polskiego wydania zachęca Ewa Panufnik, założycielka wspierającego miejsca dla kobiet, Dojrzewalnia.pl: „Co znaczy kochać siebie i jak zostać swoją sojuszniczką? Megan Logan pokazuje to nam z wielkim ciepłem i mądrością. Od dwudziestu lat wspieram kobiety w stawaniu po swojej stronie i w budowaniu życzliwej oraz empatycznej relacji z samą sobą. Marzyłabym o tym, by z tego przewodnika mogła skorzystać każda Polka!”.

Autorka Pokochaj siebie, Megan Logan, zapytana w jednym z wywiadów: „Jak miłość własna może pomóc w budowaniu zaufania do siebie i podejmowania dobrych decyzji w życiu?”, odpowiedziała: „Bez miłości własnej mamy tendencję do stawiania innych na pierwszym miejscu oraz ograniczania siebie i swoich możliwości. Gdy jesteśmy nastolatkami, często martwimy się tym, co myślą o nas inni. Staje się to wyczerpujące i paraliżujące, gdy boimy się osądu i bycia niewystarczająco dobrymi. Kiedy oceniamy innych, zwykle jest to odzwierciedlenie naszej niepewności lub problemów”.

Jeśli lubisz książki o samorozwoju, znasz Czułą przewodniczkę Natalii de Barbaro, Dobrostan Agnieszki Maciąg, to zachwyci Cię Megan Logan i jej Pokochaj siebie. Przewodnik dla kobiet. Nie będziesz mogła oderwać się od ćwiczeń!

Bądź czuła, uważna i wspierająca dla siebie! Obejmij się!

Więcej ciekawych lektur na wiosnę znajdziecie w księgarni Wydawnictwa Poradnia K!

 

Share and Enjoy !

Shares





Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz