URODA I ZDROWIE

Wakacyjne odchudzanie – szybka gotówka na realizację ambitnego planu

16 sierpnia 2018, dodał: EKSPERTKA

Wiosną i latem więcej dbamy o wygląd. Wtedy nosimy mniej ubrań, a tym samym nasze mankamenty wizerunkowe są bardziej widoczne. Dlatego też intensywniej dbamy od paznokcie, pięty czy opaleniznę. Na pierwszy plan tych urodowych działań wysuwa się także odchudzanie, tym bardziej, że aura sprzyja różnym formom ruchu, a owoce i warzywa stają się bardziej dostępne. Jednak na plan zakrojony na zrzucanie zbędnych kilogramów konieczne są dodatkowe pieniądze, bo dieta i uprawianie sportu mają swoją cenę.

Sport ma swoją cenę

Aktywność ruchowa prowadząca do redukcji wagi może mieć wiele form. Od całkiem bezpłatnego biegania do specjalistycznych sesji z prywatnym trenerem. Jednak zawsze poniesiemy jakiś koszt, na który potrzebna będzie szybka gotówka. Do biegania potrzebny jest specjalny strój, który dobrze odprowadza pot oraz wygodne, profesjonalne buty. Oczywiście można biegać w zwykłych trampkach, ale to niewygodne i niezdrowe dla stawów oraz kręgosłupa. Do uprawiania innych form ruchu też potrzebujemy stroju, obuwia, a niekiedy także sprzętu.

W przypadku sprzętu również można zrealizować plan minimum i np. jeździć na rowerze, który ma dwadzieścia lat i jego stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. Jednak chodzi o to, aby schudnąć i sobie nie zaszkodzić, np. złą postawą w czasie jazdy. Aby więc realizować swój plan, ale przy okazji chronić zdrowie, warto zadbać o dodatkowe pieniądze i kupić nowy rower lub inny sprzęt.

Wiele osób stroni od sportu na świeżym powietrzu i zdecydowanie wybiera siłownię, klub fitness lub basen, a to wiąże się z dodatkowymi kosztami. Niekiedy jest to element służący jako pretekst do odkładania odchudzania w nieskończoność. To jednakże droga do nikąd, więc jeśli naprawdę chcemy schudnąć to trzeba podjąć męską decyzję, zorganizować szybką gotówkę i kupić karnet, najlepiej od razu na kilka miesięcy.

Jedzenie dietetyczne jest droższe

Niezależnie od tego, jaką dietę wybierzemy, czy będzie miała nazwę czy też będzie to po prostu ograniczenie tuczących produktów, zawsze okazuje się, że wyżywienie w tym czasie jest zdecydowanie droższe i potrzebne są dodatkowe pieniądze. Niby jemy mniej, ale jednak płacimy więcej. Dlaczego? Bo śniadanie nie składa się już z buły z masłem i wędliną albo serem tylko jest wieloskładnikową, wymyślą sałatką. I koszt od razu z 5 zł wzrasta do 15 zł. Mało tego, przestajemy jeść trzy napychające posiłki i zamieniamy je na 5 niewielkich, ale jednak bardzo urozmaiconych. W skutek tego w lodówce pojawiają się owoce i warzywa, które teraz są bardzo drogie, mamy świeżo wyciskane soki, jogurty, chude mięso z eko hodowli itd. Osoby zapracowane często decydują się na dietetyczny catering czyli na usługę przygotowywania posiłków według zaleceń i dostarczania ich pod wskazany adres. Taka usługa sporo kosztuje i nie obejdzie się bez szybkiej gotówki.

Dodatkowo, żeby dieta była skuteczna, wiele osób musi skorzystać z pomocy dietetyka. Nie wszyscy mamy stosowną wiedzą, a często posiadane schorzenia komplikują dobranie odpowiednich składników pokarmowych. Dlatego też lepiej jest zyskać dodatkowe pieniądze i zapłacić za kilka czy kilkanaście wizyt, aby odchudzać się skutecznie i zdrowo.

Do swojego planu warto też doliczyć szybką gotówkę na odpowiednią suplementację. Pozwoli skuteczniej zrzucić zbędne kilogramy, ale też uzupełnić witaminy i minerały, które tracimy podczas diety i wysiłku. Dopiero takie kompleksowe działanie pozwala uzyskać widoczne efekty bez uszczerbku na zdrowiu.

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Ubezpieczenie OC
W razie problemów z wygasającym ubezpieczeniem OC zachęcam do skorzystania z porównywarki -porównasz ubezpieczenia...
Dom
Teraz pora poszukać optymalnego ubezpieczenia domu. Możesz skorzystać z porównywarki majątkowej, która pomaga znaleźć...
Mieszkanie: blok vs dom ? plusy i m…
To zależy czego oczekujesz od swojego przyszłego domu czy mieszkania i na jakie warunki...
Jak dbacie o rowery poza sezonem
Skorzystaj z ubezpieczenia rowerowego, przyda się w razie awarii roweru i pomoże spłacić koszty...